Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 14 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 138
  1. #51
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Цитат Първоначално публикувано от Едуард Виж публикацията
    До сега винаги,когато съм давал са го вземали тази година за пръв път не искат,другите 22 кошера си го взеха без проблем но тези 3-те ...Явно и аз ще накапя с йод на тези ако довечера,като ида да им сложа сироп този си е още там.
    А да попитам по-колко капки и в колко сироп ?
    Налитърсироп-30мл.йодасептадон.По50мл.нас м.

  2. #52
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    50 мил не ли много ако е на 4 рамки или на всичките еднакво?

  3. #53
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    За 4 рамки може би е много,дозата я дават за 10р.

  4. #54
    Наблюдател
    Регистриран
    13.03.2017
    Мнения
    48
    Пчеларски район
    Сливовик
    Вчера,като ходих от тези 3 единия го беше взел напълно другите 2 имаха по-малко но сега се чудя понеже тази събота идва 10 тия ден за 2-рата доза на другите добре ама на тези 3 ,кога да им сложа 2 рата доза .

  5. #55
    Наблюдател
    Регистриран
    10.08.2015
    Мнения
    8
    Пчеларски район
    град Мъглиж
    Здравей Колега! Не съм много сигурен, но е възможно да има връзка между употребата на суха храна и сироп едновременно. Възможно е "бубите" сами да избират , кое да използват. При мен се случи следното:
    Края на Декември 2016 , направих преглед на пчелите. Оказа се ,че нямаха абсолютно никакъв запас от мед и прашец. И понеже съм от Област Стара Загора,(пчелите ми са в гр.Мъглиж) веднага взех торбички храна от Пчеларски център "Южен"- Стара Загора. Сложих храната и ги оставих до Февруари 2017г. През месец Февруари направих повторен преглед и установих ,че си хапват добре. Края на Март (21-28.03.2017) , прегледах пчелите по обстойно и установих наличие на пило , освен в един кошер. Там се бе случила някаква трагедия... Вместо да има наличие на нормално пило, такова липсваше... На негово място имаше гърбато пило (търтиево). Не беше на голяма площ , което ме наведе на мисълта ,че този кошер е останал без майка. Първото за което се сетих бе да разформировам кошера и да обединя "търтовките" с друго семейство. Премахнах сухата храна от всички кошери и започнах да храня със сироп. Тази година реших да експериментирам. По форумите четох ,че против акар може да се използва тинктура от лютива мента прибавена в сиропа. Едно шишенце от тинктурата се смесва със 100мл спирт. След това от разтвора се прибавят по 4-5 капки на 1л. сироп. За Нозематозата може да се използва Йодна Тинктура. По-горе споменах ,че реших да направя експеримент. Когато приготвях сиропа , сложих капки от Лютивата мента, Йод и малко "Байкал" ... Мислех си ,че няма да пипнат сиропа, но за мое учудване го приеха. И вече наливам 2-3 ти път ... Тук е ред на колегите да споделят мнението си ...

  6. #56
    Наблюдател
    Регистриран
    23.02.2017
    Мнения
    17
    Пчеларски район
    Община Панагюрище
    Тази пролет и аз реших да опитам с лютивата мента, с рецептата и пропорциите, които споменава колегата ххх_87. Аз я добавям при всяко трето подхранване със сироп. Никаква разлика при усвояването на сиропа от пчелите. А дали има ефект, все още не мога да кажа.

  7. #57
    Наблюдател
    Регистриран
    10.08.2015
    Мнения
    8
    Пчеларски район
    град Мъглиж
    "Медара
    " днес направих преглед на едно семейство и имаше нападали поне 4-5 Акара. Но за да бъда по-сигурен ще направя диагностика и ще определя колко Акара има във всяко семейство и най-вече общо за пчелина.

  8. #58
    Наблюдател
    Регистриран
    13.03.2017
    Мнения
    48
    Пчеларски район
    Сливовик
    Най странното е,че тези 3 кошера пак отказват да приемат сиропа имат си майка има яйца пило място където да го складират но сиропа не го свалят..Достъп до хранилките имат,като почукна леко и веднага са горе след 1 час няма никой..Твърдата храна преди доста време вече я взеха.И не знам каква е причината..

  9. #59
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Едуард Виж публикацията
    Най странното е,че тези 3 кошера пак отказват да приемат сиропа имат си майка има яйца пило място където да го складират но сиропа не го свалят..Достъп до хранилките имат,като почукна леко и веднага са горе след 1 час няма никой..Твърдата храна преди доста време вече я взеха.И не знам каква е причината..
    Слабички са! Респективно отглеждат малко пило и ...

  10. #60
    Наблюдател
    Регистриран
    13.03.2017
    Мнения
    48
    Пчеларски район
    Сливовик
    1 е слаб но другите не са,като всички останали са ..Но този най слабия да не кажа,че взима най много сироп и от 3 ..и нещо,което пропуснах да кажа единия преди време си беше свалил една хранилка и след 2 дена сипах пак но не го пипна отново.

 

 
Страница 6 от 14 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •