Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 33
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Сега видях, че си от Бургас. Посети Бат Тянко в новооткрития пчеларски магазин, събеседвайте и се надявам да получиш отговори на доста въпроси, които си пропуснал.

  2. #12
    Автор
    Регистриран
    27.08.2016
    Мнения
    127
    Пчеларски район
    Русе
    Ако решиш да се пробваш с тези кошери?
    Задължително ги обгаряш с бензинова лампа или някаква горелка. Боята се смъква най-лесно с шпакла. Нагряваш леко с пламъка и тя омеква и се подкожушва, а ти само я стържеш с шпаклата. Ако са в добро състояние и ти се играе, можеш и да си ги пришлайфаш! Задължително вътре ги обгаряш, както писа колега и безиросване с нагорещен безир, след което боядисване! Ако има останал мед, го прибери в една тенекия и на есен го сложи в джибрите. Ще стане страхотна ракия. Рамките, хранилките и всякакви остатъци из къщата от предното пчеларстване изгори, а металните такива обгори или дезинфекцирай! След това си направи рамки с основи. Подхранвай само с питки и то БЕЗ прашец, за да не пренесеш някакви болести! Като се позасилят подхранвай с обикновен сироп 1:1 захар и вода! Не слагай инвертиран, ако гониш развитие! Можеш да добавяш в питките и сиропа разни билки, витамини и т.н.н. Тук има безброй рецепти. Приготви си и магазини с магазинни рамки.
    Успех!

  3. #13
    Наблюдател
    Регистриран
    07.06.2016
    Мнения
    2
    Пчеларски район
    Бургаски
    Благодаря, много за съветите. Ще се постарая да пиша тук какво точно съм направил.
    Има ли желание има и начин!
    Надеждата умира последна, мерака не умира никога :).

  4. #14
    Наблюдател
    Регистриран
    27.01.2017
    Мнения
    11
    Пчеларски район
    s.Elena obl.Haskovo
    Здравейте колеги. Нов съм в форума, нов съм и в занаята но заглавието на форума е баш като за мен. Имам проблем с зъл кошер ама направо като да бягаш от глутница вълци. Майски рояк,края на май.До миналата година нямаше проблеми с него, отваряш, преглеждаш, вадиш,слагаш рамки и мед си даде добре,пчелите спокойни....Тази пролет е направо бедствие. Подхраних го края на февруари, началото на март му направих преглед и всичко нормално, майката снася, пило на 4 пити, пчелите активни, носят и трупат и дотук с приказката... Недава да му отвориш таблата, посягаш и 30 пчели се залепят за булото, бучат и се блъскат, пушилката непомага,затваряш а те като кучета те гонят. Това по обяд, времето супер, топло, тихо няма и облаче.. Два часа неможе да се покажем от къщи. Привечер на прибежки в колата и в града, а те още като изтребители. Отнесохме няколко точни попадения. Миналата седмица ни посрещнаха още от вратата, кошерите са на 50 метра от нея. Семейството в колата а аз на бегом в къщата за скафандъра. Отворих, гледам пило има, мед има а те като луди блъскат. Затворих и с булото в колата. 1 час чакане но без файда те обикалят като хрътки. Аде пак в града... Днеска вече сам, без помагачи,отивам на село и..... Същата работа още отварям вратата и една се заби в косата едвам смогнах да се облека. Смачках 20 стина и почти се отказаха, отворих кошера и всичко пак почна. Нямам идея какво да правя. Някои имал ли е такъв случай. Как да ги укротя. Комшиите почнаха да се оплакват. С другите кошери няма проблем. Няма рапица около селото. Дайте идея какво да правя. Да вадя ли спрея утре или има шанс да спася семейството.

  5. #15
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от andon Виж публикацията
    Здравейте колеги. Нов съм в форума, нов съм и в занаята но заглавието на форума е баш като за мен. Имам проблем с зъл кошер ама направо като да бягаш от глутница вълци. Майски рояк,края на май.До миналата година нямаше проблеми с него, отваряш, преглеждаш, вадиш,слагаш рамки и мед си даде добре,пчелите спокойни....Тази пролет е направо бедствие. Подхраних го края на февруари, началото на март му направих преглед и всичко нормално, майката снася, пило на 4 пити, пчелите активни, носят и трупат и дотук с приказката... Недава да му отвориш таблата, посягаш и 30 пчели се залепят за булото, бучат и се блъскат, пушилката непомага,затваряш а те като кучета те гонят. Това по обяд, времето супер, топло, тихо няма и облаче.. Два часа неможе да се покажем от къщи. Привечер на прибежки в колата и в града, а те още като изтребители. Отнесохме няколко точни попадения. Миналата седмица ни посрещнаха още от вратата, кошерите са на 50 метра от нея. Семейството в колата а аз на бегом в къщата за скафандъра. Отворих, гледам пило има, мед има а те като луди блъскат. Затворих и с булото в колата. 1 час чакане но без файда те обикалят като хрътки. Аде пак в града... Днеска вече сам, без помагачи,отивам на село и..... Същата работа още отварям вратата и една се заби в косата едвам смогнах да се облека. Смачках 20 стина и почти се отказаха, отворих кошера и всичко пак почна. Нямам идея какво да правя. Някои имал ли е такъв случай. Как да ги укротя. Комшиите почнаха да се оплакват. С другите кошери няма проблем. Няма рапица около селото. Дайте идея какво да правя. Да вадя ли спрея утре или има шанс да спася семейството.
    Купи си нова майка и я смени.И аз имах агресивно семейство и след смяна на майката нещата се оправиха!

    Успех!

  6. #16
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    За мен е малко неясно? Отваряне февруари, всичко наред. Сега ужас? Доколкото знам, агресивността се получава след смяна на майката? Сега да са я сменили?
    Колегата е прав, само смяна на майката ще те отърве от проблема, ама трябва да си наясно с придаването на новата майка.
    Според мен, първо трябва да намериш старата и да я ликвидираш! Успех!

    Поздрави, Г. Георгиев

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    „Смачках 20-тина”. Тук май ти е грешката. Избягвай макар и неволно да мачкаш пчели. Мирисът на отровата ги активизира. За тях това е знак за тревога. А мед разпечатва ли?

  8. #18
    Автор
    Регистриран
    27.08.2016
    Мнения
    127
    Пчеларски район
    Русе
    Първо. С какво е заредена пушалката ти?
    Второ. Намери майката и и срежи внимателно едното крило. Те сами ще си заложат маточници и ще я сменят.
    Трето. Напълни им една голяма хранилка със сироп, няколко пъти. Може меда да им е малко и да са агресивни от това! А и ще си имат занимание, а не да те гонят. И както колегата ти писа горе, избягвай да мачкаш пчелите. Мирисът на отрова ги активизира и побесняват!

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Това второто не ми се вижда удачен вариянт.

  10. #20
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Това второто не ми се вижда удачен вариянт.
    Кажи защо. Какво имаш предвид?
    Този пост е редактиран от Трендафил Дончев; 24.03.2017 в 13:29.

 

 
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •