Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 26 от 36 ПърваПърва ... 162425262728 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 251 до 260 от общо 358
  1. #251
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Кова рамките с 25 мм скоби и нямам проблеми.

  2. #252
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от BateMisho Виж публикацията
    Зуница, предполагам за обтелване ще стане, но за коване ще е малко трудно с 14-16мм скоби и пирони.
    Сигурно е така. Юрий попита: "... А и ще го ползвам само за заскобяване на телта. Скобите ще са до 10 мм...." За това и предложената информация е такава.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  3. #253
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    727
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Относно лидълските инструменти. Можете да ги срещнете по обяви, където се продават като ”нови”, но без гаранция! Схемата е Лидъл опакова всички върнати инструменти и домакински прибори на палета. За тези палета тарикати играят на търг, забележете, без опис на съдържание! Каквото излезе се продава по обяви. Това са върнати по някаква причина уреди. Жив късмет е да попаднеш на здрав уред, с който някой си е свършил работа за ден два и го е върнал. По тази схема срещнах елтакери(коват до 25мм скоби) на цени от 42 до 60лв. Попаднах на три ”дървета”(добре че не изгорях), разбрах схемата и се отказах. Намерих фирма продаваща английските такери(30мм скоби) с една година гаранция на промо цена от147лв. Поръчах и след 3 дни ми се обадиха, че нямат налични. Евентуална доставка март месец на цена 180лв. В Англия, на промо цена го има същия за 48 паунда, а модела с 35мм скоби - 57паунда. Добрите на бг пазара са над 300+лв(няма за скоби 30-35мм), което обезмисля покупката. За тези пари може да се зглоби приличен вариант компресор-такер+пистолет за боядисване. 300лв са 1500 сглобени рамки(слагам 20ст за зглобяване) + спестено време и труд. Според мен, си заслужава да се купят дори и два лидълски(по спомен модел 25А), но с гаранция за да си свършиш някакси работа и да можеш да ги върнеш, ако не стават. Има и руски вариянт ЗУБР. Кове до 30мм скоби и излиза около 45$, но не съм се ровил за доставка.Купуването на електричаски такер за скоби до 15-16мм силно ограничава приложението му и според мен обезмисля инвестицията. Такери за 30мм скоби, коват обикновенно пирони по 35мм и могат да се използват и за други цели. Даано да съм ви спестил безкрайно ровене за варианти. По тази тема, аз лично още не съм си избрал решението. Някой ако предложи нещо работещо ще е добре.

    п.с.Ще е от полза за мен, а и за тези които са с нерешен проблем, ако споделите вашия работещ вариянт. Модел компресор, модел такер, като са интересни бюджетните решения. Вариянта от вица ”... а бе жена, скъпото си е скъпо...” е ясен.Благодаря предварително.

  4. #254
    Автор
    Регистриран
    02.08.2014
    Мнения
    172
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков
    Никой ли не е работил с ел. такер?
    По-изчерпателна статия на тема ''такери'' не съм срещал:
    http://woodbg.blogspot.co.uk/2014_01_01_archive.html

  5. #255
    Наблюдател
    Регистриран
    22.03.2013
    Мнения
    14
    Пчеларски район
    Сърнена Средна Гора
    Вземете си пневматични такери. Живота им е в няколко пъти повече от на електрическите. Дори тези на Райдер издържат доволно време за цената си. Големия е 65лв кове скоби и пирони до 50мм. Консумативите са също доста евтини. Аз ползвам и малкия, който е само за скоби и големия. Ресурса им е над 50 000 пирона. Познавам двама колеги които са подминали тия удари и няма признаци на проблеми. Единия дори професионален дърводелец и го ползва в работилницата нон стоп от няколко години.
    Ако ви притеснява цената и шума на регулярния компресор, направете си такъв от хладилен компресор и някаква бутилка за рисивър. Ако има интерес ще снимам моето решение. Компресор с 20л бутилка и останалите компоненти по линията, не тежи повече от 25кг и е напълно мобилно. Шума е колкото от хладилник. Според зависи какви компоненти може да намерите в мазето, ще ви коства не повече от 50-100лв и 1 един ден да го сглобите.

  6. #256
    Наблюдател
    Регистриран
    02.01.2015
    Мнения
    21
    Пчеларски район
    Община Димитровград
    Цитат Първоначално публикувано от Sickmind Виж публикацията
    Вземете си пневматични такери. Живота им е в няколко пъти повече от на електрическите. Дори тези на Райдер издържат доволно време за цената си. Големия е 65лв кове скоби и пирони до 50мм. Консумативите са също доста евтини. Аз ползвам и малкия, който е само за скоби и големия. Ресурса им е над 50 000 пирона. Познавам двама колеги които са подминали тия удари и няма признаци на проблеми. Единия дори професионален дърводелец и го ползва в работилницата нон стоп от няколко години.
    Ако ви притеснява цената и шума на регулярния компресор, направете си такъв от хладилен компресор и някаква бутилка за рисивър. Ако има интерес ще снимам моето решение. Компресор с 20л бутилка и останалите компоненти по линията, не тежи повече от 25кг и е напълно мобилно. Шума е колкото от хладилник. Според зависи какви компоненти може да намерите в мазето, ще ви коства не повече от 50-100лв и 1 един ден да го сглобите.
    Абсолютно съгласен с колегата... Моя личен опит.... Ел такер Tacwise 191 EL (180 лв) издържа за около 3000 рамки и буквално се разпадна.
    Да не говорим ,че консумативите са 5-6 пъти по скъпи от тези на пневматичните Райдер. За шума,..доста са си шумни... думкат яко.. така,че
    за да няма проблеми = пневматичен .
    i

  7. #257
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    727
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от Sickmind Виж публикацията
    Вземете си пневматични такери. Живота им е в няколко пъти повече от на електрическите. Дори тези на Райдер издържат доволно време за цената си. Големия е 65лв кове скоби и пирони до 50мм. Консумативите са също доста евтини. Аз ползвам и малкия, който е само за скоби и големия. Ресурса им е над 50 000 пирона. Познавам двама колеги които са подминали тия удари и няма признаци на проблеми. Единия дори професионален дърводелец и го ползва в работилницата нон стоп от няколко години.
    Ако ви притеснява цената и шума на регулярния компресор, направете си такъв от хладилен компресор и някаква бутилка за рисивър. Ако има интерес ще снимам моето решение. Компресор с 20л бутилка и останалите компоненти по линията, не тежи повече от 25кг и е напълно мобилно. Шума е колкото от хладилник. Според зависи какви компоненти може да намерите в мазето, ще ви коства не повече от 50-100лв и 1 един ден да го сглобите.
    Снимките ще са от полза. Срещнах го това решение. Имаш ли проблем с капацитета на компресора? Видях вързани два компресора от хладилник към една бутилка. Някои избират по-голяма бутилка и пресостат с по високо налягане за изключване на компресора за да компенсират дебита му.

  8. #258
    Потребител
    Регистриран
    08.02.2014
    Мнения
    58
    За да издържи дълго такера имате нужда от филтър и омаслител. Филтъра отнема конденза, който би се образувал в такера, а омаслителя го омаслява системно. Желателно е омаслителя и филтъра да са възможно най- близо до такера.

  9. #259
    Наблюдател
    Регистриран
    22.03.2013
    Мнения
    14
    Пчеларски район
    Сърнена Средна Гора
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Снимките ще са от полза. Срещнах го това решение. Имаш ли проблем с капацитета на компресора? Видях вързани два компресора от хладилник към една бутилка. Някои избират по-голяма бутилка и пресостат с по високо налягане за изключване на компресора за да компенсират дебита му.
    Не разбирам за кои капаци ме питаш. Не е проблем и няколко компресора да се свържат с една бутилка, но реално няма нужда. Моя съм го направил да изключва около 9 атм. и да се пуска при 6 атм. Дебита е напълно достатъчен. Но ако ми трябва постоянно високо налягане го пускам принудително по-рано. Възможно е да ви е необходим пресостат с разтоварващ клапан. Преди поредното включване на компресора линията се разтоварва от налягането и така старта му е улеснен, някои компресори не могат да тръгнат при голямо налягане на изхода. Моя съм го тествал и тръгва дори при 15 атм., така че не съм му слагал разтоварващ клапан.
    Влагоотделител задължително се слага на линията, омаслителя не е задължително условие. Самата работна част на компресора е потопена в масло и по този начин вкарва доста мазен въздух, дори във влагоотделителя предимно се отделя масло. Освен това към пневматичните пистолети вървят и бутилчици с масло, преди всяка работа се капват по няколко капки в пистолета.

  10. #260
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    727
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от Sickmind Виж публикацията
    Не разбирам за кои капаци ме питаш. Не е проблем и няколко компресора да се свържат с една бутилка, но реално няма нужда. Моя съм го направил да изключва около 9 атм. и да се пуска при 6 атм. Дебита е напълно достатъчен. Но ако ми трябва постоянно високо налягане го пускам принудително по-рано. Възможно е да ви е необходим пресостат с разтоварващ клапан. Преди поредното включване на компресора линията се разтоварва от налягането и така старта му е улеснен, някои компресори не могат да тръгнат при голямо налягане на изхода. Моя съм го тествал и тръгва дори при 15 атм., така че не съм му слагал разтоварващ клапан.
    Влагоотделител задължително се слага на линията, омаслителя не е задължително условие. Самата работна част на компресора е потопена в масло и по този начин вкарва доста мазен въздух, дори във влагоотделителя предимно се отделя масло. Освен това към пневматичните пистолети вървят и бутилчици с масло, преди всяка работа се капват по няколко капки в пистолета.
    Благодаря ти за информацията. Сигурен съм, че е полезна и на други колеги. За тези, които се интересуват, има инфо във форума Направи си сам и в линка
    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=152404
    http://forum.napravisam.bg/viewtopic...11&t=41181

 

 
Страница 26 от 36 ПърваПърва ... 162425262728 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •