Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 64 от 127 ПърваПърва ... 1454626364656674114 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 631 до 640 от общо 1262
  1. #631
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Мисля, че от мравката направихте слон и по-добре ще е за всички вместо да се караме като малки деца да водим разумен диалог особено когато става въпрос за хора, които са единомишленици. Смятам и rosty_sz и Матеев за достатъчно интелигентни хора и мисля че вместо да се ковете по стената по-добре заровете томахавката и насочете енергията си в позитивна посока.

  2. #632
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Ще се опитам да отговоря на всичките въпроси.
    Първо за вариантите за организацията. Има пети вариант, който е всъщност най-близък до нормалното. РЕШЕНИЯТА СЕ ВЗИМАТ САМО СЛЕД ОБСЪЖДАНЕ И ГЛАСУВАНЕ. Естествено ще има дреболии за които председателя или някой член на управителния съвет ще си взимат решения сами, но по толкова важни въпроси е нелепо.
    Матеев, имам чувството че съм ви обидил. Далеч съм от тази мисъл и нямам никакво такова желание. Казвате че сте ми станал черен защото сте " извадили разумни доводи" Точно това не видях нито разумни доводи нито разумен начин за решение на проблема. Дори и да стане така че трябва да се намали броя на семействата в населените места, КОЙ ще решава за завареното положение как ще се стига до компромис. Ще се избият колегите и ще са прави защото ще се бият за хляба си, и на техните семейства.
    Аз не искам да влизам в някакви общности на критикарите и т.н. Нося отговорност за собствените си мнения и ги отстоявам до край и не се срамувам ако съм сгрешил да си призная, но докато не бъда убеден в това споря усилено и наистина с доводи.
    Каква е алтернативата която се иска в тази тема е от ясно по ясно НИКАКВА ПРОМЯНА В ЗАКОНА ОТНОСНО НАСТАНЯВАНЕТО НА ПЧЕЛНИ СЕМЕЙСТВА В НАСЕЛЕНИТЕ МЕСТА. Знаете ли краварите от кога искат да ги изкарат от населените места и още не могат? Поинтересувайте се.
    Ще се радвам да си видя оцветени постовете за да разбера ако съм сгрешил някъде, но "злобарство и оплювки" никога не съм си позволявал и няма да си позволя. Старая се да съм на друго ниво.
    Не съм имал никакво намерение да дискредитирам нито конфедерацията нито вас г-н Матеев. Зададох обикновен въпрос и получих честен отговор от вас и смятах да не раздухваме нещата повече защото не очаквах задавайки въпроса да ми отговорите, че не е прогласувано това писмо. Обаче колегата Цонев ме вбеси и раздуха нещата. Аз не участвах в неговото оплюване преди няколко дни, защото работата ми се стори мътна и нямах усещането за справедливост, но сега го имах и си защитих позицията.
    По въпроса с програмите не съм взел участияе в обсъждането на темата защото голяма част от съфорумниците започнаха да искат, искат, искат и ми ста неудобно. Те дори не разбраха, че парите по тази програма няма как да се дават на брой семейство и т.н. Бонев го обясни и още някой обаче искането продължи и не се намесих. Освен това все още не съм прочел лично регламента по който се отпускат тези средства за да имам точна и ясна позиция, а когато нямам такава е по-добре да замълчаи това го препоръчвам на всички съфорумници.
    Предполагам че останаха не отговорени въпроси пък и виждам, че се напредва с оцветяването на постовете ми и голямо писане ми се оформя.
    Г-н Матеев надявам се сега като казахте "А" като ме нашарихте като коледна елха сте готов да загубите още малко време и да кажете "Б" като защитите позицията си защо смятате едното за градивно а другото за провокативно.
    Аз ще се опитам да се науча да слагам много цитати в едно мнение и започвам своята защита.
    Смятам да погледна и нововъведената система за рейтингите и да видя и останалите как оценяват ситуацията така, че ви приканвам да гласувате яко.
    Вече ти отговорих, но ти явно ми игнорира отговора. Повтарям отново, пък дано този път го прочетеш и обмислиш:

    1. Сайта на конфедерацията все още не е готов
    2. Замислената система за демократично обсъждане и гласуване все още не е готова
    3. В същото време на учредителното събрание се взе решение спешно да направим протестна декларация, защото тогава си мислехме, че е въпрос на дни това с изгонването да се случи.
    4. Не можахме да го направим чак толкова спешно, защото сме претоварени от други организационни дейности около регистрирането на конфедерацията.
    5. Илия Цонев въпреки че също беше претоварен успя след около 2 седмици най-после да я напише тази декларация.
    6. Набързо сам направих редактиране (имам ги тези пълномощия) и почистих и други, още по комплицирани текстове
    7. Този текст ми се видя нормален и го оставих. Съжалявам че взех решение, което не ти харесва, но така ще е и за в бъдеще. Имам право да вземам решения и ми е пределно ясно, че ВИНАГИ ще има недоволни от всяко едно решение, независимо какво е то. Така че бях подготвен за оплювки. Изненада ме само факта, че това беше ти - бях си изградил съвсем друго менние.
    8. Нищо сериозно не се е случило с тази декларация. Винаги можем да пуснем втора и трета и т.н. В момента беше важна БЪРЗИНАТА, и това предопредели и начина ми на действие.
    9. Истинското обсъждане на закона ще се извършва в работната група, но дотогава ще имаме време да се подготвим по-добре, и да обсъдим и гласуваме демократично нашето становище и параметрите на пълномощията, ако се наложи да се пазарим (а то ще се наложи със сигурност).
    10. Ако ти наистина искаш да си част от създаването на новата декларация, ами заповядай - ще бъдеш добре дошъл. Стани член на конфедерацията (ако още не си станал) и дай своя принос в обсъжданията, прецизирането на текста и отстраняване на грешките, ако наистина има направени такива.
    11. И най-важното - старай се така да подбираш думите си, щото никого да не обиждаш. В случая аз се обидих от начина, по който написа и представи нещата. На твоя страна застанаха още няколко човека, но нито един от тях не написа нищо обидно, а ти го повтори и дори потрети.

    Ами това е историята, последователността на събитията, и обяснението защо съм взел едно или друго решение. Не мисля че съм сбъркал, както и не мисля, че се е случило нещо кой-знае колко сериозно. Искаш ли утре да пуснем втори път декларацията, но без последния текст? А искаш ли в следващите 10 дена да я пуснем още 10 пъти по веднъж на ден?

    Не знам как да ти го обясня, но според мене с всичко това, което се случи днес, ти волно или неволно направи кефа на Ганчо и Мишо. Бъди сигурен че сега го четат и се кефят. И доволно потриват ръце, предвкусвайки наближаването на момента, в който на Матеев ще му писне от всичко това ............

  3. #633
    Наблюдател
    Регистриран
    02.10.2013
    Мнения
    29
    Матеев, тук се появява разликата в начина на мислене между хората, които работят пряко с пчелите и тези, които управляват стопанствата от страни. Няма как да ти обясня, че има огромна разлика дали си на два метра пред кошера или на два от страни или си го отворил и преглеждаш, дори има огромна разлика дали преглеждаш плодника или медовите корпуси. Ти се страхуваш от ужилванията и си запаметил една неприятна случка в миналото за която си абсолютно виновен само и единствено ТИ и сега заради това искаш да подложиш целия сектор на тежки и скъпи промени за изчисти собствената си съвест.

    Рости е напълно прав.Ако Вие Матеев изкарате целия активен сезон със 200 семейства и да се грижите пряко за тях според мен тогава можете да давате съвети от този тип.Вие г-н Матеев не обичате пчелите вие обичате парите но в този бизнес се иска доста труд и постоянство,а Вие сте един наблюдател.Съмнявам се дори и в познанията Ви за управление.

    Поздрави

  4. #634
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев Виж публикацията
    Мисля, че от мравката направихте слон и по-добре ще е за всички вместо да се караме като малки деца да водим разумен диалог особено когато става въпрос за хора, които са единомишленици. Смятам и rosty_sz и Матеев за достатъчно интелигентни хора и мисля че вместо да се ковете по стената по-добре заровете томахавката и насочете енергията си в позитивна посока.
    Аз не се чувствам обиден и съм позитивно настроен.
    Сметнах, че няма смисъл да влизам в обяснителен режим.
    Член на конфедерацията за сега няма да стана, но през мъртвия сезон мога съм готов да помагам с каквото мога.
    Мисля че предложението което беше дадено от m_phcelari на два пъти заслужава внимание. Това може също да бъде позиция:
    Ясно е че изваждането от населените места е много скъпо и несправедливо решение. Уважаеми министри и т.н. предложете схема за подпомагане на пчеларите, които пожелание решат да изнесът своите пчелини сами.

  5. #635
    Наблюдател
    Регистриран
    15.11.2014
    Мнения
    31
    Вие вече всички сте "медийни"личности. Дали изявлението на Цонев е лично мнение или е съгласувано вече е ВАЖНО. Не съм естествено съгласен с декларацията, което няма почти никакво значение. Но, тук освен "врагове" има и привърженици, които очакват всяка една ваша стъпка за да се самоопределят. Непремерени мисли и действия не са за претпочитане. Естествено, че ще има и грешни решения. Важно е те да се отчетат и да се върви напред. Но да бъдат отчетени. За дя не се допускат повече. Има или няма време, занапред винаги трябва да има време. Колкото по-малко грешни стъпки, толкова повече хора ще повярват в това което правите. Повярвайте.

  6. #636
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Имам 100 кошера в регулация в края на населеното място в което 80% от къщите са необитаеми а другите се обитават предимно от пенсионери и никои не е имал претенции, напротив, хората ти се възхищават защото виждат с колко много труд и усилия си постигнал всичко. Ако мога с магическа пръчка да преместя целият пчелин ще го направя и то защото осъзнавам, че пашата в момента ми е ограничена и винаги бих предпочел пчелин например до голям горски масив защото така му прилича. Финансово не мога да си позволя такава мащабна операция и не съм само аз. И в този ред на мисли щом министерството иска да угоди на недоволните от наличие на пчелини в населените места, то да се постави и на страната на потърпевшите от една такава мярка и да ги подпомогне финансово , така би било справедливо. Подкрепям и идеята за подпомагане допълнително на пчелини намиращи се извън регулация. И така ако набирате нови идеи за нова декларация или за едни бъдещи разговори на ниво министерство,
    1. Финансиране на преместването съизмеримо с направените разходи.
    2. Допълнително подпомагане на пчелини извън регулация.
    И в допълнение държавата е тази която трябва да създаде добри условия на своите граждани за развитие на дейности който в последствие ще почнат да пълнят хазната и знаете ли защо сме на този хал защото условията ги няма точно напротив. В последните години повечето действия са насочени против всички нас и когато в случая ме засягат пряко няма да стоя безучастен.

  7. #637
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    "Който не работи, той не греши". Това казваше баба ми, когато счупвах нещо, или с брат ми правехме бели. Може и да не съм прав в това което ще напиша, но е поради незнание в детайли. В сега действащия закон, има някои ограничения (забрани). Например: Отстояния от съсед, отстояния от детски градини и др. начин за разполагане на кошерите (до оградата с вход към собствения двор) на 3 м. - с вход към комшията. Има и още неща, които смятам че всички знаете по-добре от мен - магистрали, винпроми, захарни заводи и т. н. До колкото съм чел във форума при регистрация на пчелин, някой беше казал "Като отидеш (не си спомням точно) те ще ти напишат колко кошера можеш да сложиш на база на местото с което разполагаш". Не смятам, че който и да е ще може да защити нашите "интереси" да разположим на 200 кв. м. - 300 кошера. Според мен сега съществуващият закон трябва да се познава до запетайката, за да може да се отстоява нещо толкова важно, което засяга много хора и е от жизнено важно значение за тях. Всички сме наясно с какво се е нагърбил г-н Матеев и би трябвало да се стремим да го подпомагаме кой с каквото може. В крайна сметка никой от нас не се реши да го направи. Нормално е усещанията на г-н Матеев да са по изострени.
    Искам начинанието КБП да успее, защото се надявам да се променят много неща.
    Поздрави,
    Г. Георгиев

  8. #638
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Съгласно Закона за животновъдството, пчелините се регистрират като животновъдни обекти .
    Което е голяма недомислица. Макар да не съм компетентен, според мен, точно това ви генерира проблемите.


    С опасност да бъда припознат като враг и да бъда оплют, аз съм на същото мнение на еднин голям и уважаван от мен пчелар, който казва, че "пчели се гледат в гората". От там нататък, всеки си има правото да си гледа пчелите където си иска ( щом го устройва, ако ще да струпа и 10 000 кошера в задния си двор) и ако ще да ги тормози и експлоатира по какъвто си начин иска - негова си работа.

    Забранява се на пчеларите в населените места да използват пчеларски костюми.
    Ха ха ха, на мен ми звучи напълно справедливо.


    Мнението ми за протестната декларация......
    Не смятам че КБП трябва да поема КАКВАТО И ДА БИЛО ИНИЦИАТИВА по този въпрос. Сама се поставя в ситуацията на "селското куче" ( ако стои мирно и не лае го ***ат, ако пък бяга - го замерват с камъни, а ако си върши работата и лае - го бият с тояги).
    Вече има друга организация, решила да води борбата - би могла да се подкрепи тяхната протестна декларация. Или пък нека НЯКОЙ ДРУГ да измисли и напише текста на декларацията - все пак тези които са на зор, те имат най-голям интерес да искат това, което в най-голяма степен ги усройва! Събирате се, написвате си текста, и щом исканията и предложенията са в границите на разумното, аз не виждам причина защо КБП или Матеев да не застанат зад него.

    Топката е във вашето поле. Възползвайте се, в противен случай нямате право да се сърдите на друиго, освен на себе си.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  9. #639
    Потребител
    Регистриран
    01.01.2012
    Мнения
    85
    Пчеларски район
    Североизточен
    Това да те ужили пчела в EU голям проблем ще се окаже...бре, бре.Между другото всички сериозни инциденти с нажилени за който се сещам са все извън населени места.

  10. #640
    Потребител
    Регистриран
    03.11.2013
    Мнения
    73
    Г-н Матеев,
    Някой преди мен беше прдложил да се направи допитване до членовете на КБП. Подкрепям такова предложение, с допълнение да се направи една блиц анкета само за членовете на Кнфедерацията по въпроса дали да има ограничение на броя на кошерите в населените места. Предлагам в анкетата да се поставят въпроси за няколко различни бройки, напр. до 20, до 50 до 100, над 150 и без ограничение. Освен това анкетираните: аргументирано да се мотивират за предлаганата бройка, да отчетат обществената реакция - как смятат, че ще се приеме от населението предлагната бройка кошери в пчелин и общо в населеното място. Нека видим кой как мисли и дали мисли, че не само пчеларят има интереси, а и живущите в населеното място имат мнение и права, които ние пчеларите трябва да се стремим да спазваме. На базта на анкетата да се изготви нова декларация, която да се внесе в МЗХ.
    Аз, като дисциплиниран член на организацията, ще приема решението на мнозинството каквото и да е то.

 

 
Страница 64 от 127 ПърваПърва ... 1454626364656674114 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •