Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456
Резултати от 51 до 59 от общо 59
  1. #51
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Цитат Първоначално публикувано от Valbee Виж публикацията
    Здравейте колеги ,имам два кошера,като единия от тях нещо не върви .Пчелите бяха останали без майка ,придадох им пита с пило и маточници от другия кошер за да си направят майка -това всичко се случва преди месец време. След това видях че има майка ,но в килийките имаше по 1-2 яйца на дъното .Вчера отворих кошера ,майка не видях ,пчелите бяха направили няколко маточника и пилото на две от питите беше тук там гърбато .Според вас какво да правя с този кошер ,търтовката може ли да залага маточници ? P.S пчелите от другия кошер бяха започнали да трупат мед в магазина -3-4 пити бяха почти пълни ,вчера обаче не видях мед в нито една пита в магазина-на какво се дължи това?
    Колега!Как се развиха нещата с търтовката.?

  2. #52
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Мълчание.
    Или са заети с правене на отводки от "оправения" кошер или витае траурно настроение.
    "Специалистите" също мълчат.

  3. #53
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Не се пише по темата защото вариантите не са много. Или се е оправил или е загинал и при двата варианта вече няма нужда от помощ.

  4. #54
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Аз днес /вчера/ ликвидирах търтовка чрез изтръскване върху една плоскост и придърпване на съседния кошер наполовина към мястото на търтовката. След 15 минути всички пчели се прибраха в новия кошер. Убити пчели не видях. Ще наблюдавам този кошер за последствия от налитането.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #55
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Не се пише по темата защото вариантите не са много. Или се е оправил или е загинал и при двата варианта вече няма нужда от помощ.
    Въпроса е че заради негативната ми прогноза за съдбата на семейството Някои колеги се изненадаха че имам изобщо пчели. Любопитно ми е кой е бил прав.

  6. #56
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    И аз , чакам отзиви за семейството .
    srg , нали това искаше ?

  7. #57
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Аз днес /вчера/ ликвидирах търтовка чрез изтръскване върху една плоскост и придърпване на съседния кошер наполовина към мястото на търтовката. След 15 минути всички пчели се прибраха в новия кошер. Убити пчели не видях. Ще наблюдавам този кошер за последствия от налитането.

    Няма и да видиш .
    От два станаха един .
    При някои , от два останаха два !

  8. #58
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Няма и да видиш .
    От два станаха един .
    При някои , от два останаха два !
    Те пак ще станат два, нека да го видя този подсиления от налитането как ще е. Вместо да се боря с търтовката, по-лесно ми е да направя отводка от налетяния кошер чрез разделяне на две. Така и така е свободно мястото пак да сложа празния кошер до него и да разделя и летящите.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #59
    Преди години,една търговка след като я стръсках и махнах кошера налетя във съседният и уби неговата майка за това вече не правя такива гимнастики придавам някоя стара майка ако я приемат добре ако не искат проблема се решава с газовата горелка над вечер.Другото според мен е загуба на време и средства

 

 
Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •