Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 6 от общо 6
  1. #1
    Автор
    Регистриран
    25.05.2013
    Мнения
    125
    Пчеларски район
    Пазарджик

    Странно поведение.

    https://www.youtube.com/watch?v=O4ky27Z5t18
    За първи път наблюдавам такова поведение и не зная дали не е показател за нещо с което се сблъсквам за първи път, или просто след няколко дни на студ и бездействие са излезли да се понапекат на слънце...

  2. #2
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    111
    Пчеларски район
    община Белоградчик
    А отвори ли го, да видиш от вътре как е ?

  3. #3
    Автор
    Регистриран
    25.05.2013
    Мнения
    125
    Пчеларски район
    Пазарджик
    На пръв поглед всичко е нормално. Ротирано е преди седмица и вече има пило на на 2 рамки,без да качвам пило. От средните по сила семейства, гледано като останалите. Последния половин месец няма третиране и подхранване.

  4. #4
    Автор
    Регистриран
    25.05.2013
    Мнения
    125
    Пчеларски район
    Пазарджик
    При това семейство явно съм закъснял при ротиране и разширяване. Днес намерих нова майка да си работи усърдно и излюпени маточници, които поради бързане и недоглеждане не съм забелязал при ротирането. Разправяха ми съседи за много голям рой излетял от пчелина преди седмица или повече, чак са се изпокрили(а не е като да виждат рой за първи път). Явно въпреки изрояването това семейство се справя чудесно и липсата на пило в най подходящия момент им е позволило да посъберат поне двайсетина кг. мед от които един магазин си го прибрах собственоръчно.
    Ако бях планувал всичко щеше да е точно така и да съм отделил старата майка с отводка вместо да хванат гората (ако го е прибрал някой - честито, ще си има прекрасно семейство), но кой както си подреди нещата...

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Standart Виж публикацията
    При това семейство явно съм закъснял при ротиране и разширяване. Днес намерих нова майка да си работи усърдно и излюпени маточници, които поради бързане и недоглеждане не съм забелязал при ротирането. Разправяха ми съседи за много голям рой излетял от пчелина преди седмица или повече, чак са се изпокрили(а не е като да виждат рой за първи път). Явно въпреки изрояването това семейство се справя чудесно и липсата на пило в най подходящия момент им е позволило да посъберат поне двайсетина кг. мед от които един магазин си го прибрах собственоръчно.
    Ако бях планувал всичко щеше да е точно така и да съм отделил старата майка с отводка вместо да хванат гората (ако го е прибрал някой - честито, ще си има прекрасно семейство), но кой както си подреди нещата...
    Това с големия рой може да не е така. Много трудно може да се опрели колко е гоям роя докато лети защото създава илюзия за много по голям отколкото е.

  6. #6
    Автор
    Регистриран
    25.05.2013
    Мнения
    125
    Пчеларски район
    Пазарджик
    Напълно съм съгласен.Идеята ми беше да споделя нещо което явно предхожда изпадането в роево настроение, различно от почивката която семейството прави няколко дни преди да излети рой.
    А що се отнася до конкретния случаи не ми пука особено, чак се учудвам на себе си като знам как разсъждавах преди година-две.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •