Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 19 от 19 ПърваПърва ... 9171819
Резултати от 181 до 185 от общо 185
  1. #181
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Ти ли си изпитание бре-е? То да имаше грам покритие претенцията ти за ум.Ама не!
    Не се ли усещаш, че повече от две думи не можеш да подредиш с мисъл? Цитат, ругатня .Цитат, ругатня.Те това ти е ума.За толкова ти стига.
    Колко акъл трябва да имаш за да разбереш, че те копирам, бе помияр!
    "Да живее международното положение!" - Филип Трифонов
    "С възникването на гардеробите, хаосът е бил подреден в тях и е възникнал порядъкът и порядъчния човек."

  2. #182
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Мнение помиярско:
    "п.п.Тия "извънземните" са от Украйна и Русия и си пренесоха войната на пчеларска територия.Като и с цялата им война пак ние го отнесохме."

    Изт.:https://www.pushalka.com/forum/viewt...152361#p152361
    "Да живее международното положение!" - Филип Трифонов
    "С възникването на гардеробите, хаосът е бил подреден в тях и е възникнал порядъкът и порядъчния човек."

  3. #183
    Наблюдател
    Регистриран
    25.05.2020
    Мнения
    10
    Здравейте! Чете темата вече за трети или четвърти път, но неуспехът ми с апарата не ми дава мира. Слагам никота в стара рамка горе в централата част на рамката. Слагам рамката за един ден между прясно пило и след 24ч затварям майката. Тя СК снася примерно в 30% от килийките в никота, след 24ч арест я пускам и личинките ги няма след 3 дена дори и затворена я пробвах пак ги нямаше.. това го пробвах по време на липовата паша. Искам да само за мен си да направя майки, но нещо не успявам. Къде бъркам ако оставя да снесе майката и рамката с еднодневните яйца в никота я сложа на друго място ли не знам вече как да го направя, четох че и други колеги в началото са имали проблем но така к не разбрах къде бъркам. Смятам че вече е късно за производството на майки чрез никота. Моля за съвети.

  4. #184
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    По принцип пчелите чистят яйцата когато са над или след ХР, не си спомням как е при никота, но при йентера има капак подобен на ХР който се маха след като майката осемени.... Времето съвпадащо с бурните и основни паши не е най добрия период за производство на майки!

  5. #185
    Наблюдател
    Регистриран
    25.05.2020
    Мнения
    10
    Да махнах и аз капака. Благодаря така ли иначе писах само за да обменим още малко опит. Вече ще го използвам чак живот и здраве май месец. Успех!

 

 
Страница 19 от 19 ПърваПърва ... 9171819

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •