Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 3 от общо 3
  1. #1
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен

    Избор на щрайхмус

    Здравейте колеги. Предстои ми покупка на абрихт- щрайхмус за работилницата.Засега дейноста ми се изчерпва с направа на кошери за собствени нужди,но знае ли човек как ще го завърти живота в бъдеще. Търся си нещо професионално или полупрофесионално , задължително ново. Държа плотовете да са чугунени. Някой има ли машина от новото производство на якоруда да сподели впечатления , може да не е само на абрихт -щрайхмус а дори и на тяхна 5 операционна машина , абрихта и щрайхмуса ми се струва , че са сходни. Като цена на техните абрихт - щрайхмуси кад 260 и кад 320 са съответно 2700 и около 3200 лв с двигатели 2,2 кв. Килограмите около 300. Чудя се дали да заложа на родното производство , при положение, че не намерих някакви отзиви или клипове на техни машини, но поне по килограмите съдя , че са вложени доста материали.
    Като алтернативи има още два варианта за момента. Единият е този Абрихт - Щрайхмус PLANA 3.1C / Scheppach http://suneuropa.com/product/5844/ab...902207901.html

    Другият е Axminster Trade Series AT107PT https://www.jettools.bg/%D0%B0%D0%B1...s-at107pt.html

    Предполагам, че последните две са сглобявани в китай. Миналата година си закупих циркуляр на аксминстър ( маде ин чайна) ето този https://www.jettools.bg/%D0%BF%D1%80...aw10bsb2-.html Имаше доста недосмислици, като увиснали разширителни плотове , недосмислена фина настройка на линеала, която въобще не сработи и не я ползвам. Разлика в ширината на двата канала на чугунения плот предназначени за плъзгач, един супер тънък маркуч за аспирацията, който още при слагането се сцепи на две места, както и шината на плъзгача, която някой е отрязал с двете си леви. Всичко това съм го пооправил и машината работи добре,но просто не е каквото се очаква от нова машина и уж популярен бранд.
    Не знам какво ще е положението при техните абрихт - щрайхмуси.
    Със Scheppach не съм имал работа досега. Поне на снимки и на клипове машината им изглежда добре. Цената от около 2800 лв е по добра от аксминстъра .Някой ако има опит с тяхна подобна машина да сподели.
    Ще съм благодарен да чуя и вашите мнения дали бихте заложили на българската якоруда , или на някоя от другите известни марки. Специално за якорудата , хората искат 50 % авансово плащане преди да започнат да я правят машината, като така и не разбрах дали имат мостра , която да се види на живо , поне преди време нямаха.

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    545
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Купих си нов щрайхмус 260 през 2015 г. от Якоруда, ако искаш ела да го видиш, само на 25 км. съм от Шумен. Нямам забележки, добра е машината. Моят съвет е да заложиш на българското. тел. 0877097796.

  3. #3
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    Благодаря Георги. И аз клоня към българското, просто ми трябваха малко положителни отзиви за новите машини на якоруда, защото информацията за тях в интернет е доста оскъдна.Малко да наваксам с пчелите и ще се обадя , че става зле когато на пчеларя му се налага да догонва пчелите вместо пчелите да догонват него .

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •