Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 14 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 138
  1. #61
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    А давят ли се някои от тях?

  2. #62
    Наблюдател
    Регистриран
    13.03.2017
    Мнения
    48
    Пчеларски район
    Сливовик
    Ами в тези 3 не ми е направило впечатление и да има ще са 2-3 но имам в един в който намирам всеки път по 15-20.Този кошер си е силен и сваля една хранилка за под 1 ден.

  3. #63
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Слагай по някоя клечка и няма да се давят.При мен където се давеха не вземаха повече сиропа сега всичко е ок.

  4. #64
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Едуард Виж публикацията
    1 е слаб но другите не са,като всички останали са ..Но този най слабия да не кажа,че взима най много сироп и от 3 ..и нещо,което пропуснах да кажа единия преди време си беше свалил една хранилка и след 2 дена сипах пак но не го пипна отново.
    Метеорологичното време също е фактор, който оказва влияние на приемането на сироп от пчелите. Ти на ясно ли си, с каква цел се дава сиропа по това време. От там какво е количеството, което би следвало да се дава, през какъв период от време и т.н. Сега нека изясним следното, нали знаеш, че на доктор всичко се казва, инак няма точна диагноза. Ние не сме лекари, но все пак, без визуална картина и без достатъчно инфо от пациента, няма как да ти се даде еднозначен отговор на поставения въпрос и се превръщаме в гадатели.

  5. #65
    Наблюдател
    Регистриран
    13.03.2017
    Мнения
    48
    Пчеларски район
    Сливовик
    На този който се давеха минаваха над преградата и под капачето смених 2 хранилки и пак минават от там и се давят всеки път,като наливам сироп чистя хранилката но не съм имал до сега проблем с него.Нека единия го оставим на страни другите два (10 рамки дб) имат 4-5 рамки с пило пчелите покриват всичките рамки при време над 15-тина градуса майките им е 2-ра година това..Сироп започнах да им слагам по 200 грама но не го пипат цяла седмица.Ако съм пропуснал нещо кажете.

  6. #66
    Потребител
    Регистриран
    13.12.2012
    Мнения
    86
    Ми, не им давай.

  7. #67
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    По добре начупи клонки със шума и сложи в хранилката,Бай Атанас сълкъма така ме учеше и той така правеше.

  8. #68
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    И при мен не пият сиропа. Мъча ги от месец и повече, и вече се отказах. Писна ми да мия хранилки всяка седмица. Вече не им давам сироп.

  9. #69
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Същата работа,повечето се мръщят

  10. #70
    Наблюдател
    Регистриран
    13.03.2017
    Мнения
    48
    Пчеларски район
    Сливовик
    В сряда сложих на единия инвентиран сироп ще видя него ще вземат ли,ако не спирам да ги храня тези 3-те и ще храня само другите 22,който си го взимат.А относно клонките,къде между преградата и входа на хранилките ли ?

 

 
Страница 7 от 14 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •