Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 21 до 27 от общо 27
  1. #21
    Наблюдател
    Регистриран
    07.05.2016
    Мнения
    3
    Цитат Първоначално публикувано от nikola.vladov Виж публикацията
    Искам да попитам нещо. Скоро намерих една скъсана основа в кошера. Като я напълнили с мед, натежала и се скъсала. Това няма да изненада никого. Стана ми интересно. От 2013 карам с армирани основи (вертикално). Досега нямах скъсана основа. От тази пролет сложих за пръв път инокс и точно скъсаната е иноксова. Дали като по-гладка и по лъскава иноксовата е по неподходяща за верткални телове. Мисля си, че основата приплъзва по гладката тел и затова се е скъсала. Нека някой който ползва инокс за вертикална каже дали си въобразявам или този ефект го има. В някакъв смисъл ако е грапава е по добро сцеплението с восъка.
    Ползвай пчеларско зеге и няма да се плъзга.

  2. #22
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от nikola.vladov Виж публикацията
    Искам да попитам нещо. Скоро намерих една скъсана основа в кошера. Като я напълнили с мед, натежала и се скъсала. Това няма да изненада никого. Стана ми интересно. От 2013 карам с армирани основи (вертикално). Досега нямах скъсана основа. От тази пролет сложих за пръв път инокс и точно скъсаната е иноксова. Дали като по-гладка и по лъскава иноксовата е по неподходяща за верткални телове. Мисля си, че основата приплъзва по гладката тел и затова се е скъсала. Нека някой който ползва инокс за вертикална каже дали си въобразявам или този ефект го има. В някакъв смисъл ако е грапава е по добро сцеплението с восъка.
    Ползваме следната наплетка: IWI
    Никакви проблеми със свличания на основи и т.н.

  3. #23
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.07.2013
    Мнения
    225
    Благодяря! Четейки пост 20,21,22 разбирам, че точно вертикалните и инокс е лоша комбинация. Номера със зегето няма мак да мине при армираните основи. Но идеята с наклона става. Ще пренакова пироните с които се опъва телта да не стават вертикално. Другото е ако не ме удовлетвори да се откажа от инокс за армираните основи. Аз минах на инокс заради ОК и МК. Исках да чуя и други мнения преди да вземам решерния.
    Този пост е редактиран от nikola.vladov; 10.07.2017 в 20:50.

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Има обширна тема по въпроса с най-различни мнения.

    http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=70&page=24
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  5. #25
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.07.2013
    Мнения
    225
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Има обширна тема по въпроса с най-различни мнения.

    http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=70&page=24
    Знам за тази тема. Като почвах да пчеларствам много се интересувах от обтелвания. Останах довоелн от армираните по метода на Венер. При опит да ползвам инокс нещо май не сработва както ми се иска. Затова си мисля, че метода на обтелване е свързан и с вида на телта. Може едно обтелване с една тел да е ОК, а с друга да дава лоши резултати. Писах в тази тема, защото се дискутираше за инокс. По скоро май въпроса ми е: кой вид тел има добро сцепление в восъка. Ако модераторите искат да преместят писанията ми в другата тема
    Този пост е редактиран от nikola.vladov; 12.07.2017 в 05:25.

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от nikola.vladov Виж публикацията
    Знам за тази тема. Като почвах да пчеларствам много се интересувах от обтелвания. Останах довоелн от армираните по метода на Венер. При опит да ползвам инокс нещо май не сработва както ми се иска. Затова си мисля, че метода на обтелване е свързах и с вида на телта. Може едно обтелване с една тел да е ОК, а с друга да дава лоши резултати. Писах в тази тема, защото се дискутираше за инокс. По скоро май въпроса ми е: кой вид тел има добро сцепление в восъка. Ако модераторите искат да преместят посанията ми в другата тема
    За да получиш по-добра здравина и сцепление опитай да промениш режима към по-малък ток и по-дълго време. На восъка му трябва време да се разтопи и телта добре да се впие в него.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #27
    Потребител
    Регистриран
    11.04.2015
    Мнения
    50
    Пчеларски район
    Пазарджик
    Здравей те , всяка тел има добро залепване към восъка ,но при определена температура ,инокса , кантала ,аплаката,така наречената неръждаемата тел, имат една особеност,колкото му вдигаш температурата ,толкова съпротивлението е по голямо,казано просто ,ако лепиш за 5 секунди основа при 18 волта изправител с тел №26 на Анел , с инокса за същото време ти трябват 24 волтов изправител ,както Ви каза tsc1 ,със същия изправител по дълго време да се загрее и залепи



 

 
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •