Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 25 от 27 ПърваПърва ... 152324252627 ПоследнаПоследна
Резултати от 241 до 250 от общо 262
  1. #241
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    дето си изведе майка в началото на Септември. Днес го погледнах набързо, осеменила е 4 пити ЛР и вече има запечатено. Ще му бутна няколко кила сироп и тва е.
    Валентине,имам молба.Интересува ме точно тази майка и те моля да я наблюдаваш до май–10 юни.Разбира се ако имаш възможност и желание.Ще ти бъда благодарен ако ми дадеш информация след време.

  2. #242
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Валентине,имам молба.Интересува ме точно тази майка и те моля да я наблюдаваш до май–10 юни.Разбира се ако имаш възможност и желание.Ще ти бъда благодарен ако ми дадеш информация след време.
    Мога ли да се включа и аз? Имам също две такива. От две съседни яйца са - сестри. Излюпиха са на един и същи ден, а за оплождането не знам, но предполагам и там ще е ден разлика най - много. Та да кажа и аз какво наблюдавам. Едната се развива невероятно бързо, а другата едва мъждука. Ще чакаме пролетта.

  3. #243
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Днеска чудесно време. Петнайсет кошера оправих без никакви нападения. Сякаш други пчели са сега, не като предните два пъти. През август им обрах меда и от плодниците, та мислех, че ще искат ударно сироп, да се запасят. А то навсякъде напълнили, къде запечатали, къде не, място почти няма. Единия го заварих с почти пълен магазин, отдолу пълен корпус, в най-долния корпус се е люпило пило, ама и него вече почти го няма. Слагам наред центрофугирани корпуси отдолу, да си ги пазят от молеца. Опасявах се от кражби, но нямаше. Ще зимуват на три корпуса при това положение.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #244
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    В новото ми помещение за съхраняване на магазините - стара постройка обкована с ламарина на която съм прорезал десетина отвора 20/40 обковани (и тавана също) с метална мрежа за насекоми (демек помещението е плътно отвсякъде срещу насекоми и гризачи) бях оставил пробно 4 магазина с пити, днес ги проверих и въпреки топлото време няма и следа от молец.

  5. #245
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    В новото ми помещение за съхраняване на магазините - стара постройка обкована с ламарина на която съм прорезал десетина отвора 20/40 обковани (и тавана също) с метална мрежа за насекоми (демек помещението е плътно отвсякъде срещу насекоми и гризачи) бях оставил пробно 4 магазина с пити, днес ги проверих и въпреки топлото време няма и следа от молец.
    Гледано ли е пило в тях?

  6. #246
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Мога ли да се включа и аз? Имам също две такива. От две съседни яйца са - сестри. Излюпиха са на един и същи ден, а за оплождането не знам, но предполагам и там ще е ден разлика най - много. Та да кажа и аз какво наблюдавам. Едната се развива невероятно бързо, а другата едва мъждука. Ще чакаме пролетта.
    Може,може Уважаеми! В експеримента има място за всички.За Вашите сестри–близначки ще отворя графа–пара нормално.До уточни с тях,коя е по голямата.Все пак търсим точност,не сме джуна на петел,я.
    Това е отговора ми на Уважавания от мен Модератор.
    Ако ме питаше колегата Слънчо,щях да перефразирам и да му се помоля да ме информира как са тези 2 красавици. след 6 месеца.Любопитно ми е.
    Е,сега остава да ми вдигнеш банана за цялата зима Уважаеми заради нецензуриран изказ.И тогава к,во прайм–палим ракетата да къди нон стоп и обикаляме сателитите и луните на............Кой ще го допълни това изречение?Аз не мога!!!!!!!!!!!
    А бе Уважаеми,ножа е в теб,сиренето–също,самуна хляб е под дясното ти коляно.Ти колиш, ти бесиш,ти даваш .

  7. #247
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Може,може Уважаеми! В експеримента има място за всички.За Вашите сестри–близначки ще отворя графа–пара нормално.До уточни с тях,коя е по голямата.Все пак търсим точност,не сме джуна на петел,я.
    Това е отговора ми на Уважавания от мен Модератор.
    Ако ме питаше колегата Слънчо,щях да перефразирам и да му се помоля да ме информира как са тези 2 красавици. след 6 месеца.Любопитно ми е.
    Е,сега остава да ми вдигнеш банана за цялата зима Уважаеми заради нецензуриран изказ.И тогава к,во прайм–палим ракетата да къди нон стоп и обикаляме сателитите и луните на............Кой ще го допълни това изречение?Аз не мога!!!!!!!!!!!
    А бе Уважаеми,ножа е в теб,сиренето–също,самуна хляб е под дясното ти коляно.Ти колиш, ти бесиш,ти даваш .
    Всеки път съм те разбирал какво искаш да кажеш, но този път и аз се опулих. Четох, четох, препрочитах и схванах има - няма една трета от всичко. Направо съм в шок.

  8. #248
    Когато ракията говори и боговете мълчат.

  9. #249
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Всеки път съм те разбирал какво искаш да кажеш, но този път и аз се опулих. Четох, четох, препрочитах и схванах има - няма една трета от всичко. Направо съм в шок.
    Е нищо,карай да върви.Винаги във всичко има първи път.Нямам намерение да влизам в обяснителен режим, виж че ме направили зорлем алкохолика на форума.

  10. #250
    Много обидчиви станахме. Човек да не се пошегува.

 

 
Страница 25 от 27 ПърваПърва ... 152324252627 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •