Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 14 от 14 ПърваПърва ... 4121314
Резултати от 131 до 138 от общо 138
  1. #131
    Наблюдател
    Регистриран
    13.03.2017
    Мнения
    48
    Пчеларски район
    Сливовик
    И защо някой колеги ползват и турбо хранилки от 5 литра,просто нямам времето да си ходя 2 пъти седмично да им слагам сироп а и не ми е уместо впредвид разстоянието 70 км.И относно 2 та километра са повече при мен слънчогледа е поне на 2,5 и пак вадя от слънчоглед.

  2. #132
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    За какво е това зобене немога да разбера,то да е крава разбирам мляко ще дава,а то пчели

  3. #133
    Наблюдател
    Регистриран
    13.03.2017
    Мнения
    48
    Пчеларски район
    Сливовик
    Целта ми е да ги развия за акация преди нея друга паша нямам а после искам след акация и отводки да вадя а и мисля,че някъде към 1 литър и300-400 грама на 7 дена не са им много винаги до сега така съм им давал.

  4. #134
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Добре храня,развивам ,но ако е като миналата година акацията или още по лошия вариант 2014г.Какво правим тогава?

  5. #135
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от xxx_87 Виж публикацията
    Само няколко са напълнили корпусите. Разбира се, продължавам да храня. Тези,които не ми харесват или ще ги разформировам или ще им сменя майките. Не съм решил, какво ще правя. Но може би ще сменям майки и ще изпробвам отглеждането на две майки в един кошер. И тези кошери ще отглеждат,за да подсилвам останалите. И накрая ще направя равносметка, къде бъркам и къде не..
    Прав си . Всеки бърка .

  6. #136
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Добре храня,развивам ,но ако е като миналата година акацията или още по лошия вариант 2014г.Какво правим тогава?
    Тази година ще я бъде .

  7. #137
    Наблюдател
    Регистриран
    13.03.2017
    Мнения
    48
    Пчеларски район
    Сливовик
    Ако не я бъде вадя по 3 рамки отслабвам повече да не рой до слънчогледа и си имам повече отводки.

  8. #138
    Наблюдател
    Регистриран
    10.08.2015
    Мнения
    8
    Пчеларски район
    град Мъглиж
    Едуард, от практиката си до сега установих, че правим сериозни грешки. Ако не я бъде годината, ще направиш много отводки, като същевременно ще отслабиш и силните кошери. Резултата ще бъде същия, като моят от предни години. Ще гледаш повече пчели,ще имаш малък добив, няма да си подготвен с резерви и ще вложиш много. Нормалния разтеж на пчелина, без това да се отрази на силните семейства е 10%. Стигнах до извода, че може да се направят няколко сборни отводки от силните семейства, а по слабите могат да се роят изкуствено. Така можеш да обновяваш старите рамки и да си оставяш за хванат рой (един или повече). Освен това, ако имаш отглеждачи, от тях можеш винаги да взимаш без да се притесняваш,защото това им е задачата -да подсилват събирачите.
    Не съм специалист и не претендирам, че притежавам много пчели. Не са много, но нарочно не увеличавам. Унищожих няколко кошери с пчели, но за това в момента почти нямам загуби. Само едно семейство ми бе станало търтовка и се чудим с други колеги, какво се случва, защото при други е по-мащабен проблема.

 

 
Страница 14 от 14 ПърваПърва ... 4121314

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •