Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 91 от 127 ПърваПърва ... 41818990919293101 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 901 до 910 от общо 1262
  1. #901
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от kopdoB Виж публикацията
    Някой да не си помисли, че на децата ще дават мед.
    "Местни продукти" сигурно означава глюкозо-фруктозен сироп забъркан в местно предприятие донор на партията.
    Наскоро ядох МЕЛ в едно заведение, ама толкова богат вкус имаше на ароматизатор борче, че чак и го снимах.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  2. #902
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Не знам , дали си ял МЕЛ , но така ги учат в Англия децата .
    Яйцето , дали е месен или млечен продукт !!!

  3. #903
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол

    Post

    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    Ееей, всичко го искате на готово - "сдъвкано" да ви се поднесе, нестига че човекът си е направил труда да го сподели с всички ни(за което да му благодарим).
    С днешните технологии, дори и китайски би могъл да четеш, тъй че г-н Гогол, питай "чичко Гугъл", кое как става - нали "той всичко

    Избираш си езика накойто е оригиналната статия(в случая английски) и в другото поле съответният език на който би желал да го четеш(в твоя случая, руски или български), след товакопираш линка на статията в текстовото поле и натискаш копчето(бутона) преведи/translate, и евентуалният получен резултат ще е:


    https://translate.google.bg/translat...e%3D3ded1f3a88

    Има някой неточности в превода, но не е чак такава болка за умиране - предполага се, че ще схванеш смисъла, повече е от "сбит преразказ в няколко думи"...
    Danke,kamarad!!!!!! Ама беше толкова изчерпателен ,че ти благодаря от сърце.Tenk jo/това май беше на английски/А бе ,ще ги изучим тия езици,чичко ти Гугъл е насреща.Ама,все пак друго си е да ти е преведено,а не да гадаеш,съгласен си ,нали? Все пак като работиш за ''ползу роду'',направи го както трябва за да те благославят.

  4. #904
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Не знам , дали си ял МЕЛ , но така ги учат в Англия децата .
    Яйцето , дали е месен или млечен продукт !!!
    Не съм запознат как ги учат в Англия. Но този "МЕД" дето го ядох имаше вкус и аромат на изкуствен ароматизатор.
    Извинявай, но не мога да приема, че е нормално да се пакетира захар с аромат и да му кажеш мед.
    Абсолютно вкусовете на хората са променени и истинските продукти ги мислят за менте. Това е така защото не отговаря на това което те имат в главата.
    Жалко, но ми се струва, че вкарването на мед в училищата ще бъде просто поредната измама. Дано не съм прав!
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  5. #905
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Danke,kamarad!!!!!! Ама беше толкова изчерпателен ,че ти благодаря от сърце.Tenk jo/това май беше на английски/А бе ,ще ги изучим тия езици,чичко ти Гугъл е насреща.Ама,все пак друго си е да ти е преведено,а не да гадаеш,съгласен си ,нали? Все пак като работиш за ''ползу роду'',направи го както трябва за да те благославят.
    А, ти за "ползу борбата с тревата и плевелите", ще отскочиш ли насам, да ме отмениш?!? - че вече стягам, второто косене на полските пчелини(тия които не са в гори)...
    През зимата, когато ми остава време дори за прелистване на някой вестник и ианормационни сайтове, си нямаш не представа на колко нескопосани преводи съм попадал, дирекнто публикувани от гугъл транслейтъра, тъй че аз нямам намерение да изтормозвам читателите...

  6. #906
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Не съм запознат как ги учат в Англия. Но този "МЕД" дето го ядох имаше вкус и аромат на изкуствен ароматизатор.
    Извинявай, но не мога да приема, че е нормално да се пакетира захар с аромат и да му кажеш мед.
    Абсолютно вкусовете на хората са променени и истинските продукти ги мислят за менте. Това е така защото не отговаря на това което те имат в главата.
    Жалко, но ми се струва, че вкарването на мед в училищата ще бъде просто поредната измама. Дано не съм прав!
    Веднага намерих опаковка на такъв ПЧЕЛЕН МЕД .
    Съдържание -глюкозо-фруктозен сироп ,восъчна основа -не се чете ,идентичен аромат ,карамел Е160

  7. #907
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Проект на Постановление за изменение и допълнение на Наредба за
    изискванията към пчелния мед, предназначен за консумация от човека, приета с
    Постановление № 196 от 28 август 2002 г. (Обн. ДВ. бр.85 от 2002 г.)

    Наредба за меда - .pdf
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  8. #908
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    То хубаво ще я има тази наредба, но помните ли как китайския мед стана български? по същия начин ще се окаже, че всичко е родно производство, нищо че суровината е китайска.

  9. #909
    Автор
    Регистриран
    05.09.2012
    Мнения
    101
    Пчеларски район
    Ловеч

  10. #910
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.10.2011
    Мнения
    252
    Къде сте пчеларски организации спите ли ?Всички сектори в момента искат средства по де мини мис само пчеларските организации мълчат като риби.Гледат да направят някое изложение да гушнат парите и да не се изложат пред управляващите това е. Не искат да отстояват правата ни но и кокала не пускат. ОБЕДИНЕТЕ СЕ и направете така,че да ни отпуснат и на нас държавна помощ всички отрасли в икономиката получават подпомагане по един или друг начин само ние не .

 

 
Страница 91 от 127 ПърваПърва ... 41818990919293101 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •