Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
Не е така според мен.Ако се докаже,че не трябва да ползва някаквби препарати а те са 18-19 години в почвата съответно и в културата която произвеж.Какво ще вземе?
2013 ли 2014 ли , бяга ми от ума , май месец , забраниха ацетохлорните препарати . Значи ако аз съм освободил земя , на която до 01.05.2013 съм имал право да ги употребявам , и вие сте я наел и ви излизат проби , 2014 г например , с остатъци - ми не е мой проблем . Знам че звучи грозно ( ако и да става въпрос за почвен хербицид ) ама така стоят нещата . А имайте предвид , че имаше препарати , които дават отражение 20 години + ( сега уж ги няма ) . Все се сещам за едни оранжерии , около Каспичан ли бяха или Нови Пазар - не се сещам ... та , направени за био краставици , 1ва година дават проби - излиза химия , сменят пръстта , 2ра година дават проби - пак химия , сменят сондажа . 3та година пак ... от подпочвените води било и тази химия била отпреди ЕС ( от времето на ТКЗС даже ) и им казали да гледат домати щото там влизало в нормите .
Та конкретно - ако на мен не сте ми дал земята си за био производство , то , аз не съм длъжен да ви я върна годна за такова .
Изобщо идеята за биоземеделие в България , към момента , е смешна . Твърде малки сме като пазар а биото разчита твърде много на протекционизъм и субсидии за да е успешно у нас . Да , сигурно има 5-6 човека в цялата страна , които успешно го развиват ... и те стигат ( но това си е мое мнение ) .