Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 31

Тема: Мярка 11

  1. #11
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    ........................
    А за "догодина", някой знае ли какви са последствията ако се откажеш след първата година преход и взета субсидия за една година (2015)? Санкции има ли и можеш ли в последствие да се върнеш? Тука не питам за себе си, а за колеги които останаха прецакани.

    ......................
    Връщаш парите,колкото до връщането незнам.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  2. #12
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Господин Матеев,
    обръщам се към вас като председател на КБП.
    Какви действия предприехте по повод спрените , бих казал по нагъл и без церемонен начин, средства на пчелари изпълняващи своите ангажименти по мярка 11.Предполагам една част от вашите членове е ощетена пряко от действията на служебният министър и сие. Това е проблем които ще се задълбочава и ще набира скорост ако не се реши навреме и ще предизвика сътресения в целият сектор.

  3. #13
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Направихме всичко, което можеше да се направи по въпроса. Ходихме няколко пъти в София на срещи на работни групи или на персонално уговорени срещи с различни властимащи. Имаше пазарене, имаше скандали и какво ли не още. Това е една цяла одисея, от която може да се напише роман от 500 листа.

    Като цяло това, което се случва в момента, е силно омекотен вариант на това, което предварително бяха замислили да се случи. Все пак някои хора получават пари, нали ......

    Основният проблем е, че пари няма. Отнесоха ги гъските на бившия зам. Министър Грудев. От тука нататък колкото и да се тръшкат някои хора, пари няма откъде да се появят. Затова и бяха предприети рестриктивни мерки, които вие вече ги виждате. Надеждата от тука нататък е Бойко като се върне на власт, да оправи нещата. Има някакъв шанс това да се случи, но то ще е с ранг на магия. Бойко трябва да извади магическата пръчица и тихомълком да прехвърли пари от други мерки към тази. И ако го пожелае, това ще се случи.

    Това можеха да го направят и от служебното правителство, но явно не им стигна смелоста. Ситуацията изискваше тежки политически решения на ръба на закона, и служебния министър не пожела това да го направи. Или пък може би всичко това беше един задкулисен политически сценарий - знам ли.

    Като цяло вече няколко пъти в живота си от различни браншове се убеждавам, че ДЪРЖАВАТА Е КУРВА. И който реши да се жени за нея, после горчиво съжалява. От една курва винаги можете да се очаква да ви обере до шушка ......

  4. #14
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Направихме всичко, което можеше да се направи по въпроса. Ходихме няколко пъти в София на срещи на работни групи или на персонално уговорени срещи с различни властимащи. Имаше пазарене, имаше скандали и какво ли не още. Това е една цяла одисея, от която може да се напише роман от 500 листа.

    Като цяло това, което се случва в момента, е силно омекотен вариант на това, което предварително бяха замислили да се случи. Все пак някои хора получават пари, нали ......

    Основният проблем е, че пари няма. Отнесоха ги гъските на бившия зам. Министър Грудев. От тука нататък колкото и да се тръшкат някои хора, пари няма откъде да се появят. Затова и бяха предприети рестриктивни мерки, които вие вече ги виждате. Надеждата от тука нататък е Бойко като се върне на власт, да оправи нещата. Има някакъв шанс това да се случи, но то ще е с ранг на магия. Бойко трябва да извади магическата пръчица и тихомълком да преквърли пари от други мерки към тази. И ако го пожелае, това ще се случи.

    Това можеха да го направят и от служебното правителство, но явно не им стигна смелоста. Ситуацията изискваше тежки политически решения на ръба на закона, и служебния министър не пожела това да го направи. Или пък може би всичко това беше един задкулисен политически сценарий - знам ли.

    Като цяло вече няколко пъти в живота си от различни браншове се убеждавам, че ДЪРЖАВАТА Е КУРВА. И който реши да се жени за нея, после горчиво съжалява. От една курва винаги можете да се очаква да ви обере до шушка ......
    Е тоя път ме изкефи точно ясно и право в очите .
    Милен Михов

  5. #15
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Това можеха да го направят и от служебното правителство, но явно не им стигна смелоста. Ситуацията изискваше тежки политически решения на ръба на закона, и служебния министър не пожела това да го направи. Или пък може би всичко това беше един задкулисен политически сценарий - знам ли.
    Това е цялата истина. И ако Бойко иска да възвърне част от загубеното доверие към ГЕРБ, трябва да се разплати с всички, които са коректни към ДФЗ и нямат абсолютно никаква вина за създалата се ситуация.
    А вината на всеки е ясно на кого е ,точно на МЗХ и в частност на ДФЗ, поради слабият контрол упражняван върху сертифициращите фирми и липсата на обратна връзка. Но на бъдещото правителство трябва да му е ясно че става въпрос за десетки милиони лева и ние потърпевшите няма да ги зачеркнем с лека ръка. Ще си търсим правата по съдебен път. Но за това ще говорим на един следващ евентуално етап.
    Този пост е редактиран от Пламен Керчев; 24.04.2017 в 09:45. Причина: Допълване

  6. #16
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    ................
    Като цяло вече няколко пъти в живота си от различни браншове се убеждавам, че ДЪРЖАВАТА Е КУРВА. И който реши да се жени за нея, после горчиво съжалява. От една курва винаги можете да се очаква да ви обере до шушка ......
    По малък съм от теб на ГОДИНИ,НО ЗНАМ ЕДНО,с държавата комар НЕ СЕ ИГРАЕ..........пише го е във всеки учебник.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  7. #17
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    Хайде,вече има издадени сертификационни писма.Нека който е получил да го снима да го видим.

  8. #18
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Влез в биорегистър и ще видиш стотици издадени доста отдавна.
    http://bioregister.mzh.government.bg

  9. #19
    Автор
    Регистриран
    17.10.2012
    Мнения
    136
    Пчеларски район
    Троян
    А някой сега като "черта"кошерите за дадоха ли му срок за преминаване в статус Биологичен?Аз съм за 2 година и го приеха и приключиха без проблем,но се свързах с ДФЗ и казаха категорично,че не не взема ли сертификат за догодина пари нема,въпреки приетото заявление.

  10. #20
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Цитат Първоначално публикувано от piper Виж публикацията
    А някой сега като "черта"кошерите за дадоха ли му срок за преминаване в статус Биологичен?Аз съм за 2 година и го приеха и приключиха без проблем,но се свързах с ДФЗ и казаха категорично,че не не взема ли сертификат за догодина пари нема,въпреки приетото заявление.
    По критериите за тази година ако си в преход , догодина пари няма да ти преведат.

 

 
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •