Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 36 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 358
  1. #11
    Има във всички магазини за инструменти. Нарича се пистолет за горещ въздох. Бай Пчеличко е изредил за какво може да се ползва в пчеларството. Моя е Райдер и на 2-ра степен развива 700 градуса. Мисля че са достатъчни за периодични дезинфекции. Иначе сода каустик е най-добрата дезинфекция.

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Че от къде ги купуваш толкова скъпо. В представителните магазини на Райдер са на 12 и нещо за 5000 броя 35мм дължина. Поне аз на толкова ги купувам.Иначе няма мърдане. Става много здраво.

  3. #13
    Наблюдател
    Регистриран
    18.01.2011
    Мнения
    10
    Прав си,няма мардане.Бетон са,но е скъпичко.В Бриколаж ги купувам по19лв.Тук в Бс няма представетели.Има в Варна.Искат по 15лв за кутия.Като сложа и пътните по куриер излизат по скъпи от Биколаж.А, в София вносителя не продава на дребно ( 20 кутии ). Казва ми обърни се кам търговската мрежа или дистрибуторите.

  4. #14
    Автор
    Регистриран
    04.10.2010
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    Варна
    Пневматичен такер от метро за 32 лева + сух компресор(куфар) от практикер за 150 + кутия скоби от бриколаж за 19. един пакет 5000 скоби стигат за 22-25 кошера и около 1000 рамки.

  5. #15
    Наблюдател
    Регистриран
    18.01.2011
    Мнения
    10
    Тея компресори не ги препорачвам на никой!!!.На 2 наши познати им се развалиха и не им признаха гаранциите на такива китайски компресори от 180-250лв СУХИ.Аз работя с италианки комппресор с масло,с такер бош.Преди бях с такер райдер за 37лв от метро и ковеше на всеки 2 удар с натискане на спусъкът.След 2 мес се развали и той.Затова по добре за 250лв и мирна главица.За скобите съм съгласна.

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Аз се набутах с един Блек ен декер маслен голям и само ядове. Един месец вися в сервиз и нищо, а почти не съм работил с него. Преди 5 години си купих един сух китайски и работеше перфектно, докато брат ми и племенника ми не решиха да помпят басейна с него и го бутнаха от стойката на която го бяха сложили.Сега вече го ползвам само да си помпя гумите на колата.

  7. #17
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    129
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от donboneti
    Аз се набутах с един Блек ен декер маслен голям и само ядове. Един месец вися в сервиз и нищо, а почти не съм работил с него. Преди 5 години си купих един сух китайски и работеше перфектно, докато брат ми и племенника ми не решиха да помпят басейна с него и го бутнаха от стойката на която го бяха сложили.Сега вече го ползвам само да си помпя гумите на колата.
    Каква марка е Блек ен декер.За мен това е по смотана марка и от Спарки такви са ми наблюденията.За любителска работа стават да се ползват веднъж месечно.Имам винтовер зелн Бош и син Бош и двата са със подобни пказатели но разликата е огромна.Цената на синия е с 100 лева по скъп.Винаги евтиното ти излиза по скъпо.За мен в Bългария на най изгодна цена и качество са електроинстроментите на Макита и Метабо.В www.ebay.co.uk се намират електроинстроменти на много тънки цени също и кунсумативи за тях.

  8. #18
    Наблюдател
    Регистриран
    03.03.2011
    Мнения
    16
    някой може ли повече информация да даде за такерите на ,,Райдар"

  9. #19
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    Eвтини , достъпни , Най-доброто от ментетата , за парите си е супер и за пчеларството определено вършат работа ! wink; :D
    Невсичко с две бузи е лице !

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Какво по-точно те интересува?
    Бай Пчеличко ти каза някои основни неща. Освен това и консумативите им са на приемливи цвни.
    Големия, който може да кове пирончета до 45мм и скобички до 35мм е много подходящ за коване на ранки. Определемно много добре се получава със скобичките 32мм. Аз го използвам и при закрепването на отделни елементи по дъното.
    Малкия е подходящ за закрепване на мрежите по дъното и чекмеджето, на рамките слагам по една скобичка до всяка дупка за да се плъзга тела по нея, а не да се врязва в дървото.
    И двата ги имам и ми пестят много време. Е не са от най-качествените, но и цената им е поносима.

 

 
Страница 2 от 36 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •