Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 14 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 138
  1. #31
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    Цитат Първоначално публикувано от Едуард Виж публикацията
    аз на едните дадох 2 ри път,когато видях,че на другите си е там.А да попитам за лентите рано ли им е според вас понеже и те имат 35 дена от слагането и поне 1 седмица карантинен срок.
    На 04.03 им сложих ленти,даже на другия ден имаше паднали акари.

  2. #32
    Наблюдател
    Регистриран
    13.03.2017
    Мнения
    48
    Пчеларски район
    Сливовик
    Еее идеално колега,значи в събота живот и здраве ако позволи време ги слагам и aз.
    Този пост е редактиран от Едуард; 14.03.2017 в 02:06.

  3. #33
    Наблюдател
    Регистриран
    18.12.2014
    Мнения
    36
    Пчеларски район
    София
    Аз на моите преди да застуди им сложих по една гръцка питка над главите да имат, вече е преполовена, като лами са . Какви ленти мислите да слагате тази пролет? Аз сигурно ще им сложа херба стрип.
    Успех през новия сезон!!!

  4. #34
    Наблюдател
    Регистриран
    13.03.2017
    Мнения
    48
    Пчеларски район
    Сливовик
    На мен ми препоръчаха от пчеларския магазин супер стрип ленти,тях ги взимали тази година най-много.
    Успех на всички през сезона.

  5. #35
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Цитат Първоначално публикувано от Едуард Виж публикацията
    А да попитам за лентите рано ли им е според вас понеже и те имат 35 дена от слагането и поне 1 седмица карантинен срок.
    Едуард: Аз да попитам от колко години отглеждаш пчели !!!
    Милен Михов

  6. #36
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Едуардо, в края на януари сложих питки. В края на февруари налях по около литър сироп 1:1+витамини. Тогава беше топло, а пчелите имат нужда от вода. Като сипваш сиропа, гледаш ли в предната част на хранилката /където влизат пчелите/. През есента пчелите си запушват всички дупки, да не им вее! Имам случаи в които са заклеели преградата. Бъркам с един нож и леко разрушавам прополиса. Провери да не е да имаш този проблем с не вземането на сиропа.

    Поздрави, Г. Георгиев

  7. #37
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    Аз съм с ветерана Varostop.

  8. #38
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Тоя сироп като седи 3 дни в хранилката и става на пикоч. Аз ако съм, го изхвърлям по най-бързия начин.

  9. #39
    Наблюдател
    Регистриран
    13.03.2017
    Мнения
    48
    Пчеларски район
    Сливовик
    Гарантирано отворите им са отпушени,защото преди да сипа на всеки кошери преглеждах дали са чисти и дали всичко е на мястото.А относно сиропа малко е студено да се развали толкова бързо сега поне споредн мен и той е 1-1-1(вода,захар и мед).Но в събота ще имам възможност да отида и ако на някой има още ще го махна и,ако времето е добро ще налея пак 150 грама .
    От 5 години,като една от тях само съм помагал преди да си закупя мой защо?
    Относно лентите 35 дена трябва да престоят в кошера преди да се отваря и поне 1 седмица преди да се слага магазин защото меда става негоден.Попитах за това защото няколко човека се опитват да ме обедят ,че не било добре,когато се слагат лентите температурите да падат под 15 градуса и за това.

  10. #40
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.06.2014
    Мнения
    277
    Пчеларски район
    с. Черни осъм, общ. Троян
    Преди седмица бях в магазина на Централна гара, от там ми казаха за Херба стрип, че ще имат чак май или юни.

 

 
Страница 4 от 14 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •