Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 76
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Аз имам други методи.Правиш му магия за 20 лв и тогава гледай гръмотевица му ударила нивичката или дрон самолетчето.

  2. #12
    Потребител
    Регистриран
    25.03.2013
    Мнения
    99
    Започва се олелията!Първо пръскане на рапицата в фаза цъфтеж започва в моя край от началото на другата седмица.А следва и второ....Със зърнарите победа няма!

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Бъркаш почнаха със житото вече.

  4. #14
    Потребител
    Регистриран
    25.03.2013
    Мнения
    99
    В житото пчелите ми нямат работа за разлика от рапицата

  5. #15
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Аз моя арендатор, който години наред ми тровеше пчелина в с. Александрово, го осъдих да ми заплати 10 000 лв. Също така БАБХ го глоби с 5000 лв., а и по разноските за съда той плати още около 3000 лв. Така че надявам се, че вече му държи топло, и че тази година аз за първи път ще ям акациев мед от пчелин, който се намира в центъра на 1500 декара акациева гора.

    Досега само духах супата и се чудех защо в този пчелин семействата ми са най-слаби от всички останали пчелини. Сега обаче подготвям празните корпуси и потривам ръце ......

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Браво късметлия сте.Аз понеже нямам средства за съда мисля да направя магия с Арматурно желязо от по дебеличкото над Ф22 L-300-400mm.Значи да ви кажа честно който я е правил е довел почти до фалит арендатора.

  7. #17
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от dimi_01 Виж публикацията
    В житото пчелите ми нямат работа за разлика от рапицата
    Преди да напишеш това изречение,ти пита ли твоите пчели дали имат вземане–даване с житните блокове?Попитай ги все пак.Нищо не губиш.

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    По-мечтахме ,по-чесахме езиците време е модераторите да ни по-забършат вече.И пак сме в начало.

  9. #19
    Автор
    Регистриран
    19.02.2016
    Мнения
    146
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Имам един въпрос към някой по навътре в материята?
    Ако съм си предостъпил земята под наем и някой арендатор я отрови с неоникотиноиди аз мога ли да го осъдя?Защото в договорите никъде не пише,че той може да ми трови земята.Следващия на който я дам под наем може да е био и да не иска да я вземе.
    Изображение1.jpg
    Изображение4.jpg
    Не че съм навътре , ама , ето стандартен договор за аренда . Едногодишният , за наем , е още по-опростен . Биото зависи от сертифициращата фирма , т.е. докато си плащаш няма проблеми - едни пари по някоя мярка или програма да се усвоят .

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Не е така според мен.Ако се докаже,че не трябва да ползва някаквби препарати а те са 18-19 години в почвата съответно и в културата която произвеж.Какво ще вземе?

 

 
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •