Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 31

Тема: Мярка 11

  1. #1
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски

    Мярка 11

    Колеги някои подавал ли е документи за догодина за мярка 11 ? В новата наредба пише ,че своевременно с подаването трябва да е направена новата регистрация, а то производители на табели няма още в БГ?

  2. #2
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от bat_minka Виж публикацията
    Колеги някои подавал ли е документи за догодина за мярка 11 ? В новата наредба пише ,че своевременно с подаването трябва да е направена новата регистрация, а то производители на табели няма още в БГ?
    Е, къде си се разбързал - за ДОГОДИНА след началото на март 2018год. За тази, не че остава много време, ама месец и горница има до тогава.
    Три сценария има:
    -няма табелки, не се подават заявления за плащане по Мярка 11 от пчелари и филма приключва...
    -последните няколко дни от кампанията се появява "фирмата спасител", която си ги е внесла отдавна тия табелки и одрусва пчеларите с по няколко лева на табелка...
    -съдът, за разлика от чиновниците в МЗХ се съобразява със закона, спазва го и го прилага и табелките отпадат!!! - е, тоя вариянт е толкова оптимистичен, че чак ми звучи ката фантастичен, едва ли има време за него...

    п.п.
    -четвърти вариант - идва новото правителство и отменя промените в Наредба 10, е как да се случи нали те тия дето ще ни управляват след няколко седмици ги иницираха тия нови табелки...

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Искрен Мутафов Виж публикацията
    Е, къде си се разбързал - за ДОГОДИНА след началото на март 2018год. За тази, не че остава много време, ама месец и горница има до тогава.
    Три сценария има:
    -няма табелки, не се подават заявления за плащане по Мярка 11 от пчелари и филма приключва...
    -последните няколко дни от кампанията се появява "фирмата спасител", която си ги е внесла отдавна тия табелки и одрусва пчеларите с по няколко лева на табелка...
    -съдът, за разлика от чиновниците в МЗХ се съобразява със закона, спазва го и го прилага и табелките отпадат!!! - е, тоя вариянт е толкова оптимистичен, че чак ми звучи ката фантастичен, едва ли има време за него...

    п.п.
    -четвърти вариант - идва новото правителство и отменя промените в Наредба 10, е как да се случи нали те тия дето ще ни управляват след няколко седмици ги иницираха тия нови табелки...

    Залагам на сценарий № 2.

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    Цитат Първоначално публикувано от Искрен Мутафов Виж публикацията
    Е, къде си се разбързал - за ДОГОДИНА след началото на март 2018год. За тази, не че остава много време, ама месец и горница има до тогава.
    Три сценария има:
    -няма табелки, не се подават заявления за плащане по Мярка 11 от пчелари и филма приключва...
    -последните няколко дни от кампанията се появява "фирмата спасител", която си ги е внесла отдавна тия табелки и одрусва пчеларите с по няколко лева на табелка...
    -съдът, за разлика от чиновниците в МЗХ се съобразява със закона, спазва го и го прилага и табелките отпадат!!! - е, тоя вариянт е толкова оптимистичен, че чак ми звучи ката фантастичен, едва ли има време за него...

    п.п.
    -четвърти вариант - идва новото правителство и отменя промените в Наредба 10, е как да се случи нали те тия дето ще ни управляват след няколко седмици ги иницираха тия нови табелки...
    Имах предвид сегашният прием до 15 май ,но вие ме разбрахте.

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    За великден ни зарадваха.Има превод по мярка 11.

  6. #6
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    За някой има за други няма трети са получили половината от сумата. Е това доказва в каква държава живеем. Някои има ли повече инфо какво следва.

  7. #7
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    По инфо от вчера всички които са био за 2 Ра година са порязани независимо, че получиха писма за одобрение есента.Причина е наредбата от м. Март ,че трябва да се издаде сертификат със статус биологичен.Да ама не сертифициращите фирми не така тълкуват нещата.Така,че догодина май ще е нулева почти за всички.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Не че някой тук може да отговори (смислено), но... Как за една година да те сетифицират, като на практика е невъзможно да подмениш всички пити в кошерите си? Айде да речем другите изисквания с повече инвестиции могат да се изпълнят, ама те и инвестициите за прехода отрязват... Не знам за предни пъти, ама сега наистина "пробват до кога ще минава номера". И забравете за разните там протести. Съд до последна инстанция с групови искове.
    А за "догодина", някой знае ли какви са последствията ако се откажеш след първата година преход и взета субсидия за една година (2015)? Санкции има ли и можеш ли в последствие да се върнеш? Тука не питам за себе си, а за колеги които останаха прецакани.
    Аз съм за първа година (2016) и ще си платя на сертифициращата фирма и за 2017, независимо дали ще има субсидия, за да мога, когато покрия изискванията (и според собствените си критерии) да се сертифицирам. Защото за мен е важна не мярката, а резултата - добавената стойност на продукта ми, която може да ме спаси като производител.
    Този пост е редактиран от koragroup; 14.04.2017 в 09:12.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  9. #9
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    232
    Пчеларски район
    Добрич
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    А за "догодина", някой знае ли какви са последствията ако се откажеш след първата година преход и взета субсидия за една година (2015)? Санкции има ли и можеш ли в последствие да се върнеш?
    И аз реших да цялото упражнение да го направя за собствена сметка, че кат опрочетох наредбата.
    Та в наредбата пише до третата година връщаш всичко барабар с лихвите, четвъртата 50%, петата 30% и след петата ако се откажеш 20%. Нещо такова ми е останало в главата плюс минус 10%.
    За по-голяма точност потърси наредбата, но няма вариант при отказ да не се връща!

  10. #10
    Автор
    Регистриран
    10.10.2010
    Мнения
    128
    Пчеларски район
    Велики Преслав
    Интересно ми е няма ли да излъжа ако втората година подам заявлението за плащане с отразен статус "Биологичен" без да съм получил сертификационно писмо от контролиращия орган ? В случая контролиращия орган спазва изискванията на наредбата и ми предоставя писмото в края на четвъртата година за да го приложа към заявлението за петата година, каквото е и изискването на същата наредба - до октомври на петата година.
    При така създалата се ситуация освен пропуснатите субсидии, отидоха на вятъра и 1000 лв. за сертификационен договор за инспекция.

 

 
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •