Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 25
  1. #1
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865

    Изкупувам вощина - стари восъчни пити

    Изкупувам стари восъчни пити, ненападнати от восъчен молец и без остатъци от мед в тях. Може да са изрязани от рамките, заедно с теловете в тях. Лично предаване в рамките на София и части от Софийска област. Най-подходящите сезони за тази дейност са есента, зимата и пролетта. Цена - 1.20 лв/кг. За допълнителни въпроси - на лични съобщения и на тел. 0898654085
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри IMG_20170618_125010_699.jpg‎  

  2. #2
    Заслужил Автор
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    448
    Имам вощина ,минала през паротопилката,ако те интересува ...... В чували е !
    СМЯХ,СМЯХ И ПАК СМЯХ ,А СЛЕД ТОВА ---БЛАЖЕНСТВО !!

  3. #3
    Заслужил Автор
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    448
    Може на лични ,за повече инфо !

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Ако троптината е получена при претопяване на стари пити в парна восъкотопилка, от типа на тези, в които се поставят целите рамки, без допълнителна обработка след това, не е нападната от молец, мога да предложа 25 ст. на кг. Добре е да ми изпратиш снимка или да дойда да я видя на място, ако не е далеч от София или ако имам път в тази посока. Изпращане по куриер е нерентабилно.

  5. #5
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Разберете се какво е вощина. Явно има разминаване.Търсещия иска стари,бракувани пити като ги кръщава вощина. Предлагащия наистина предлага вощина–отпадният продукт при извличането на восъка от старите,бракувани пити.При ново изградените,бракувани пити няма вощина,всичко е восък.От до година ще ти я събирам,досега/от април/ съм заровил на торището поне 100 кила.Ако искаш мога да започна да ти я събирам.Има още стотина пити за топене.

  6. #6
    Автор
    Регистриран
    27.01.2012
    Мнения
    139
    Колегата ТОЧНО казва какво търси!Вощина .... е старите пити ,далачета и надградки... без да са претопявани ,стопените и отпадъците от тях са ТРОПТИНА!!

  7. #7
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Spens Виж публикацията
    Колегата ТОЧНО казва какво търси!Вощина .... е старите пити ,далачета и надградки... без да са претопявани ,стопените и отпадъците от тях са ТРОПТИНА!!
    Ти си точен Колега!!! Жалко,че никой друг не ме поправи.Колко жалко.Само 1 в този форум знае точното значение на тази дума.А какви капацитети има тук,да ти зайде акъла само.Дори и търсещия не реагира,значи не знае какво търси.Благодаря ти,колега Спенс!!!

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Ти си точен Колега!!! Жалко,че никой друг не ме поправи.Колко жалко.Само 1 в този форум знае точното значение на тази дума.А какви капацитети има тук,да ти зайде акъла само.Дори и търсещия не реагира,значи не знае какво търси.Благодаря ти,колега Спенс!!!
    Е дееее. Това, че не е даден друг отговор не значи, че другите не знаят. Трябва ли да се включваме на всяка тема и да демонстрираме знания? А и време няма.

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Тъй де, троптината се търгува по 0,50 лв. Гогол, я изрови петдесетте лева от боклука.

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Това са богати пчелари и изхвърлят суровина на боклука, за тях 50 -100 лв не са пара :-):-):-)

 

 
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •