Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 27 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 262
  1. #11
    Не се сърдя и няма защо. Но ако ти отговоря конкретно, ще бъде в рамките на няколко изречения и със сигурност ще пропусна поне 50% от от информацията която вече е написана. Това разбира се няма да е нарочно, но никой няма да задълбочава да пише статии.

  2. #12
    Наблюдател
    Регистриран
    06.09.2012
    Мнения
    2
    Здравейте,искам да попитам някой ползвал ли е мравчена киселина за борба с восъчния молец?Някде четох че комина от магазини се овива в найлон и отгоре се поставя един празен магазин в който се слага купичка с киселина но не разбрах този празнич магазин и той ли се овива в найлона?

  3. #13
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.01.2011
    Мнения
    209
    Пчеларски район
    Свищов
    Не разчитай много на мравчената киселина. Изпробвах я,няколко пъти увеличавах концентрацията но молеца продължава да се развива. Може би ще е от полза само за все още незаразени пити.

  4. #14
    Наблюдател
    Регистриран
    27.06.2012
    Мнения
    15
    Пчеларски район
    Варна
    Днес открих червеи и пеперуда на восъчния молец, върху рамките на плодниците на 3 ДБ семейства, които взех наскоро от приятел. Мога ли да напръскам с пулверизатор рамките от плодника с B401 като после веднага ги върна в плодника? B401 го дават безвреден за пчелите, така че се надявам да няма вреди. Идеята ми е, че за превенция е късно. Сега трябва да се боря с молеца, а не разбрах как се осъществява директната борба с молеца, когато плодниковите рамки са заразени.

  5. #15
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Черните пити се претопяват.От медовите се отделям всички с петна от люпено пило.Вадя меда и ги нареждам в склада само бели медови корпуси и абсолютно нищо повече.Няма ли черно по рамките-молец не ги закача.Това с найлоните отгоре отдолу за мен си е пълна играчка.
    1000 пчелари - 1000 технологии

  6. #16
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.02.2012
    Мнения
    393
    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Ганев
    само бели медови корпуси и абсолютно нищо повече.Няма ли черно по рамките-молец не ги закача.
    Че не ги закача молецът, ми се струва малко силно казано, но наистина с минимални усилия пораженията се свеждат до незначителни. Аз също избягвам да държа на склад пити, на които се е люпило пило и засега нямам проблеми.
    "It's so simple to be wise. Just think of something stupid to say and then don't say it."
    Sam Levenson

  7. #17
    Наблюдател
    Регистриран
    08.05.2012
    Мнения
    18
    какво е това чудо ?




    тази "гъсеница" е дълга около 3-3,5 см. големи поражения беше направила. Потъмняла е за това , че я бях сложил питите във фризера .

  8. #18
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Колега FVCVS CAESAR,може да ти се струва силно казано ,но абсолютно не ги закача молец щом са чисто бели рамки!Само че за да са чисто бели магазините трябва или да си изцяло с ханеманови решетки,или всеки август да ги пощиш.В противен случай почваш с тъпотиите за борба с молеца.
    1000 пчелари - 1000 технологии

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    А да отделяш постоянно пити в които е люпено пило, дори и еднократно, и да поддържаш само бели пити, това не е ли играчка ?
    Аз прпоцедирам така, нареждам корпусите на кумин , като отдолу е стойка и върху нея празен карпус и над него ХР. Върху нея подреждам корпусите с питите - без една, вместа10 - слагам 9. Нд ХР и между всеки корпус слагам по едно стръкче лавандула, ухае приятно и предпазва от молеца. Всеки пчелар може да си насади на пчелина 5-6 стръка лавандула и да си предпазва питите от молеца.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  10. #20
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    нямам в предвид 10 магазина
    1000 пчелари - 1000 технологии

 

 
Страница 2 от 27 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •