Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 76
  1. #41
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Ако можеше по мирни начини да се решават проблемите в тази държава - то до сега да се бе стигнало до положителни резултати в много отношения.
    Проблема с палежите е само един единствен - че нива въобще не се пали лесно.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  2. #42
    Автор
    Регистриран
    16.03.2011
    Мнения
    103
    Пчеларски район
    с.Гълъбник Община Радомир
    Вчера 24 май отивам на вилата ,където ми е пчелина и какво да видя в равнината под селото в 12:00 на обяд . Един от арендаторите пръска житни култури.
    Не съм осведомен спирам и звъня на 112.Казах къде се пръска и, че не съм уведомен за това пръскане.
    Приеха сигнала .Отивам аз и започвам разговор с един човек в едно камионче пълно с препарати.
    Казва ,че е уведомил съседното село и не можел да уведомява всички.Обясних че е длъжен ама видях че няма оправия и звъннах и на кметицата .Тя ме изслуша и затворихме ,не знаеше какво да ми каже.Обаче след малко звани защото и се обадил дижурния в общината .Трябвало кметицата да им даде повече информация.Разбрах се с нея къде да я чакам за да и покажа къде пръскат .Дойде кметицата разговаря с арендатора каза му, че е трябвало да уведоми и нея .Общо взето всички си тръгнаха поживо поздраво.
    Нито се спря пръскането нито дойде някой друг.
    На всичкото отгоре арендатора каза че щял да пръска 7 дни от сутринта до вечерта.
    Пръскал за плевели.

    Честно казано не ми се иска да оставя това така обаче незнам какво да направя .

    По кошерите няма поражения . Но знае ли се !!!
    Полупланински район 700 м.н.в.
    8 рамкови многокорпусни кошери,хибридна система.

  3. #43
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.06.2014
    Мнения
    277
    Пчеларски район
    с. Черни осъм, общ. Троян
    За него плевели, за нас цъфтящи треви, които се посещават от пчелите.

  4. #44
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Преди около час:
    ”9км гр Бургас в МОМЕНТА.!!!!
    ЕБЕМ ти и държавата скапана.Който има пчели около бившото поделение, бързо да идва , НЕ СЕ ДИША. Лепни ми на устните.”
    Това е от колега. Публикувал е снимки, как пръскат цъфнала рапица. Снимката е 40мин. по-късно.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри 93273186_154078069475475_6625511753054683136_o.jpg‎  

  5. #45
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Това сигурно е от турските препарати.Има по-щадящи препарати,но место тях и да минат с едно пръскане а и е скъпо,използват заместители като пръскат трикратно с по-евтини.Това от познат земеделски производител го знам.Затова е това положението.

  6. #46
    Потребител
    Регистриран
    22.07.2015
    Мнения
    75
    Пчеларски район
    Каварна
    A за това че слагат по две и по три части от дозата от горе?

  7. #47
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.07.2016
    Мнения
    207
    Пчеларски район
    Любимец
    Преди малко по новите на БНР чух, че почват "регламентирани" пръскания срещи комари и други паразити по поречието на р.Дунав. Пръскането щяло да е привечер и щели да предупреждават. Някакви си 80000 лв. били отпуснати. Ако къпането ще е както за дерматита и в цялата страна.........

  8. #48
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    588
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат на уважаван колега от друг форум:
    "Колеги приканвам всички които забележите трактори да пръскат в нерагламентираните часове да снимате с телифоните си кратки клипове.Целта на това е да покажем на едни другарка,че ги има тия пръскания.Колкото повече клипове покажем толкова по добре за нас.
    Ако може някой тоя призив да го посне и по другите групи.Не направим ли нищо,няма да се случи нещо/Данче Друмевски/."

  9. #49
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Когато ви натровят отново пчелите прочетете това за да ви олекне...
    https://www.monitor.bg/bg/a/view/pol...-zimata-259820
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #50
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    То от толкова четене ни се объркаха сетивата. Къде са ония, които лобираха за тая глупава и непотребна система. Казах го преди време и пак ще го повторя - Никому ненужна. А, да, грешка - нужна на земЛеделците. Да ви таковам на пчеларските представители. Къде сте бре, къде е и оня михлюзин, който я измисли, лансира и с извинение всичко, до което се докосне - осира.

 

 
Страница 5 от 8 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •