Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 48
  1. #21
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.07.2013
    Мнения
    225
    За горната летва ясно. Пробвал съм от липа и работи и 1см горна. При 12мм горна летва няма огъване изобщо. Не се вижда обтелването за съжаление. Аз карам с армирани основи (има тема в този раздел). Този разделител е много лесен за изработка. Доколко е ефективен се чудя?

  2. #22
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.02.2014
    Мнения
    249
    Тези разделители аз купих от изложението в Добрич.50бр.за 15лв.Фирма обаче не зная.Моето мнение е: Който иска да му е лесно, слага от тях, който иска да му е по лесно, ползва гребен и тн.

  3. #23
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.06.2014
    Мнения
    293
    Пчеларски район
    Русе
    Има много варианти - скоро попаднах на снимка, където от едната страна на рамката бяха завити две видии.

  4. #24
    Наблюдател
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    46
    Пчеларски район
    гр. Монтана
    И аз мисля да навия по две винтчета на правите рамки, ако някой има опит нека сподели.
    Тези който имам с хофманов уширител ще ги ползвам в комбинация с прави рамки с по две видии от страна в един корпус.

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Матеев е разработил много добри уширители за рамки! Ако е възможно си купи от неговите и не се занимавай с глупости! Успех!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  6. #26
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    Кое им е доброто? Пластмаса... ако решиш да си използваш рамката 2 ра година, ни да я превариш, ни да я обгориш. Допълнително се занимаваш с коване на 4 пирона..... Дървена рамка с горна и долна сглобка и дървен хофман с нескосени страни!!!

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Той, ако имаше рационално мислене, нямаше да си чуди каква магария да измисли. Затова му го предложих бе Гоше- сам да си решава
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  8. #28
    Наблюдател
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    46
    Пчеларски район
    гр. Монтана
    Дай снимка какво представляват.
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Матеев е разработил много добри уширители за рамки! Ако е възможно си купи от неговите и не се занимавай с глупости! Успех!

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Виж в отдела за дългосрочни продажби обявата на Матеев! Поздрави!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  10. #30
    Автор
    Регистриран
    12.06.2012
    Мнения
    112
    Цитат Първоначално публикувано от xenon Виж публикацията
    И аз мисля да навия по две винтчета на правите рамки, ако някой има опит нека сподели.
    Тези който имам с хофманов уширител ще ги ползвам в комбинация с прави рамки с по две видии от страна в един корпус.
    В Ютуб - пчеларство Желев(има хубави клипове),той има клип на този метод с винтчетата,може да го питаш направо там. Щом работи така,значи ще ти каже плюсове и минуси.

    Ето и точния клип,намерих го и ти го поствам,за да не се ровиш и мотаеш,заповядай : https://www.youtube.com/watch?v=0ejgUiROq0k

 

 
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •