Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 16 от общо 16
  1. #11
    Цеко Сифоня
    Guest
    Моята грешка беше че подведен от писания по книгите за силни семейства- без да познавам в детайли пашата в региона развих 2 семейства на по два плодника -12 рамкови дадан-блати които после разформировах ..Човек се учи от грешките си ... :D

  2. #12
    Цеко Сифоня
    Guest
    Човешко е да се греши -и добре е да критикуваш себе си -нема безгрешен,

  3. #13
    Моята най голяма грешка зазимих 3 семейства преди години със рапичен мед 2 от тях дадоха фира.

  4. #14
    Наблюдател
    Регистриран
    31.01.2011
    Мнения
    28
    Моята лична поука:
    Не вярвайте, че пчелите в рой не жилят. Дядото (на жената баща й) го нажилиха докато ловихме един рой. Беше пийнал малко ракия преди това и предполагам, че това беше причината. Добре че го оправиха в болницата.
    Вече дори и захарен сироп да наливам - пак съм с булото.

  5. #15
    Наблюдател
    Регистриран
    09.12.2010
    Мнения
    49
    Като сме започнали да се ,,хвалим" с грешките си нека и ада спомена моите.Започнах с три семейства и още същата година ги направих пет които презимуваха и се развиха добре.на следващата зима ,,поучен " от опита от предната година че семействата оцеляват без да ги погледнеш си казах шапка на тояга и отивайки пролетта да проверя състоянието им какво да видя.Първо ми направи впечатление че няма летеж.Отворих един кошер,отворих втори и гледката една и съща,пчелите умрели набити в килийките от глад естествено.Само един бе оцелял и то се бе заселил сам в изоставен кошер,но той ми даде сили и кураж да продължа да се занимавам с пчелите.

  6. #16
    Наблюдател
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    2
    грешки ли хммм има има.Ама за глупавите най ме е яд.Отварям един кошер че бучи и естествено той без майка.Взимам аз едно оплодно сандъче и право на пчелина.Хващам майката бележа затварям в клетка.Ама нещо не ми хареса марката викам си я да я повторя и вдигам за клетката а майката фърр вдигна се на 7-8метра и повече не я видях е много ме беше яд.

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •