Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 36 12311 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 358
  1. #1
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252

    ПНЕВМАТИЧНИ ИНСТРУМЕНТИ ЗА СКОВАВАНЕ НА РАМКИ

    Колеги , какви такери ползвате за коване на рамки ? Аз си купих пневматичен "Райдер" , добре работи , но консумативите сякаш са малко скъпички - около 15лв. 5000 бр. в "Мосю Бриколаж" ! Някой ползва ли такъв и намират ли се по-евтини консумативи ?
    Невсичко с две бузи е лице !

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    В Бриколаж са скъпи. Купувай от представител на Райдер.

  3. #3
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Четох във форума, че колеги ползват пистолет за горещ въздух(или...както се нарича това приспособление). Реших, че ще ми потрябва да го имам. Питам от къде се купува, кое е най-доброто(марка) и....колко струва? Не видях подходящо място за въпроса ми и го поставих в тази тема със съзнанието, че тук не е най-подходяшото място, за което се извинявам!
    Working....

  4. #4
    Цитат Първоначално публикувано от vanHanegem
    Четох във форума, че колеги ползват пистолет за горещ въздух(или...както се нарича това приспособление). Реших, че ще ми потрябва да го имам. Питам от къде се купува, кое е най-доброто(марка) и....колко струва? Не видях подходящо място за въпроса ми и го поставих в тази тема със съзнанието, че тук не е най-подходяшото място, за което се извинявам!
    Не зная за какво точно ще го ползвате тоя пистолет за горещ въздух , аз на работа ползвам такъв на Бош с три степени на греене , за нагряване на лагери с цел по лесно монтиране на влаове и оси.На Бош са доста добри и мисля цената им беше около 75лв.

  5. #5
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Ами мисля,че мога да го ползвам за дезинфекция на кошери вместо бензинови лампи, горелки, изваряване със соде и др. Става ли - разбрах, че прави Т над 500 гр. А "Бош" е една от любимите ми марки, а тази цена ако не символична, то е поне прекалено....прилична!
    Working....

  6. #6
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248
    Цитат Първоначално публикувано от vanHanegem
    Ами мисля,че мога да го ползвам за дезинфекция на кошери вместо бензинови лампи, горелки, изваряване със соде и др. Става ли - разбрах, че прави Т над 500 гр. А "Бош" е една от любимите ми марки, а тази цена ако не символична, то е поне прекалено....прилична!
    За дезинфекция няма да стане, но за сваляне на стара боя е чудесен!

  7. #7
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Дажа и само за това да е - хубаво е човек да го има! А тази Т спокойно може и да дезинфекцира, според мен!
    Working....

  8. #8
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    Ползвам такъв сешоар ментаче "акита" от практикер и съм доволен - намирам му много приложения :подсушаване , нагряване , сваляне на восък останал по рамки , дезинфекция и сваляне на боя - става , но бавно ; перфектен е за импрегниране на корпуси с восък и парафин и дори запоявам и калаисвам тънка ламарина ! Абе хубав инстромент за работещи хора ! :D
    Невсичко с две бузи е лице !

  9. #9
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Благодаря, колеги! Убеден съм, че такъв инструмент е хубаво да има човек! А откъде се купува такава маркова техника - "Бош" или др.качествена марка?
    Working....

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Не се доверявай на марката. Последното марково нещо, което купих бе компресор блек ен декер още на третия ден отиде на ремонт. и ми спъна работата. Вземи си истинско китайско за жълти пари. И те имат 2г. гаранция, но поне като се скапе да не те е яд.

 

 
Страница 1 от 36 12311 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •