Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 15
  1. #1
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740

    Бъкфаст - пътепис за абатството от 2016

    Прочетох това и ми беше интересно - ето линк: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=211834
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Филма качван ли е? Има го на линк в пътеписа - https://www.facebook.com/17397439629...type=2&theater
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Пътеписа ми хареса и още доста сънен успя да ме "прехвърли" в абатството с тамошната атмосфера. Ще изгледам и филма по-късно, като си ушетам кошерите за деня.
    Бил съм в Ирландия и съм виждал с очите си техните местни пчели. Нямат нищо общо с нашите. Тамошния климат също няма нищо общо. Вали ВСЕКИ ден и рядко става над 25 градус, а зимата рядко става 0 градуса. Брат Адам не е създал пчела за неговото абатство, а явно е създал универсална пчела щом тя продължава да се търси из целия свят.
    После ще разгледам на спокойствие и с интерес снимките и линковете, но нещо слабички ми се видяха семействата.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Пътеписа ми хареса и още доста сънен успя да ме "прехвърли" в абатството с тамошната атмосфера. Ще изгледам и филма по-късно, като си ушетам кошерите за деня.
    Бил съм в Ирландия и съм виждал с очите си техните местни пчели. Нямат нищо общо с нашите. Тамошния климат също няма нищо общо. Вали ВСЕКИ ден и рядко става над 25 градус, а зимата рядко става 0 градуса. Брат Адам не е създал пчела за неговото абатство, а явно е създал универсална пчела щом тя продължава да се търси из целия свят.
    После ще разгледам на спокойствие и с интерес снимките и линковете, но нещо слабички ми се видяха семействата.
    Рости , брат Адам не е създал нищо , защото ... ?
    А , защо ли ?
    Преди две години , чаках нещо от БЪКФАСТ , от Абатството и нищо - нула . .
    Някой , от Вас да е виждал ГРААЛА ?
    Хайде на местни пчелки .

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    10.11.2013
    Мнения
    29
    Дали човек отдал 90 години на пчелите е създал "НИЩО" ?!
    System network ...

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Рости , брат Адам не е създал нищо , защото ... ?
    А , защо ли ?
    Преди две години , чаках нещо от БЪКФАСТ , от Абатството и нищо - нула . .
    Някой , от Вас да е виждал ГРААЛА ?
    Хайде на местни пчелки .
    До колкото разбирам в момента там има една женица която гледа 40 семейства и не прави никаква развъдна дейност. Няма как да получиш нищо от нея защото тя не само, че не продава, а приема подаръци (майки ) за да поддържа пчелина.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Рости , не си ме разбрал .
    Аз , си работя с местните пчелки , който иска от други породи да си ги търси .

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Ако някой селекционира и продава майки, създаващи поколение, устойчиво на акар, бих си купувал. Иначе все с химията напред или къртовски труд със строителната рамка. Ако заплатите станат над 1000 евро /не е далече/, варианта с многото труд отпада.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Акара не се лекува , само можеш да му намалиш популацията в кошера .

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Ако някой селекционира и продава майки, създаващи поколение, устойчиво на акар, бих си купувал. Иначе все с химията напред или къртовски труд със строителната рамка. Ако заплатите станат над 1000 евро /не е далече/, варианта с многото труд отпада.
    То проблема с акара е нюню, съпоставимо с проблема с МКБ, тъй че това твое желание не е актуално! А заплатите - има ги и по 1000, че и по 2000 евро, но не на чичката от село.

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •