Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 19
  1. #1
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв

    ОТНОСНО ПЧЕЛАРСКИТЕ ИЗЛОЖЕНИЯ

    Това вече наистина е добро решение на пчеларските съюзи , заедно с министерството на земеделието и храните - дават се пари за популяризиране на пчелните продукти.Става на въпрос за НАЦИОАЛНА ПРОГРАМА ПО ПЧЕЛАРСТВО 2011-2013 г. - ПОПЮЛЯРИЗИРАНЕ НА ПЧЕЛНИТЕ ПРОДУКТИ. Финансирана с помощтта на Европейския съюз и на РБългария. Така ще е от тук нататък в почти всички големи градове. Проверете на местно ниво за датите през които ще се провеждат тези фестивали на меда. Това ще е добре, защото повече хора ще разберат за пчелните продукти и ползите им, а това ще повиши търсенето на пчелни продукти. В София този фестивал е бил от 15-ти до 20-ти август и доколкото разбрах, целта е да се провежда всяка година.
    Наистина един от инициаторите е Михаил Михайлов. Отпускат се пари, но те са толкова малко, че всичко отива за разходите по организирането на тези фестивали.
    Това аз го разбрах на софийската лектория, която се провежда всечи четвъртък от 18 часа в клуба на запасния офицер. Това беше първата лектория за годината.

  2. #2
    Гена, за мен това е малоумие. Колко хора има в София през Август - месеца на отпуските. Освен това, сам знаеш колко работа има на пчелина през Август и колко е отговорна тя зимуването и следващия сезон. А тя трябва да се свърши от същите тези хора, които ще са на сергийте. Идеята може и да е добра, но изпълнението е малоумно.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    [quote="valyo"] Стана дума как тези фестове са организирани с лични, на пчелари и проятели и на съюза пари и после не (до)финансирани в очаквания рамер от държавата поради субективни грешки.

    Валка,миналата зима на една от лекториите в София Михайлов спомена,че ЕС. отпуска средства за пополяризирането на меда и че ще бъдат инвесирани имено в тези фестове през годината.

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    04.06.2011
    Мнения
    35
    Аз явно съм по-простичък и нещо не разбрах! Нали казвате, че това се прави със цел да се популяризират пчелните продукти!?! Е защо така "тайно"? Аз, който се занимавам със пчели,итересувам се, чета за тях,...форуми и т.н. - не знам нищо за "ПОПУЛЯРИЗИРАНЕТО" във Варна? Ако Лудия Макс не ни беше "светнал"- никой нямаше да знае. Това ми прилича по-скоро на тайната вечеря и Лудия Макс се явява като Юда wink; Или пак нещата допират до М.М.или Ю.Ю. или Гз.Гз. да викнат шурето, баджанака,калеко и тъщата и да опънат едни маси и да симулират дейност. После държавата да им плати фактурите :D
    Jikata-OVECH

  5. #5
    Цеко Сифоня
    Guest
    Има истина в това jikata OVECH..Но не е прав колегата по-горе да упреква колегата Бонев за уронения престиж на Михайлов.Със бездействието си и личните си амбиции същия с неговата агитка води пчеларството към по-голям упадък.Не виждам какво са постигнали досега.Кампанията за пчелите и хората е много добре направено предаване и нищо че нямаше крупни производители с по 200-300 кошера,тези които показаха някои от тях ги знам и са добри пчелари но ме е яд че си остана само на филм и никаква реакция няма от министерството на земеделието.Няма значение кой с колко кошера е на филмите.Един от тях- Георги Тодоров навремето обикаляше селата като месия и изнасяше лекции безкористно и със свои средства! Аз лично свалям шапка на Димитър Бонев за куража да излезе открито и да заяви позицията си.
    Не само във Варна е така -и пловдивските пчелари в повечето случаи са в невидение относно провеждащите се празници на меда и разбираме за това после от вестниците.

  6. #6
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov
    Май беше този на Михайлов единия понеже той откри първия фестивал на меда в Добрич и ръси един куп глупости как трябвало да влезем в положението на търговците и да им продаваме меда на 3,60 лв понеже това било добра цена....
    Ако тенденцията е ежегодно да се провеждат такива фестивали - дупе да ни е яко, а от мен: не, мерси! ще ги пропусна.

    п.п. за трети път, а и някъде по новините го бях чул, засичам как този човек апелира към ниски цени - вариянтите са два: или се е смахнал нещо човечеца, или пак разни лични облаги, за сметка на чужди гърбове ... за трети вариянт, не се сещам в момента .... а да и двата едновременно/ в комбинация.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  7. #7
    Цитат Първоначално публикувано от yuri
    Идеята може и да е добра, но изпълнението е малоумно.
    Валка, май си пропуснал това изречение. Миналата година изложението в София беше през септември, което си е от съществено значение. Пак ще повторя, не съм против изложенията, но те да се провеждат през по "нормално" (есента) време. Споменаваш Сърбия, нали знаеш кога е на Ташмайдан. wink;

  8. #8
    Цеко Сифоня
    Guest
    Много хора -все достойни пчелари спират да пишат тука и в други форуми колега -и това е вследствие на неразбиране и лични амбиции които си дирят само заяждане във форумите.Не се изявявам в ролята на адвокат -понеже немам дар слово но да пишете така за достойни хора без да ги познавате,вадейки си заключение от некво си присъствие-ваше на събранийцата проведени в София и вервайки на сладки приказки не мисля че сте много прав.Де го резултата??Бормалийки доколкото знам е крупен пчелар-май повече от 500 кошера има -така мисля,да не се ровя из форума..Срамно е да се говори така срещу колегата Бонев без да имаш лични впечатления-не че го познавам лично но не се колебая да го критикувам когато мисля че не е прав-НО СЪЩИЯ МИ ОТГОВАРЯ ДИРЕКНО ВЪВ ФОРУМИТЕ-за разлика от възхвалявания богоизбран лектор и гуру в пчеларството Михайлов който радее за пчеларството па нема дори и регистрация във форумите :D :D :D Ма той си има своя аудитория човека..... :D :D

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Валката е прав. Повечето хора се борат за пари, а Михайлов се бори за пчеларството. Отпуснати са 150 хиляди лева за нещо смислено и кой ги прибра - някой си Ефрем Моллов с пчелините си в Гърция и като подизпълнител г-н Младен Котларски, така разправят из бранша. Не е мое мнение, така се говори. Нали знаеш приказката за баницата... кой я яде. И те не са виновни, виновни са тези дето измислят правилата, без да разбират от нищичко. Определят някякви си правила, без да са наясно с истината.

  10. #10
    Вальо, през Юли и Август по-голямата част от добития в Б-я мед е още по-кошерите. Няма как да се съглася, че това е подходящото време за подобни прояви.

    Ти не дойде с нас на Ташмайдан, но може да попиташ колегите. Колко на брой бяха изложителите. Да не говорим, че имаше и български участници. Просто всеки който желае си плаща таксата и участва. В Б-я участиците са максимум двайсетина. Знаеш ли защо е така? Ще ти отговоря - има лимит. Следващия път като видиш Михайлов (който е организатор на софийския) го попитай, кой и по какъв критерий поставя този лимит? И защо не се дава възможност, на всеки желаещ (готов да си плати таксата) да участва със собствена продукция?

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •