Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 10 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 97
  1. #1
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473

    Интересна информация

    http://agro-journal.com/mzh-napravi-...016-ta-godina/
    Интересна информация от министерството. Някои от данните недоумявам от къде са взети.
    Например за смъртността.

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Пише си на втория ред - статистическо изследване.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  3. #3
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Това повече ми прилича на, “чул“ някой че има роене и започва да се жалва- малее, роят. Чуят че някъде има смъртност, почва рев. Аз пък съм намислил друга татктика. Като ме пита някой “как са ми пчелите“, ще го прикарам той първа да обяснява как са неговите. Аман от пчелари-клюкари да знаят чуждото кое-как е.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    ... Като ме пита някой “как са ми пчелите“, ще го прикарам той първа да обяснява как са неговите..
    Охо и това го има. Статистиката обаче е интересна наука Има си методики и формули за много неща.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  5. #5
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Охо и това го има. Статистиката обаче е интересна наука Има си методики и формули за много неща.
    Говоря за колеги тука наживо, дето се срещаме всеки ден. Е почти всеки ден.
    П.П. И то такива с по 100-200 кошера дето неби трябвало да ги интересува чуждото. Не че имам какво да крия, ама не ме кефи някой да пита и да знае всичко, пък него като го питат.....да мълчи като......

  6. #6
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Това статистическо изследване би могло и да е вярно, ако наистина бяха направени тези анкети. Аз обаче съм склонен да си мисля, че цифрите са измислени с чесане зад врата и гледане в тавана. Няма да е за първи път ....... Спомнете си за гафа с цените на отводките и майките, при които пак средната цена беше измислена с чесане зад врата и гледане в тавана, а това доведе до ниски пределни цени.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Това статистическо изследване би могло и да е вярно, ако наистина бяха направени тези анкети. Аз обаче съм склонен да си мисля, че цифрите са измислени с чесане зад врата и гледане в тавана. Няма да е за първи път ....... Спомнете си за гафа с цените на отводките и майките, при които пак средната цена беше измислена с чесане зад врата и гледане в тавана, а това доведе до ниски пределни цени.
    Анкетите се правят ежегодно, мен не ме пропускат от години. Информацията ,която събират е многостранна , друг е въпроса с верността на цифрите.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Нещо информацията се загуби във форума. Да не би тук да има затворена група, която аз не виждам и не мога да чета.
    КБП ,на която симпатизирах , да не е в нелегалност вече.

    от фейса - Куменов.


    "За да е информиран всеки един български пчелар искам да споделя резултата от днешната среща на пчеларските председатели в МЗХ.
    Бяха дискутирани възможно всичките проблеми, които занимават сектора ни, такса опрашване, криминализиране на кражба на кошери, нарочно мито на внос на мед извън европейския съюз, забраната за употреба на пестициди от групата на неоникотиноидите, така важната за всеки един, а именно цената на меда и много други нужни условия. Бяха предложени възможн...и решения, които дали ще ги одобрят от МЗХ ще остане загадка.
    Поради проблема със субсидирането на био пчеларите и изобщо на био производителите беше сформирана работна група, която ще пренасочи финансов ресурс от други мярки в пчеларството в състав: Николай Куменов, Росимир Матеев, Михаил Михайлов, Петко Симеонов и Иван Кожухаров. "

  9. #9
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Този път просто ме домързя да ви разкажа какво се случи на срещата в МЗХ, пък и няма кой-знае какво за разказване. Накратко - много пчеларски органицации, в това число и КБП и БПРА поискаха с официални писма срвща с новия Министър, с цел да поставят пред него проблемите на пчеларския сектор. По-принцип такава е практиката при всяка една смяна на правителствата.

    Новия министър обаче се направи на хитър, и вместо да губи по 1-2 часа с всяка една организация, обяви обща среща на всички пчеларски организации. И какво да правим - отидохме на нея с ясното съзнание, че ще стане една говорилня, в която ще се изприказват много простотии, защото всеки ще разказва къде го боли и сърби, без предварително да е съгласувал изказването си с останалите пчелари.

    Предишния ден (в Неделя) КБП направи Управителен съвет и след цял ден обсъждане систематизирахме 7-те най-важни проблема на сектора към настоящия момент. Оформихме ги като официално писмо и там на срещата го прочетохме и официално го връчихме. Освен нас всички останали бяха дошли неподготвени, което си пролича и в изказванията им. Повечето плещеха простотии в стил каквото им хрумне в момента.

    Самият министър не ни уважи и не дойде на срещата, а изпрати един Зам. Министър. Трябва да му признаем, че беше много тактичен и много внимателно изслуша всички простотии. Иначе залата беше пълна - повече от 30 човека, и едва ли не всеки един от тях искаше да си каже къде го боли и сърби. Стана една голяма говорилня, в която се изприказваха много неща, които няма защо да ви ги казвам - всички ги знаят, защото са ни до болка познати.

    В края на срещата се избраха 5-ма представители на пчеларския бранш с цел уж да участват в една работната група на животновъдите, която въобще не се знае дали ще се създаде и дали ще се насрочи някакво заседание. В общия случай това е всичко. В работната група съм аз, Иван Кожухаров, Николай Куменов, Мишо Михайлов и Петко Симеонов.

  10. #10
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    По време на срещата Зам. Министъра 2-3 пъти каза, че в малкото оставащи дни на това правителство много малко може да се направи по разказаните от нас проблеми. Тоест намекна ни, че не трябва да се надяваме на чудеса. Казано с други думи - не трябва да се надяваме, че ще бъде направено каквото и да било. Ако все пак нещо се направи, то това ще бъде една приятна изненада.

    Като един от най-важните въпроси КБП поиска да се създаде ПЧЕЛАРСКИ БОРД, в който да участват само представители на пчеларски организации, които имат реална членска маса зад гърба си. Писна ни в работните групи и на всяка една среща в МЗХ да идват САМОЗВАНИ "ЛИДЕРИ", които нямат нито един член в техните организации. Ако не знаете - бъка от такива, които в общия случай винаги приказват простотии от позицията на собствените си ЛИЧНИ ИНТЕРЕСИ, а не от позицията на интересите на самите пчелари. Целяи сектор страда заради тях и не един път са се вземали кофти решения именно поради тях и поради тяхната простотия.

    Например проф. Георги Цанков - той е обзет от манията за величие и си е въобразил, че е единствения човек, достоен ДА РЪКОВОДИ ЦЕЛИЯ ПЧЕЛАРСКИ СЕКТОР. Думичката РЪКОВОДИ я пиша в червено, защото във всяко едно негово изказване той я повтаря поне по 100 пъти. Представяте ли си един дядка с деменция, който няма членове и който не е правил управителен съвет на Научната организация от поне 10 години, да "управлява" пчеларския сектор? Та този човек дори няма кошери, няма си хал хабер представа какви са проблемите в сектора, но си е въобразил, че е ВЕЛИК ВОЖД, на който трябва да се подчиним.

    Подобно е положението със Сребрин Илиев, който освен всичко друго е и много нагъл. По време на срещата си позволяваше да отнема думата на Зам. Министъра, да го прекъсва, да плещи една камара простотии, и т.н. И най-накрая обяви на всеослушание, че той е едва ли не най-компетентния от всички и трябва да го слушаме и да се съобразяваме с него. Също не е пчелар и също в неговата организация няма нито един член. Това обаче не му попречи да се разсърди, че не го избрахме в работната група. Дори е налитал на бой на Иван Кожухаров, когато на другия ден са се срещнали на улицата.

    Та такива "лидери" има пчеларския сектор, и докато не ги изхвърлим от работните групи, сектора ще продължава да страда. Създаването на ПЧЕЛАРСКИ БОРД е един от начините да се опитаме да прочистим сектора от САМОЗВАНИ ЛИДЕРИ, като първата задача на борда ще е да провери ЛЕГИТИМНОСТА на всеки един "лидер". Тоест има ли наистина някаква пчеларска организация и каква е реалната членска маса на тази организация.

 

 
Страница 1 от 10 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •