Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 76

Преглед на хибрид режима

  1. #1
    Автор
    Регистриран
    18.03.2015
    Мнения
    141

    Нерегламентирани пръскания

    Здравейте
    идеята на темата ми е всеки да поства снимка с ден , дата и час на пръскания за които не е бил предупреден по надлежния ред . Като допълнителна информация към поста може да се слагат и GPS координати на района в който се пръска и всякаква допълваща информация (арендатор, препарат) ако се знае. В доста постове пишем за такива пръскания , а реално няма почти никакви оплаквания към институциите и това омаловажава проблема . Един вид това ще е неофициална информация за нарушение която в определен момент може да е от наша полза .

  2. #2
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ако на всеки един отровен пчелин има по един запален блок с посеви, информацията ще я получаваме на готово от медиите.

  3. #3
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Ако на всеки един отровен пчелин има по един запален блок с посеви, информацията ще я получаваме на готово от медиите.
    Напълно съгласен.Но......... Това ''но'' се оказа решаващо.Силните/зърнарите/ са си силни навсякъде.Власт/парите са власт/,а чрез тях всичко се решава.Това трябва да се направи тихомълком.Защото ''но''–то те квалифицира като закостенял пироман.Парите ми,излязоха малко.От това изречение разбирам,че не си се парил,а по–малко– ''горял''.Ако някой го лепнат,ще минеш под формулировката''подбудител '' за да излезе чист той.Както виждаш пиша с недомлъвки.Знам ли кой чете Евангилието. Парен,каша духа!Дано в този рай да няма Ангели прокудени,като Сатанаил!!!!!!! Дано!

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    По-мечтахме ,по-чесахме езиците време е модераторите да ни по-забършат вече.И пак сме в начало.

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Повечет колеги чакат наравянията на отределен вид култура,не каказвам че съм много на ти с темато но моите наблюдения какви са.
    Първата загуба на пчели при първо пръскане на житатаи, Осена когато цъфти.Втора при цъфтежа на рапицата.Три при пръскане на слънчувката незнам по какви причини,чевъртия път на зреенето на рапицата и после имам още 3 три незнам по какви причини/забравих липата и още тия дето си пръскат асмите овошките и др култури/и накрая викат вземи тия 11 лв да си доволен,остави товаи ми иска удостоверение от някакъв казанбабаит удостоверение ,че съм му дал мед да си узакони далаверата.Ще попитам г-н Матеев само едно кога ще осъди някой за клевета?

  6. #6
    Автор
    Регистриран
    19.02.2016
    Мнения
    146
    Пчеларски район
    Добруджа
    Пшеницата ( в моята регион ) с инсектицид , се пръска май месец ( пиявица , дървеница ) , слънчогледа не се пръска с инсектицид ( има сериозни нападения от нощенка напоследък но е поносимо ) . Царевицата , по текезесяно време , се пръскаше за стъблопробивач ,но като цяло , освен третирането на семената , и там няма пръскане с инсектицид .
    Рапицата е друга бира , аз някъде писах за нея , и без да съм разбирач ( питах човека с пръскачката на арендатора ) там има много пръскане .
    За протокола , всички , от най-използваните препарати за пшеница , рапица , слънчоглед , царевица и т.н. са в списъка нa БАБХ с щадящи пчелите препарати . Без инсектицидите .
    Нямам проблеми след рапица , а ако при вас се пръска , при мен се полива ( образно казано ). С уговорката че аз завися от земеделието ( селянин съм все пак ) и може да съм предубеден .
    Апропо , по-вероятно е да ви изтровят пчелите в овощарски район или вилна зона , отколкото в земеделски такъв - това си е мое мнение разбира се .

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Съгласен съм с вас,но това не е ли крайната мярка.Защо трябва да падаме на тяхното ниво?Техните деца на ли ядат и те същите продукти?Просто е въпрос на време да си скубят и те косите.

  8. #8
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    И след достатъчно натрупване на информация, от нищото ще се появи сайт за ПРЕДВАРИТЕЛНО оповестяване за пръскане на земеделски площи с подробно инфо и въспитан тон...

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Имам един въпрос към някой по навътре в материята?
    Ако съм си предостъпил земята под наем и някой арендатор я отрови с неоникотиноиди аз мога ли да го осъдя?Защото в договорите никъде не пише,че той може да ми трови земята.Следващия на който я дам под наем може да е био и да не иска да я вземе.

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Имам един въпрос към някой по навътре в материята?
    Ако съм си предостъпил земята под наем и някой арендатор я отрови с неоникотиноиди аз мога ли да го осъдя?Защото в договорите никъде не пише,че той може да ми трови земята.Следващия на който я дам под наем може да е био и да не иска да я вземе.
    А в договора ти пише ли изрично какви препарати може да ползва и какви - не? Защото ако не пише нищо изрично по въпроса и той ползва разрешените препарати ти го духаш! Презумпцията в правото е, че което не е изрично забранено е разрешено. Друг е въпроса, ако с желязна експертиза и добър адвокат успееш да докажеш, че е ползвал неразрешен препарат.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

 

 
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •