Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 25 от 36 ПърваПърва ... 15232425262735 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 241 до 250 от общо 358
  1. #241
    Интересувам се от електрически, защото рамките ще ги подготвям основно през зимата и това ще става в мазето на блока в който живея. Не на пчелина. А там нямам място и за компресор. Освен това вероятно ще има мрънкане от съседите заради шума на компресора. Та за това предпочитам електрически. Разбира се ако може с него.

  2. #242
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.02.2015
    Мнения
    275
    Пчеларски район
    София, Симеоново
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Интересувам се от електрически, защото рамките ще ги подготвям основно през зимата и това ще става в мазето на блока в който живея. Не на пчелина. А там нямам място и за компресор. Освен това вероятно ще има мрънкане от съседите заради шума на компресора. Та за това предпочитам електрически. Разбира се ако може с него.
    Мисля, че във форума някой беше похвалил електрическия такер на Лидъл - Парксайд, но не знам как можеш да го намериш, май само отвреме навреме го пускат в продажба.
    0899946746 Поздрави, Емо.

  3. #243
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Интересувам се от електрически, защото рамките ще ги подготвям основно през зимата и това ще става в мазето на блока в който живея. Не на пчелина. А там нямам място и за компресор. Освен това вероятно ще има мрънкане от съседите заради шума на компресора. Та за това предпочитам електрически. Разбира се ако може с него.
    Преди да си взема компресор и такер търсих електрически. Проверих едни от най-добрите ел такери. На новус за по 300+ лв е не забиват както ни се иска. Дори 20мм скоби немогат да забият добре. По-въпроса за компресора, можеш да си купиш маркуч и да държиш бръмчалника далеч в друга стая. А за да го шумоизолираш може д му сковеш кутия и да излорирш с вата....

  4. #244
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Интересувам се от електрически, защото рамките ще ги подготвям основно през зимата и това ще става в мазето на блока в който живея. Не на пчелина. А там нямам място и за компресор. Освен това вероятно ще има мрънкане от съседите заради шума на компресора. Та за това предпочитам електрически. Разбира се ако може с него.
    Юри, ползвам електрически, ето тук съм писал какъв е - http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=376&page=21
    Доволен съм, но и той не е безшумен - при забиване шумът е като на пистолет, все пак трябва удар, за да набие скобата.

  5. #245
    Не очаквам да е съвсем безшумен, но поне няма да бръмчи компресор. А и ще го ползвам само за заскобяване на телта. Скобите ще са до 10 мм. Всъщнос има ли такива?

  6. #246
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Тук са дадени някои размери на пирони и скоби и кой модел/производител какво може да кове - http://www.tacwise.com/wp-content/up...rt_2013_03.pdf. Явно производителите са се рабрали и има стандарт за размерите.

    За улеснение - най-горният ред е цветови код (color code) на серията пирони/скоби, в първата колона са производители и модели на такери.
    Nails - пирони
    Staples - скоби

    Дано да е полезно.

  7. #247
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Цитат Първоначално публикувано от judas Виж публикацията
    Мисля, че във форума някой беше похвалил електрическия такер на Лидъл - Парксайд, но не знам как можеш да го намериш, май само отвреме навреме го пускат в продажба.
    Точно така е, през няколко месеца лидълите пускат продуктите си. Трябва да се следи редовно в сайта им какви са текущите неща. Има абонамент по е-мейл.

  8. #248
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Интересувам се от електрически, защото рамките ще ги подготвям основно през зимата и това ще става в мазето на блока в който живея. Не на пчелина. А там нямам място и за компресор. Освен това вероятно ще има мрънкане от съседите заради шума на компресора. Та за това предпочитам електрически. Разбира се ако може с него.
    http://www.devimax.com/%D1%82%D0%B0%...%BA%D0%B8-t-14
    Аз имам такъв такер. Не съм го ползвал още за рамки, но иначе кове. От любов към българското всичките ми машини са СПАРКИ. А и цена/качество е в добро съотношение.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  9. #249
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Зуница, предполагам за обтелване ще стане, но за коване ще е малко трудно с 14-16мм скоби и пирони.

  10. #250
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    В този ред на мисли, и на мен тези скоби ми се виждат къси. Каква дължина на скоби са добри за коване на рамки? Имам мерак за пневматичен,........ ама все още МЕЧТА!!

    Поздрави, Г. Георгиев

 

 
Страница 25 от 36 ПърваПърва ... 15232425262735 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •