Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 59
  1. #41
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Защо , не и сложи само люпещо се пило ?
    Мислех че 2 рамки стръскани пчели ще свършат работа.Бях сигурен за маточниците ,че ще заложат,но ще излезе цялата търтеива не мислех ./човек се учи цял живот от грешките си/

  2. #42
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Извинявай, нещо не разбрах. Те, търтовките тръгват из другите семейства да снасят ли?Може ли малко по като за "прегряли" от жегата мозъци?Благодаря!
    Друго имах в предвид, но очаквах да се сетите ама сте ме закачили само с червени палци
    Понеже пчелите в търтовката намаляват и пилото умира като няма кой да го гледа. Умрелите ларви може да хванат някаква болест, в жегите има условие за развитие на АГ. След това рано или късно търтовката ще бъде разграбена понеже няма да има пчели да я охраняват и така може да зарази другите семейства. Това е просто възможност не е речено че точно така ще стане.

  3. #43
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Ако стръскаш търтовка на земята за да си освободиш инвентар,възможно ли е пчелите да налетят на друг кошер и да убият майката?

  4. #44
    Потребител
    Регистриран
    23.04.2012
    Мнения
    68
    Пчеларски район
    Ихтиманска Средна Гора
    Те обикновено налитат на няколко кошера около стария им! Чел съм, че можело-на мен лично никога не ми се е случвало убита майка от налетели пчели на търтовично семейство!

  5. #45
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Ако стръскаш търтовка на земята за да си освободиш инвентар,възможно ли е пчелите да налетят на друг кошер и да убият майката?
    На мен не ми се е случвало, според мен е възможно но малко вероятно. Ако е силно семейството което е станало търтовка, го премествам на ново място и така пчелата постепенно налита. И на другия ден вече стръскам каквото е останало.

  6. #46
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Ако стръскаш търтовка на земята за да си освободиш инвентар,възможно ли е пчелите да налетят на друг кошер и да убият майката?
    На мен ми се е случвало. Когато семействата при които налитат са слаби. Силните семейства не допускат вътре "опасните" пчели. Затова го правя както колегата Nik_m e описал по- горе.

  7. #47
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Ако стръскаш търтовка на земята за да си освободиш инвентар,възможно ли е пчелите да налетят на друг кошер и да убият майката?
    Зависи , на какво разстояние я стръскваш .
    Направи го на 200-300 м. и тогава ще говорим дали търтовките налитат в другите семейства .

  8. #48
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Щом и Делта форс се намеси ще изясним нещата докрай.

  9. #49
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Налитането не означава нищо .
    http://prikachi.com/images.php?images/925/9141925r.jpg
    Малкият пчелин в Петров дол .
    При наличие на търтовка , дали налетяха в другите семейства ?

  10. #50
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Налагало ми се е да стръсквам търтовка на земята пред други кошери. Пчелите налитат в другите кошери, като част от тях биват приети, а друга част - убити. Забелязал съм, че по слабо семейство убива по-голяма част от налитащите пчели в сравнение с по-силно. Сега, ако ми се наложи да ликвидирам търтовъчно семейство, преди това бих опитал да му придам майка след третиране с диетилов етер.

 

 
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •