Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 8 от общо 8
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    02.06.2017
    Мнения
    2

    Биологичен мед

    Здравейте. От скоро проучвам идеята да се занимавам с пчеларство и по-точно производството на биологичен мед. Вие като хора с опит в тази сфера, мислите ли, че би било печелившо , човек да се занимава с това. Благодаря

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Да много е печелившо! Ако имаш достатъчно пари и здрави мишци става. Намери си много добър бизнес консултант, който да ти изработи поне пет годишен бизнес план. Относно всичко останало, може да разчиташ на мен. Успех в начинанието, което освен изброеното изисква и огромна доза любов.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #3
    Потребител
    Регистриран
    11.04.2015
    Мнения
    50
    Пчеларски район
    Пазарджик
    Много е печелившо, ама много,
    плащаш 3 евро на кошер за сертифициране ,центрафуга и цех за вадене на мед по изисквания 30к лева ,
    машина за восъчни основи ,ако сам си е сглобиш 20к лева ,в общи линии само плащаш ,а мед 4 година не съм продал на БИО цена ,
    да не казвам за ограниченията и изискванията.
    Фонд Земеделие ,при пускане на заявка за 2017год. декларация за неплащане ако фонда няма пари, а ангажиментите ти остават и нямаш откачване
    без връщане на субсидии.....

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Момчето днеска се е регистрирало тук и вие му попарихте мерака.Ако не включиш на био,млади момко,сложи 2 –3 кошера ей така,за гевезелък. Да понаучиш някои неща от практиката и тогава се хвърляй в дълбоката вода.А ти искаш директно да цамбурнеш в дълбокото.А знаеш ли да плуваш? Защото водите на пчеларстването са много,ама много дълбоки.

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.05.2016
    Мнения
    313
    В България, всеки иска за един месец да стане милионер.Става, ама чичо ти трябва да е ...

  6. #6
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Колега Борис07, и аз съм чувал, че било адски печелившо, по 35 евра на кошер давали субсидия всяка година...обаче кошерите трябвало да бъдат боядисани с някаква много специална боя, иначе меда не бил био, и ако не е боядисан кошера със специалната боя, и съответно няма да ти го купят меда с 50% по-скъпо от другия, обикновения мед.

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    02.06.2017
    Мнения
    2
    Благодаря Ви за отговорите. Найстина всяко мнение би ми помогнало.

  8. #8
    Потребител
    Регистриран
    15.06.2012
    Мнения
    80
    В пчеларството има МНОГО пари, само не знам кога ще си ги върна !

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •