Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 10 от общо 97

Преглед на хибрид режима

  1. #1
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473

    Интересна информация

    http://agro-journal.com/mzh-napravi-...016-ta-godina/
    Интересна информация от министерството. Някои от данните недоумявам от къде са взети.
    Например за смъртността.

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Пише си на втория ред - статистическо изследване.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  3. #3
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Това повече ми прилича на, “чул“ някой че има роене и започва да се жалва- малее, роят. Чуят че някъде има смъртност, почва рев. Аз пък съм намислил друга татктика. Като ме пита някой “как са ми пчелите“, ще го прикарам той първа да обяснява как са неговите. Аман от пчелари-клюкари да знаят чуждото кое-как е.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    ... Като ме пита някой “как са ми пчелите“, ще го прикарам той първа да обяснява как са неговите..
    Охо и това го има. Статистиката обаче е интересна наука Има си методики и формули за много неща.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  5. #5
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Охо и това го има. Статистиката обаче е интересна наука Има си методики и формули за много неща.
    Говоря за колеги тука наживо, дето се срещаме всеки ден. Е почти всеки ден.
    П.П. И то такива с по 100-200 кошера дето неби трябвало да ги интересува чуждото. Не че имам какво да крия, ама не ме кефи някой да пита и да знае всичко, пък него като го питат.....да мълчи като......

  6. #6
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Това статистическо изследване би могло и да е вярно, ако наистина бяха направени тези анкети. Аз обаче съм склонен да си мисля, че цифрите са измислени с чесане зад врата и гледане в тавана. Няма да е за първи път ....... Спомнете си за гафа с цените на отводките и майките, при които пак средната цена беше измислена с чесане зад врата и гледане в тавана, а това доведе до ниски пределни цени.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Това статистическо изследване би могло и да е вярно, ако наистина бяха направени тези анкети. Аз обаче съм склонен да си мисля, че цифрите са измислени с чесане зад врата и гледане в тавана. Няма да е за първи път ....... Спомнете си за гафа с цените на отводките и майките, при които пак средната цена беше измислена с чесане зад врата и гледане в тавана, а това доведе до ниски пределни цени.
    Анкетите се правят ежегодно, мен не ме пропускат от години. Информацията ,която събират е многостранна , друг е въпроса с верността на цифрите.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Според мен началника на папата, ще реши и съответния професор докога ще стъпва върху земята. Що се отнася до т.нар. лидери. У нас те са пълен смях!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Според мен началника на папата, ще реши и съответния професор докога ще стъпва върху земята.
    Е, то така е -там няма ред, но ако изкара до 120г., редно ли е до тогава да ходи в МЗГ ( в случая).

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Има по лесни начиниГлеш смоци и ги пущаш където са им дупките а ако не ти се занимава да гледаш смоци вземаш една мисирия и има запушваш дупките когато имат малки

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •