Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 23
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Ама един приятел ми разправя, че тази година за пръв път от 20 години семействата му не се развиват изобщо и като тебе се чуди какво става. Знам го, че преди години мина и през ам.гнилец и почна отначало, така, че не е като да няма опит.
    Агро, точно там е майсторлъка - да се намеси пчеларя в развитието на семейството. В смисъл да може да прецени кога да се намеси, за да им въздейства, тъй че да се възползва от тяхната работоспособност. А това за АМ си е предизвикателство и би следвало, ако се е справил с него, да се е усъвършенствал, но това не е критерий, че е добър пчелар.

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Много сме тези дето се чудим, ама нали такива , като тебе дето са платили, си стискат инфото, та така ще е.
    Оказа се, че има значение колко представителна проба съм дал за изследване. За целта сметох пчели само пред 2-3 кошера. От тях при изследване вземат само няколко, в които се установи вирус /и нозема, в допустими според знаещите, граници/. Професора каза, че от друга проба с пчели резултата може да се окаже друг. Следователно, според това, трябва да направя още няколко изследвания за достоверност. На тази цена ще се въздържа. И без това признаците на парализа са налице. Влачат си задните крака като непотребен израстък. Имам и видеоклипове от пълзящи пчели, но не ми се занимава с качването им, освен, ако някой държи да го направя. Вирус не се лекува, така че, каквото стане.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Оказа се, че има значение колко представителна проба съм дал за изследване. За целта сметох пчели само пред 2-3 кошера. От тях при изследване вземат само няколко, в които се установи вирус /и нозема, в допустими според знаещите, граници/. Професора каза, че от друга проба с пчели резултата може да се окаже друг. Следователно, според това, трябва да направя още няколко изследвания за достоверност. На тази цена ще се въздържа. И без това признаците на парализа са налице. Влачат си задните крака като непотребен израстък. Имам и видеоклипове от пълзящи пчели, но не ми се занимава с качването им, освен, ако някой държи да го направя. Вирус не се лекува, така че, каквото стане.

    Набора явно чете тук, разбрал е че не си сиромах.

  4. #14
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Аз Илия Илиев Виж публикацията
    Подхранване с мед после сироп свихги да могат по лесно да стартират стартовит антибиотик л
    ентички против акар и нищо и нищо. Уж ако беше европейски гнилец акцията го лекува най добре но пак нищо.
    Това което си направил е нищо.ЕГ щеше да го усетиш още като отвориш кошера–смрад.И кой те излъга, че акацията го лекува?Ако някога го завъдиш,не леж на тази кълка,акацията да го излекува.Има си схема за лечението му.Смени си майките ,като използваш материал от петте.Като даваш материал от тях,обедини 10 те мърши,за да получиш 5 или 6 средни в нови,обгорени кошери.Но к,во да обяснявам повече.Щом си имал над 50 бр.,би трябвало да знаеш процедурата.Успех!А и лятото ще е дъждовно и ще има поддържаща паша до късно.Ще се развият до 9–10 месец.

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Ако е натравяне и 2 години нема ти стигнат да ги развие.Ако майките се кекави лесно можеш да разбереш.Или как те съветва Гогол с обединене или сложи 1 рамка пило от силния кошер който имаш и стръскай пчела 1-2 рамки.До няколко дена ще разбереш да ли е проблема в майките.

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Аз Илия Илиев Виж публикацията
    Подхранване с мед после сироп свихги да могат по лесно да стартират стартовит антибиотик лентички против акар и нищо и нищо. Уж ако беше европейски гнилец акцията го лекува най добре но пак нищо.
    [QUOTE=Гогол;128027]И кой те излъга, че акацията го лекува? QUOTE]

    Аз що чета -"акция "-(демек мероприятие), а не -" акация" .

  7. #17
    [QUOTE=ch.atanasov;128030]
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    И кой те излъга, че акацията го лекува? QUOTE]

    Аз що чета -"акция "-(демек мероприятие), а не -" акация" .
    Щото така пише.
    Радвай се, че още не си за очила.

  8. #18
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    [QUOTE=Юрий Цветков;128032]
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Щото така пише.
    .
    Юрка,то в дебелите книги пише много неща.Ама какво се получава? Ти би ли си оставил заразени с ЕГ с–ва да се само излекуват като си хапват нектарец от акация?!! Аз никога не бих го направил.Това е само мое мнение и практика,затова не ангажирам никого.Един се доверява на написаното и оставя акацията да ги лекува,друг –не/като мен/ и си прилага схемата за лечение,трети взема крути мерки и направо ги гори.Така че,всеки решава сам за себе си.

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Ами колегата Илия ако беше написал в кой район пчеларства, щеше да е добре и евентуално да му помогнем. Може и да е отравяне, може и да е от глад, може и да е от калпав стопанин. Да имаш 58 семейства и да ти останат 15.
    Иначе при хубава паша, меда чисти всички гнилцови заболявания. Така разправят.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Това сега ще тръгне като поредния МИТ ( добрата паша лекува гнилец) ПО-ГОЛЯМА ГЛУПОСТ НЕ СЪМ ЧУВАЛ. Оставям напоследък глупости да минават метър ама този път е доста опасно. Понеже малко хора си правят труда да четат и да учат ще има кажа че гнилцовата зараза чудесно се съхранява и предава чрез меда. В МЕДА ГНИЛЦИТЕ СЕ СЪХРАНЯВАТ ЧУДЕСНО ДЕСЕТКИ ГОДИНИ. Няма начин паша да лекува гнилец по абсолютно никакъв начин. Гнилец се лекува с антибиотици, но това е дълъг и по точно определена схема процес и не с какъв да е антибиотик. Горещо съветвам всички семейства със съмнения за гнилец да си ги унищожавате своевременно вклюително и рамките и да обгаряте до черно кошерите, а не да си правите експерименти да лекувате гнилец ц паша ТОВА Е НЕВЪЗМОЖНО.

 

 
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •