Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 6 от общо 6

Тема: Сяра

  1. #1
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско

    Сяра

    На 4 корпуса имам складирани изградени рамки и видях,молците са ги докопали.Няма много поразии.Имам сяра на гранули,но незнам как да го ползвам,някой ако ми обясни ще съм му благодарен.

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    05.07.2014
    Мнения
    43
    Пчеларски район
    Пазарджик
    Приготвяш един празен корпус и едно парче керемида или нещо подобно.Смачкваш сярата на прах - около пълна супена лъжица и я изсипваш на керемидата.Намираш равно място и слагаш празния корпус ,в него керемидата със сярата и я запалваш,най лесно става с мини газова горелка.По най-бързия начин нареждаш корпусите с питите отгоре и върху последния-найлон с който затваряш тоя импровизиран комин,Това е цялата философия.Ако имаш голям фризер под ръка просто сложи засегнатите рамки за два часа вътре у молеца и яйцата са му заминали.

  3. #3
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    Цитат Първоначално публикувано от bennik Виж публикацията
    Приготвяш един празен корпус и едно парче керемида или нещо подобно.Смачкваш сярата на прах - около пълна супена лъжица и я изсипваш на керемидата.Намираш равно място и слагаш празния корпус ,в него керемидата със сярата и я запалваш,най лесно става с мини газова горелка.По най-бързия начин нареждаш корпусите с питите отгоре и върху последния-найлон с който затваряш тоя импровизиран комин,Това е цялата философия.Ако имаш голям фризер под ръка просто сложи засегнатите рамки за два часа вътре у молеца и яйцата са му заминали.
    Благодаря ти много колега,накакъв карантинен срок имали преди да ги поставя в работещ кошер?

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    05.07.2014
    Мнения
    43
    Пчеларски район
    Пазарджик
    За фризера не , а за обгазените могат да стоят в това състояние затворени до слагането им в кошера .Единственото условие е два три часа преди слагане в кошера да се проветрят.

  5. #5
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Два часа във фризера достатъчни ли са?
    При пчелите има мед, защото има ред!

  6. #6
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от delpi Виж публикацията
    Два часа във фризера достатъчни ли са?
    Да.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •