Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 81 от 127 ПърваПърва ... 3171798081828391 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 801 до 810 от общо 1262
  1. #801
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Не разбирам по какъв начин да го напиша! Аз не познавам тези хора, за да имам лична вражда с тях! Това което правят в момента обаче не мога да приема като пчелар и като гражданин - не може да представят тяхното нехайство и немърливост като "бедствие", за което държавата трябва да им заплати! Всички ние сме държавата и трябва да плащаме на една котерия, която иска да яхне действително пострадалите - тези от наводненията! Вината за загубите от вароатоза и нозематоза е само и единствено на пчеларя! На такива не дължа нищо - дори и съчувствие!
    Working....

  2. #802
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от m_pchelari Виж публикацията
    В нашата държава важи приказката: "Кой както се уреди"
    Ако утре напръскат рапицата и ни изтровят кошерите няма да ни е приятно да ни се нахвърлят всички като хиени, щото вината пак ще е наша. Трябва все пак да сме малко по единни. Дано да приключат тези лични вражди и всеки да постъпва според разбиранията си.
    И аз това призовавам - всички да бъдат по-малко алчни, по-единни и да спрат да мислят ЕДИНСТВЕНО за себе си!
    Ти как би се почувствал ако на всички ви изтровят пчелите и задружно всички отидете да се жалвате пред институциите. Изпращате си представител (който сам се е провъзгласил за такъв), който да ви защитава интересите и да преговаря на най-високо равнище, само че той се договаря с управляващите обезщетение да получи САМО той, и то в неколкократен размер, а останалите пострадали - кучета ги яли.

    Ето в това моралния проблем!
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  3. #803
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    По последна информация комисията която е ходила на оглед в загиналите пчелини са останали изумени от количеството акар. Масово пчелините били регистрирани като биологични и били третирани с тимол по безумен начин с поръсване върху рамките и оксалова киселина, но не разбрах как е приложена.

  4. #804
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Единственото, което желая е този случай да се разплете докрай! И освен това - да бъдат подобаващо оповестени резултатите и виновните от всички медии. Виновните, въпреки че са "пострадали" - да върнат получените пари ведно с лихвите, които да постъпят във фонд "Бедствия и аварии".....
    Working....

  5. #805
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Цитат Първоначално публикувано от zampo Виж публикацията
    Големо прозрение , големо нещо .....
    Това не е срамно и няма нищо лошо - и синът ми носи това име!
    Working....

  6. #806
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    По последна информация комисията която е ходила на оглед в загиналите пчелини са останали изумени от количеството акар. Масово пчелините били регистрирани като биологични и били третирани с тимол по безумен начин с поръсване върху рамките и оксалова киселина, но не разбрах как е приложена.
    rosty–cz,колега защо се учудваш? Аз не се учудвам ,защото и тук във форума има колеги от ,,Странджанския регион'' които се опитаха да пропагандират оставянето на торбичка с тимолови кристали целогодишно в кошерите,тъй като тимола бил етерично масло т.е. напълно безобиден за пчелите.Изглежда са ходили при един и същ учител по пчеларство.Прочетох някъде по надолу,че са правени 7 третирания на унищожените пчелини за акар. Е,те това ако не е самоубийство или по–точно убийство на невинните пчели.Всяко предозиране е равносилно на смърт.Напълно подкрепям van Hanegem и не е нужно да се отправят апели към модераторите да трият постовете му.

  7. #807
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Колега Гогол,появяваш се тъкмо навреме - тамам ми се приядоха кисели краставици.Явно обичаш да въртиш една и съща плоча многократно,но това е нормално за стар и развален грамофон.По въпроса - никъде не съм казвал,че оставям тимола в торбички целогодишно.Намери коментара ми където пиша това и ще си посипя пепел,но съм сигурен,че ти няма да направиш нищо такова.Така и не научих името ти,явно честта няма нищо общо с възрастта.Към момента нямам загинали семейства,махнах торбичките с тимол в първото десетдневие на януари.Дотогава забелязвах,че падат тук таме акари.Още юли месец писах във форума,че при мен има голямо нападение от акар.Края на юли започнах пръскане с ОК с пулверизатор 3 пъти през седмица.Септември направих още едно пръскане с ОК.Който желае нека прочете коментарите ми и ще се убеди.Та колега Гогол,надявам се,че най-накрая те задоволих с отговора си,от там насетне си е твоя интерпретация.Има колеги във форума които могат да потвърдят моите думи.Интересно ми е с твоите "лентички" до къде си я докарал?По отношение на споменатите злоупотреби - за всички ще бъде интересно да се разкрият,включително и за мен.Не членувам в никоя организация,пчелина ми е в полите на Странджа,на 3 км по права линия от Ропотамо.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  8. #808
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    За да не подведа други колеги искам да напиша и още нещо.Не смятам,че тимола в чорапчетата ме е спасил от смъртността.Отдавам го на факта,че пчелинът ми е нов(6г.) и все още инфекциозния натиск може би е сравнително слаб.Лошото е,че край мене има възрастни пчелари,които много обичат да работят с един магазин и да слагат "лентички".Чудеха се що им избягали пчелите,а пък моите ги гледам напоследък все в техните посоки летят.Дано мина между шамарите.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  9. #809
    Наблюдател
    Регистриран
    26.02.2014
    Мнения
    15
    Пчеларски район
    общ. Долни Дъбник, обл. Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Има големи надежди за Ремебий.
    Сещам се, че някой мелеше акари и после ги даваше на пчелите с храната. Не съм наясно дали вирусите се убиваха или направо се даваше каша от смлян акар(тоест вирусите са активни). Ей...това го бях забравил ...дай информация ако имаш.
    Изготвянето на хомеопатичното средство би могло да се осъществи от всеки, като същевременно е свързано с минимални разходи. За получаването му се нуждаем от следното:

    - една голяма стара супена лъжица или друг метален съд с приблизителна вместимост 30-50 милилитра;

    - хаван със съответно чукало /към хавана/;

    - огън /от дърва/ в печка или пещ или пък запалени по друг начин;

    - мерителен /стъклен/ цилиндър - 50-100 милитра;

    - празно шише от някаво лекарство с вместимост около 30 и едно друго с 100 милилитра ( второто най-добре да бъде оборудвано с пипета позволяваща да бъдат отмервани капки);

    - чиста нехлорирана вода;

    - време.

    При приложението на това хомеопатично средство не настъпват странични действия. Вредни токсични остатъци следствие на по-големите от D6 разреждания също липсват. D6 означава всъщност 1:1 000 000. Как се приготвя самото средство. По-надолу е описано.

    1. Осигуряваме си 50-60 кърлежа живи от запечатаните килийки или мъртви от изпадналите по дъното.

    2. Поставяме ги в металния съд. Ако акарите са все още живи и има опасност да не останат в съда ги убиваме чрез притискане. Биха могли да се прибавят малки дървени частички, така че вредителите да се захванат за тях като по този начин останат на място. Преди да ги убием, трябва да им благодарим, че са ни помогнали да постигнем равновесие между пчелите и тях и да им пожелаем всичко хубаво.

    3. След това поставяме металния съд в жар /след като сме я използували за някаква друга цел и вече не ни е нужна/ намираща се в печка или огнище горящи с дърва и същевременно в самия съд се добавя жар, така че да се напълни. Огънят помага поразяващата енергия на акарите да се трансформира в полезна. Ние трябва да съхраним нашите позитивни - духовни нагласа и отношение по време на процеса на изгаряне, тъй като омразата и гнева са недопустими при всеки един процес на лечение.

    4. След като жарта изгори, поставяме съдържащата се в металния съд пепел в хаванче и посредством чукалото му го стриваме на прах в продължение на един час сменяйки посоката – съвпадаща с тази и обратна на часовниковата стрелка. По време на този един час се концентрираме върху това, че нашите пчелни семейства трябва да са добре и че те трябва да се справят сами с вароатозата.

    5. Получената смес представлява първичната тинктура и се приема като една част. След това към нея добавяме 9 части чиста нехлорирана вода и получената смес я поставяме в малко шишенце, което след това хваща с едната ръка и се удря 10 пъти в другата шепа. Ударите не трябва да са твърде силни. При това ние трябва отново да се концентрираме върху това, че нашите пчели ще бъдат добре и че те ще се справят сами с вароатозата. Така ние изготвяме сместта /разтвора/ D1.

    6. От тази D1 смес ние вземаме 10 милитра /отговарящо на 1 част/ и добавяме 90 мл. /съответствуващо на 9 части/ чиста нехлорирана вода. Отново 10 пъти се удря в шепата и разтвора D2 става готов. Остатъка от първичната тинктура или от D1 съхраняваме за по-късни третирания на пчелите ни.

    7. От сместа D2 вземаме отново 10 мл. И подготвяме по същия начин / съпроводено отново с духовна концентрация/ D3, D4, D5, D6, D7, докато достигнем до D8. Предназначен за вредителите D8 се приема като оптимално изготвен разтвор.

    8. От този разтвор вечер се прилагат по 10 капки или директно чрез накапване върху рамките или в подхранващия сироп. Отново пожелаваме всичко най-добро и това че те ще се справят сами с вароатозата. През следващите 2 вечери описаната процедура се повтаря. Тази лечебна схема трябва да се повтори след 3-4 седмици и след това още веднъж след 4 до 5 месеца. Полученият 100 милитра D8 разтвор съдържа 1000 капки и е достатъчен за 100 третирания! Който желае, може вместо вода при последното потенциране /изготвянето на D8/ да използува водно-алкохолна смес с около 15-20 % алкохол, за да може да се съхранява по продължително време, като по този начин разтвора се стабилизира.
    Пропуснах да отбележа , че това е част от : http://plamenvet.com/index.php?optio...mid=35&lang=bg


    Това е само теория - на практика не съм го прилагал, но бих искал при първа възможност. Просто нямам време да ги събера тези 50-60 акара. Не че нямах есента акари - за първа година видях на мои пчели по 4(четири) акара наведнъж на една пчела.Направо не повярвах на очите си. Дано съм помогнал на някой с тази информация.

  10. #810
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от delisimo Виж публикацията
    Това е само теория - на практика не съм го прилагал, но бих искал при първа възможност. Просто нямам време да ги събера тези 50-60 акара. Не че нямах есента акари - за първа година видях на мои пчели по 4(четири) акара наведнъж на една пчела.Направо не повярвах на очите си. Дано съм помогнал на някой с тази информация.
    Благодаря! Хубавото е че няма нищо лошо в това да се използва в комбинация с ОК или друг препарат.
    Аз лично не вярвам в хомеопатията, но всеки си има право на избор. И в Кумафоса, Амитраза и антибиотиците не вярвам, но това е друга тема.
    Всеки има право да си трови пчелите както си иска, но не е редно после държавата(ние) да плаща за това.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

 

 
Страница 81 от 127 ПърваПърва ... 3171798081828391 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •