Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 19 от 36 ПърваПърва ... 9171819202129 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 181 до 190 от общо 358
  1. #181
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от dankov64 Виж публикацията
    Имам една молба. Да споделите с какъв маркуч е по практично да захраните такера с въздух. Гледам тези оранжевите на Раидер но не ми вдъхват доверие сякаш. Ако си направя гумен с бързи връзки дали няма да е тежък. Ще съм благодарен за споделения опит.
    Аз мисля да си взема ето този такер.
    http://olx.bg/taker-pnevmatichen-9040-retta-i65265114

    Аз използвам маркуч от райдърските и съм доволен - лек е и не заема място.
    Такера който си си харесал, според мен е същия като Райдъра, само че е два пъти по-скъп и има "гаранция Франция"...
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  2. #182
    Автор
    Регистриран
    29.07.2013
    Мнения
    144
    Пчеларски район
    Мизия
    И аз ползвам райдърски маркуч с бързи връзки, от най евтините, компактен и удобен. Такера ми е лидълски за около 40 лева. Според мен проблема не е в марката или цената на такера, а в експлоатацията. Необходимо е на изхода от компресора да се постави въздушен филтър и след него омаслител (лубрикатор) за пневматична ситсема. Така въздуха, който постъпва в такера смазва буталото и осигурява нормална и безаварийна работа. Аз ползвам това:

  3. #183
    Автор
    Регистриран
    18.11.2010
    Мнения
    111
    Цитат Първоначално публикувано от Валтер Желязков Виж публикацията
    И аз ползвам райдърски маркуч с бързи връзки, от най евтините, компактен и удобен. Такера ми е лидълски за около 40 лева. Според мен проблема не е в марката или цената на такера, а в експлоатацията. Необходимо е на изхода от компресора да се постави въздушен филтър и след него омаслител (лубрикатор) за пневматична ситсема. Така въздуха, който постъпва в такера смазва буталото осигурява нормална и безаварийна работа. Аз ползвам това:
    Този модел хоризонтално или вертикално се поставя на изхода на въздха, и на какво цена си го взел?

  4. #184
    Автор
    Регистриран
    29.07.2013
    Мнения
    144
    Пчеларски район
    Мизия
    Поставя се хоризонтално. Нещата се продават по отделно. Филтъра и омаслителя струваха по около 7 лева бройката и комплекта бързи връзки е 5 лева.

  5. #185
    Забранен
    Регистриран
    15.06.2011
    Мнения
    115
    Пчеларски район
    Община Дулово, област Силистра
    Аз капвам масло в самия инструмент /такер, бормашина, шлайф или др./ По този начин мога да ползвам един маркуч и за бояджийски пистолет.А ако се ползва омаслител за пневматични инструменти остава масло и по маркуча и при боядисване е проблем.
    А и в самото ръководство на инструмента си пише по колко капки на колко време работа.

  6. #186
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.01.2011
    Мнения
    209
    Пчеларски район
    Свищов
    Омаслителя се поставя на дръжката на инструмента, преди бързата връзка и така маркуча не се омаслява ако ползваш компресора и за бояджийски цели.

  7. #187
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Цитат Първоначално публикувано от Валтер Желязков Виж публикацията
    Поставя се хоризонтално. Нещата се продават по отделно. Филтъра и омаслителя струваха по около 7 лева бройката и комплекта бързи връзки е 5 лева.
    От къде може да се намерят същите
    Милен Михов

  8. #188
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.01.2011
    Мнения
    209
    Пчеларски район
    Свищов

  9. #189
    Автор
    Регистриран
    29.07.2013
    Мнения
    144
    Пчеларски район
    Мизия
    От някой дистрибутор на райдер. Намерих тук, /в пневматика-аксесоари и консумативи/ , но има и на други места, поразрови се в нета.

  10. #190
    Забранен
    Регистриран
    15.06.2011
    Мнения
    115
    Пчеларски район
    Община Дулово, област Силистра
    Цитат Първоначално публикувано от simo Виж публикацията
    Омаслителя се поставя на дръжката на инструмента, преди бързата връзка и така маркуча не се омаслява ако ползваш компресора и за бояджийски цели.
    Може и така, но ако имаш няколко инструмента трябва за всеки по отделно, а се утежнява допълнително самият уред. А и колко масло ще събере?

 

 
Страница 19 от 36 ПърваПърва ... 9171819202129 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •