Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 14 от 127 ПърваПърва ... 412131415162464114 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 131 до 140 от общо 1262
  1. #131
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Аз все с мисля, че преди да започнем да протестираме пред държавните институции, първо трябва да вземем да си почистим собствения двор. И най напред трябва да изметем Ганчо, Мишо, Пламен, Стефан Димо, Младен и Валери и т.н. Това е най- големия проблем на пчеларството. После нещата ще си дойдат на мястото. Няма как някои да се бори със зъби и нокти да ни издейства някакви субсидии, а Ганчовците да обикалят из страната и да обясняват как на пчеларите не им били необходими субсидии, а само пчеларски програми, щото иначе мършта, нямаше да отиде до Киев на програмни разноски. Та по-добре протестите да започнат от офисите на гореизброените и едва след като бъдат изметени, може да се отиде пред МЗХ с конкретни и точно формулирани искания. Субсидииъе сега са най-малкия проблем на пчеларите. Първо трябва да се сложи край на няколкото монопола, които яко смучат пчеларска кръвчица. После да се оптимизира нормативната уредба, да се създадат условия за нормална работа, да спрат да ни тровят , да ни правят на маймуни с ялови майки и болни отводки, а субсидиите са само върха на айсберга.

  2. #132
    Автор
    Регистриран
    19.11.2010
    Мнения
    196
    Пчеларски район
    Павликени-Сухиндол,
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев Виж публикацията
    Аз все с мисля, че преди да започнем да протестираме пред държавните институции, първо трябва да вземем да си почистим собствения двор.
    Напълно заставам зад написаното от Димитър! Аз, който не мога да се нарека "пчелар" в истинският смисъл на самата професия, винаги съм искал честни и доброжелателни отношения в този бранш. В Киев имаше наистина основно два вида български пчелари- "ескурзианти" с торбички, бързащи за метрото за да се явят на туристическата обиколка вечерта и други, облечени в лъскави костюми, "наперени" че ще правят България домакин на Апимондия?!!! Сегашното подскачане не е по различно от едно предишно, когато, министър- председателят тогава- ББ, в ефир попита -А, бе, този защо сте го довели?! Наистина субсидиите са най- малкият проблем на пчеларите- трябва първо да си изчистите къщичката, както обичаше да казва същият ББ- но доколкото си спомням, преди няколко месеца г-н Матеев реши сам да си "превзема" всичките организации отвътре, като си плаща надлежно и навременно членският внос и да чака редовното годишно събрание, г-н Бонев не тръгна да направи Бай Георги- доаен и честен човек, макар и неизрасъл в София- председател, остава Ви един- единствен вариант- регистрирана НПО в обществена полза, около която да се обединят желаещите пчелари, които не желаят да са все от "женската страна". Разчитам, че Димитър Бонев може да предложи варианта за решение и ака има желание и мъдрост пчеларите ще застанат зад него- иначе протест заради самото "шумене" е губене на време!

  3. #133
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Cecko96_1, заплатата си я плащам аз, никой друг. Ако си останал с обратното впечатление, вината си е твоя. Просто ми писна да чакам кога ще си оправят законите (никога!- на тях се крепи монопола на ганчо и пламен (нарочно са изписани с малка буква) ) съгласно европейските за да не се чувствам престъпник от това което върша.

    За инвентара - наистина ти се радвам - невежеството е блаженство, но за съжаление той не се изчерпва с една центрофуга за 1-2-3 хил.лв. и за най-напредналите и машина за разпечатване, както още си мислят 99,99% от пчеларите в БГ. УВИ - не.

    Само поточната линия достига до 0,5 - 1млн евро ( можеби и повече), взависимост от това къде е произведена и какъв модел е(най-малката,полуавтоматик на финландците е 50 хил евро). И ТОВА Е БЕЗ транспорта и инсталацията й. А този който ще дойде да ти я инсталира на ЧАС взима колкото твоята месечна заплата, че и повече. НЕ СЕ ШЕГУВАМ.

    Машина за восъчни основи ( да, знам колко сме далече) - нека Матеев ти каже - най-евтината - 20 хил.евро.

    Машина за армиране на основите - втора употреба (при това не фабрично производство) - 30 хил. евро.

    Машините за производство на питки ( стерилизация, омесване, пакетиране....) - 25 хил. евро.

    Мотокарче - от 2-3-4хил. евро за втора употреба до 10-20 хил евро за ново. Взависимост колко често искаш да го ремонтираш.

    Камионче със стела, автокран, както искаш го наречи. Е тука взависимост какъв е камиона, също понякога надхвърля 1млн. евро. (един камион, два камиона, три камиона?)

    И разните му други превозни средства за рахождане на инвентар и пчелари из пчелините.


    Ама тоя инвентар на българския пчелар му е излишен. Хората вадят промишлени количества, затова и машините им са такива. За българския пчелар най-подходяща е 3-рамковата центрофуга.



    Колкото до добивите, произвеждаме истински качествен мед, който се добива само от нектара на растенията, затова средният добив за страната е 18 кг, а наистина 50 кг се постигат чрез храни, но вече не говорим за мед, а за нещо друго



    Досега български мед не е спечелил медал на Апимондия, така че не ми говори колко не е нектарен чуждия мед. Докато продължаваш да разсъждаваш че големите добиви идват от много захар, ще си останеш лаик (или обратното). ДА, това е начин да се постигне такъв добив, но е за некадърници с ниско образование. За хората чийто бизнес е производство на мед, по-важен е пазара, отколкото добива като самоцел( да се похвалиш пред съседа колко повече мед си извадил от него,не ти пълни джоба, ако този мед не става за нищо)

    Нека използвам думи на покойния брат Адам - някога среден добив от 4кг.(от разборен кошер) е бил нещо напълно нормално...... Това, което ти се струва невъзможно днес, утре може да се окаже елементарно за теб и да се чудиш как е възможно да си бил толкова глупав тогава.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  4. #134
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.10.2011
    Мнения
    252
    От прочетените коментари в Интернет, свързани с пчеларството, стигнах до заключението, че пчеларските организации, почти всички, работят против вземането на субсидии в сектор Пчеларство. Искат нещата да си останат по старо му, да изсмукват парите определени за пчеларство чрез разни програми и изложения, с което ощетяват масовите производители на мед. Затова призовавам да бъдат премахнати всички пчеларски организации, да се направи пчеларски събор на който да бъде създаден нов единен пчеларски съюз с нови ръководители, със съвременно мислене, които да защитават интересите на всички пчелари, а не само своите лични интереси.

  5. #135
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Много добре. Сега остава да бъдат посочени място и дата и новите лидери. Или ще изчакаме старите да ни ги назначат както се е случвало вече.

  6. #136
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Дата -10 ноември- неделя е, има и малко символика.
    Място - Пловдив или Стара Загора - заради разположението в центъра на страната.
    Лидери - Борис Александров, Матеев, Димитър Бонев - доказано умни и доброжелателни хора.

  7. #137
    Потребител
    Регистриран
    01.01.2012
    Мнения
    85
    Пчеларски район
    Североизточен
    Аз съм "ЗА"

  8. #138
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Дата -10 ноември- неделя е, има и малко символика.
    Място - Пловдив или Стара Загора - заради разположението в центъра на страната.
    Лидери - Борис Александров, Матеев, Димитър Бонев - доказано умни и доброжелателни хора.
    Аз също съм ЗА!

  9. #139
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.10.2011
    Мнения
    252
    До SCUTELLATOR Стой си в Гърция и не се меси в нашите дела, защото е много лесно отстрани да се говори.Не си я закършил, защото си избягал и работиш за друга държава с европейско заплащане, едва ли плащаш и данъци в България, така че нямаш моралното право да казваш как да живеем ние, които сме останали да работим за тая държава и внасяме данъците си тук. И по-полека с тия милиони. по-полека моля те.СМЕШЕН СИ

  10. #140
    Потребител
    Регистриран
    18.02.2012
    Мнения
    54
    Пчеларски район
    Свищов, В. Търново
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Дата -10 ноември- неделя е, има и малко символика.
    Място - Пловдив или Стара Загора - заради разположението в центъра на страната.
    Лидери - Борис Александров, Матеев, Димитър Бонев - доказано умни и доброжелателни хора.
    аз също съм за

 

 
Страница 14 от 127 ПърваПърва ... 412131415162464114 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •