Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 48
  1. #1
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627

    Рутов разделител

    Здравейте!
    Някой може ли да ми каже къде има производител на рутови разделители? Предстои ми да кова много рамки и ще са ми нужни доста бройки.
    Благодаря предварително!

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607

    Re: Рутов разделител

    Цитат Първоначално публикувано от Зарко
    Здравейте!
    Някой може ли да ми каже къде има производител на рутови разделители? Предстои ми да кова много рамки и ще са ми нужни доста бройки.
    Благодаря предварително!
    По твоя въпрос не мога да ти помотна, но бих ти препоръчал да се опиташ да свикнеш да работиш без тях.Аз определям растоянието на око или с помоща на върха на показалеца.Потренирай на свободен магазин с рамки и сам ще добиеш опит.А за магазинните рамки разделителите повече ми пречат при разпечатване отколкото ми помагат. В магазина слагам една пита по-малко и дори да имам разделители те стават безмислени.Ако свикнеш да работиш без тях ще си спестиш доста труд и пари.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  3. #3
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Да,правилно си разбрал.Вече съм описал технолотията си,но пак ще повторя-зазимявам на 8 рамки,а около средата на февруари,слагам пита с прашец,като рамките вече стават 9,но с намалено междурамково разстояние.С рутовите разделители,това не можеш да го постигнеш.Освен това,те са и инкубатор на болести.Извади от стара рамка такъв разделител,и ще видиш какво има отдолу.

  4. #4
    Автор
    Регистриран
    22.05.2011
    Мнения
    139
    Отдавна не използвам такива екстри като рутовите разделители .Но ако се практикува подвижно,тогава е по различно и тогава уширителите и разделителите са почти задължителни.Съгласен съм с buci59
    ,че там е инкубатор на всякакви микроорганизми.Единствено о положително нещо е заздравяването на конструкцията на рамката,но това става и с обикновена ламаринка/примерно алуминиева от дезодорант/,която лесно се режи с обикновена ножица.Премахването на дъното и пулвелизатора е малко по трудно,но става по лесно с лист от ножовка,така не замърсяваме околната среда.В заключение трябва да кажа,че всеки сам трябва да реши въпроса с разделителите в зависимост от гледната си точка,предимствата и недостатъците.

  5. #5
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Аз само на плодниковите рамки ще слагам. На магазинните няма да кова, също по една по-малко слагам и няма смисъл от разделител.
    Някак си ми се струва, че няма да мога да се справя без тях, нямам необходимия опит за това.

  6. #6
    БОСКО МЕТАЛ ЕООД Русе предлага:
    рутови разделители /метални/ 1 връзка(50бр.)-0,90 лв
    релси къси- дължина- 370мм – 3,00 лв
    релси дълги- дължина- 445мм – 3,20 лв
    мишепредпазители от поцинкована ламарина – единични – 0,30лв/бр.
    пружинни ключалки за корпуси без перваз- диаметър 3мм
    ъгълчета от поцинкована ламарина за корпуси без перваз
    поцинковани ъгълчета пазещи корпусите и кошера при отваряне с повдигач
    Име…….: Rosen Pankov
    e-Mail….: boskometalruse@gmail.com
    Телефон…: 0889805008

  7. #7

  8. #8
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    За вбъдеще ползвай рамки с хофманов уширител, поне ще имаш едно коване в по-малко
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  9. #9
    Nic 59
    Guest


    Правя черти с молив на корпуса за ориентация, става идеално. Дори една рамка в средата да сложиш - застава на точното място. Ако корпусите са нови след белязане ги лакирам.[/quote]

  10. #10
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Благодаря ви много за информацията!

 

 
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •