Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 5 от общо 5
  1. #1

    НУЖДА ОТ СЪВЕТ ОТНОСНО РАЙОН ОКОЛО ВРАЦА

    Известно време се колебаех с избора на място за пчелин.В един момент все пак избрах мястото,по съвет на няколко човека.Но от няколко дни се срещам с различни пчелари и няколко от тях ми казаха,че мястото което избрах и закупих не е подходящо.И сега съм тотално объркан,а и притеснен от разходите по закупуването на мястото.Самото място е в зона с лозя,има много гора,най-вече с липа и акация,има и много поля предполагам с различни треви и билки.Но наблизо няма обработваеми земи с култури.Та хората ми казват,че от това място ще бъде много малък медосбора и края на юли ще трябва да се зазимяват кошерите!Т.е.ще вадя много малко мед!Посъветвайте ме който може,така ли е,какво да правя,изобщо който каквото има да каже ще чуя.Благодаря предварително!Иначе става въпрос за гр.Враца,лозята в областта на "Череша и вичов хан",за който познава мястото.

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Няма място за притеснения - районът е чудесен!

  3. #3
    Благодаря за отговора.Имам още куп притеснения тъй като съм абсолютно начинаещ,едно от които е,къде и как да търся човек пчелар който да ми покаже тънкостите кое как става,но дано Бог помага.

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    18.12.2011
    Мнения
    14
    на около 30-тина км от мястото, което си избрал има условия досто по-походящи, също така и запустели къщи с големи дворове, продавани на безценица....

  5. #5
    Потребител
    Регистриран
    04.01.2011
    Мнения
    58
    Цитат Първоначално публикувано от pavlito88
    на около 30-тина км от мястото, което си избрал има условия досто по-походящи, също така и запустели къщи с големи дворове, продавани на б езценица....
    Кое населено място визираш ?

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •