Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 14 ПърваПърва ... 21011121314 ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 133

Тема: Прелките

  1. #111
    Потребител
    Регистриран
    25.03.2013
    Мнения
    99
    Всичките ми кошери изимуваха миналата студена зима на изцяло мрежесто дъно.Загуби 5-6%.

  2. #112
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Кой го е установил това, дай линк да почета.
    Аз не работя по книга а на принципа проба - грешка. И не обичам да давам съвети защото според мен всеки район е коренно различен и това че се получава нещо при мен не значи че ще се получи при друг. Аз просто казвам как работя и мисля аз и ако това е от помощ на някой ще се радвам. Всеки може да пробва и да види резултата.

  3. #113
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Аз не работя по книга а на принципа проба - грешка. ...
    Е, малко прозвуча, като че не четеш книги. А книгите са за да не открива всеки топлата вода.

  4. #114
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    При мен входовете са напълно отворени целогодишно, но от 3 години вместо мишепредпазители слагам Ханеманова решетка между мрежестото дъно и първия корпус. Затворен е само входа на горния корпус. Досега нямам проблеми с гризачите.

  5. #115
    Наблюдател
    Регистриран
    18.03.2014
    Мнения
    35
    Пчеларски район
    Сърнена Средна гора
    С две ръце за мрежесто дъно!На тези които имат съмнения ще кажа по-лесно е да си смените дъната отколкото мисленето!Затова сменете дъната с мрежести и ползата от тях ще Ви се открие!

  6. #116
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от bari Виж публикацията
    С две ръце за мрежесто дъно!На тези които имат съмнения ще кажа по-лесно е да си смените дъната отколкото мисленето!Затова сменете дъната с мрежести и ползата от тях ще Ви се открие!
    Аве, нещо на анкета го обърнахте . Въпроса май беше друг.

  7. #117
    Наблюдател
    Регистриран
    18.03.2014
    Мнения
    35
    Пчеларски район
    Сърнена Средна гора
    При отворено дъно отавям само долната прелка независимо от това дали са 1,2 корпуса или два с магазин под тях!На силните семества 10-12 см,на нуклеуси 3см.

  8. #118
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Е, малко прозвуча, като че не четеш книги. А книгите са за да не открива всеки топлата вода.
    То май така стана. След като взех кошерите спрях да чета, просто няма време. Кошери, работа, дете, рабора кога време за мен
    Иначе много обичам да чета. Но всеки пчелар описва методите на пчеларстване в неговия район и трябва да видиш става ли това и при теб. Без съмнение от всяка книга можеш да научиш нещо полезно, но не и да я следваш на сляпо.

  9. #119
    Автор
    Регистриран
    30.08.2011
    Мнения
    116
    Прелките са стесняват като свърши пашата за предпазване от нападение,зимата няма никакво значение ,това е мое мнение.

  10. #120
    Автор
    Регистриран
    17.10.2012
    Мнения
    136
    Пчеларски район
    Троян
    Аз от три години практикувам така:края на септември,началото на октомври затварям прелката на дъното изцяло и ги оставям само на дупките на корпусите. След две седмици затварям прелките на долните два корпуса и оставям отворена само на 3 корпус-най горният.Причината-вечер семейставата образуват кълба и не могат да защитават прелката на дъното.Осите влизат и излизат на общо основание.Така загубих няколко семейства.Сега имат само един вход-там където е семейството.
    Минусът е ,че не могат да чистят подмора, но това го правя аз напролет.
    Кошерите са ЛР на 3 корпуса,дъното е мрежа.

 

 
Страница 12 от 14 ПърваПърва ... 21011121314 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •