Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 31

Тема: Търтовка

  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Огледай района.Знам ли,някой с лоши помисли може да е застанал на пътя им до дома.Това ми беше мисълта.А моите наистина понамаляха,но в резултат на пръскането на житата.Вече спря подмора,забелязват се единични бройки,а очаквам кориандъра.Дано!!!
    Не, не. Няма такъв. Като знаят аз какви помисли имам и всичка са кротки и добрички. Като минавам из селото с колата и бабите се качват по керемидите на зидовете, че тротоара им си вижда малко тесен.

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Бабомраз, значи
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Досега четох мненията по въпроса и нещо не е така , но Вие си знаете .
    Успех момчета !

  4. #24
    Наблюдател
    Регистриран
    20.08.2016
    Мнения
    21
    Пчеларски район
    Хасково
    Здравейте до момента с моята търтовка не можах да се справя, преди 4 дни придадох една оплодена майка в клетка от един рояк която искаха да я сменят , днес отварям и от майката няма и помен.... Ядосах се извадих и стръсках всички пити от кошера оставих им 1 празна пита без храна и две восъчни основи изчаках малко да се приберат повечето пчели защото почваше да вали и ги затворих , така ще ги държа 3-4 дни и след това мисля да им придам една пита със запечатано пило и една с прясно и ще чакам маточници...

  5. #25
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Това трябваше да го направиш преди да предаваш майката. Но вземи ги отвори че да не се споминат от глад.

  6. #26
    Наблюдател
    Регистриран
    20.08.2016
    Мнения
    21
    Пчеларски район
    Хасково
    Ееее аз днес ги заточих нека поседят 2-3 дни да карат на въздух аз съм обърнал мишите предпазители на ситната решетка като земат си подават главите от там ще ги пуснем а и чакам още някой и друг маточник да се излюпи така че майка ще се намери но няма да е оплодена...

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от imitev Виж публикацията
    Ееее аз днес ги заточих нека поседят 2-3 дни да карат на въздух аз съм обърнал мишите предпазители на ситната решетка като земат си подават главите от там ще ги пуснем а и чакам още някой и друг маточник да се излюпи така че майка ще се намери но няма да е оплодена...
    Ако не има са пълни гушките с нектар още на втория ден ще започнат да измират в кошера. Търтовката приема по лесно неоплодена майка отколкото оплодена, но ако имаш маточници им сложи един, трябва да го приемат и ги дръж само на основи като им сипваш в хранилката сироп.

  8. #28
    Наблюдател
    Регистриран
    20.08.2016
    Мнения
    21
    Пчеларски район
    Хасково
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Ако не има са пълни гушките с нектар още на втория ден ще започнат да измират в кошера. Търтовката приема по лесно неоплодена майка отколкото оплодена, но ако имаш маточници им сложи един, трябва да го приемат и ги дръж само на основи като им сипваш в хранилката сироп.
    Няма ли да унищожат маточника???

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от imitev Виж публикацията
    Няма ли да унищожат маточника???
    Ти им сложи пък ще разбереш след няколко дена, какво ще ти стане да пробваш? Аз знам какви са мойте пчели, а не твойте. Хубаво е маточника да е пред излюпване и търтовката на основи. Ако не се получи е прехвърли на някое семейство по силно от търтовката, поне да изкараш повечко мед.

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Ти им сложи пък ще разбереш след няколко дена, какво ще ти стане да пробваш? Аз знам какви са мойте пчели, а не твойте. Хубаво е маточника да е пред излюпване и търтовката на основи. Ако не се получи е прехвърли на някое семейство по силно от търтовката, поне да изкараш повечко мед.
    Напротив, маточника трябва да е повече време при тях. Или значи да се постави малко след запечатването му. А защо е така? Е, разчоплете си малко мозъците.

 

 
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •