Много вече се изписа за него, но аз искам да добавя, че има два вида - най-разпространения у нас е лилавия, другият е по-непознат - белия. Имам ги и двата вида и мога да кажа, че лилавия е с повече съцветия, но по-дребни и цъфти по докъсно то белия. В момента белия ми е прецъфтял и събирам семената от него, докато лилавия още цъфти и се посещава добре от пчелите. Белия е малко по-рехав, но с доста огромни съцветия, другия е малко по гъст, с повече разклонения. Но се посещават и двата много добре от пчелите. Семената са толкова дребни, че най добре е да се сложат в солница и така да се поръсват върху подложката за правене на разсад, иначе стават много на гъсто и трудно после се пикират. Общо взето както при доматите, така се процедира и при лофанта. Разхвърляш семената, отгоре лекичко с рохкава пръст, например в началото на април, или в парник още през март, поливаш и те доста бързо покълват, като дръпнат около 15 см, се пикират по едно коренче в чашка пластмасова за единична у-реба- 200 гр. , 2 лв са 100 чашки. Не е такава играчка, става бързо, но си купете хубава земя. И когато укрепне разсада, направо го садете с пръстта от чашката на постоянното място. Но преди това обработете почвата добре и надълбоко, за да може да се развие по-добре кореновата система на растението. Аз съм ги насадил пред кошерите, хем е красиво, хем пчелите имат страхотна полза от него, казват че има и анти акар действие аромата на лофанта, хем за чай стават листата му, хем и ако в преварката на ракията сложите малко листа, ще останете очаровани от странния аромат после. Като прецъфти, това е в края на септември или началото на октомври, в зависимост от района, режете стеблата на 10 см от земята и напролет тръгват още по-нагъсто. Лофанта е многогодишно растение - до 15 г. Аз го садя на редове 30-40 см от корен до корен и около 70-80 см между редовете.
Хубаво е да се прекопае между редовете, пролетта и есента, за да се унищожат плевелите. След втората година започва да цъфти доста по-рано - от средата на юли нататък, така че може и да окаже влияние на аромата на стоковия мед.