Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 8 ПърваПърва ... 678
Резултати от 71 до 76 от общо 76
  1. #71
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Как ще съхраниш изградените рамки? Аз една част ги напръсках с Б401. Другите направих на комин, както ми е казвал Калинчо. Ама това постоянно наливане на мравчена не ме кефи?

    С Б401 точно 3 месеца ги пазиш.С мравчената може да изядеш дървото.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #72
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Как ще съхраниш изградените рамки? Аз една част ги напръсках с Б401. Другите направих на комин, както ми е казвал Калинчо. Ама това постоянно наливане на мравчена не ме кефи?
    Аз още не съм оправил предните, а следващите ме затрупват. Накрая ще пусна молеца да се разиграе или малко бензинец и ... Майната им на пчелите, на пръскачите, апостолите..... и на БАБХ. Че Дон Кихот л...а да яде пред хилядите пчелари, които с години се борят с вятърни мелници, мислейки си, че някой ден ще изгрее Слънце и на тяхната улица. Е, няма да изгрее.

  3. #73
    Наблюдател
    Регистриран
    26.02.2014
    Мнения
    15
    Пчеларски район
    общ. Долни Дъбник, обл. Плевен
    Жалко само за положения труд досега от теб и за нанесените щети.
    Ако си регистриран в платформата за пръсканията би ли споделил каква култура са пръскали, с какво активно вещество, колко декара и дали е имало силен вятър по това време.

  4. #74
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от delisimo Виж публикацията
    Жалко само за положения труд досега от теб и за нанесените щети.
    Ако си регистриран в платформата за пръсканията би ли споделил каква култура са пръскали, с какво активно вещество, колко декара и дали е имало силен вятър по това време.
    Рози пръскат. Лек вятър имаше в посока пчелина, а веществото ще го видим какво е след ден два. Жалко, че розите не са като житото.

  5. #75
    Потребител
    Регистриран
    03.03.2016
    Мнения
    96
    Пчеларски район
    обл. Ловеч
    Като стана дума за съхранение на пити да споделя моят опит. Аз от години си свалям магазините есен и при зазимяването вадя от кошерите празните пити. Имам 6 бр. 200 литрови железни варели с капаци и обръчи и още 6 бр. 250 литрови пластмасови бидони които съм изрязал от едната страна - с две думи без капак и ги съхранявам в тях с изсушен лавандулов цвят. Технологията е проста и ефтина на дъното грабвам една стиска от цвета със дръжките както е и питите ги редя плътно една до друга, на всеки ред поръсвам още малко цвят и накрая слагам капака, стягам обръча. При пластмасовите реденето е същото само че вместо капак ги завивам с два пласта найлон и стягам с широкото тиксо. В един железен бидон се събират 78 магазинни пити или 35-40 дадан блатови пити - зависи от подредбата. До сега от лавандулата молец не съм имал а като ги зареждам пролетта по кошерите от миризмата на лавандула пчелите моментално се настаняват по питите. Преди го правех същото но вместо с лавандула използвах орехова шума, ефекта е значително по слаб относно защитата от молци и виждах голям проблем пролетта с тежката орехова миризма - пчелите в продължение на седмица и отгоре не припарваха на тези пити.
    Дано съм бил полезен с инфото.

  6. #76
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Остап Бендер: Спасението на давещите се е дело на самите давещи се.
    https://agri.bg/novini/pchelite
    А да ни е честит новия министър. "Със стари ку..и нов бърдак не става!"
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

 

 
Страница 8 от 8 ПърваПърва ... 678

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •