Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 11
  1. #1
    Автор
    Регистриран
    08.01.2014
    Мнения
    173
    Пчеларски район
    област Плевен

    Купувам прополис

    Здравейте! Искам да купя 2 кг. чист прополис. Пишете ми с предложения на лично съобщение. Имам интерес и към това, което остава след производството на клеева тинктура. Ако имате подобен продукт , пращайте ми предложения и за него.

  2. #2
    Потребител
    Регистриран
    03.03.2016
    Мнения
    96
    Пчеларски район
    обл. Ловеч
    Напиши цена на която купуваш и минимално количество за доставка по куриер, все пак ти ще го плащаш.

  3. #3
    Автор
    Регистриран
    08.01.2014
    Мнения
    173
    Пчеларски район
    област Плевен
    Давам 70 лв. за килограм. Ако купувам 2 кг. доставката е за моя сметка. Ако са по-малки количества, не ми е оферта да плащам доставката. Ако продавача я покрие, бих взел и по-малко количество от 2 кг.

  4. #4
    Потребител
    Регистриран
    03.03.2016
    Мнения
    96
    Пчеларски район
    обл. Ловеч
    имам 300 гр. - перфектен, чист омесен и оформен на пръчки, ще ти го пратя като доставката ще я поема аз но пиши къде да го пратя по еконт

  5. #5
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Имам 3-4 килограма, но не е пречистван. Просто едни големи топки така, както е свалян от прополисовите решетки. Ако проявяваш интерес, ще сляза в мазата да ги огледам по-подробно и да ги претегля.

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    01.11.2015
    Мнения
    8
    г-н Матеев, а как го пречиствате допълнително? Понеже и аз ще слагам тази година решетки за прополис, и мисля ,че той си е достатъчно чист от решетките. Ако е стърган от рамките и кошера, тогава има боклучета.

  7. #7
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Точно в това е и самият проблем. За няколко килограма не си заслужава човек да се впуска в приключението, наречено ПОЧИСТВАНЕ НА ПРОПОЛИСА. Не си струва и да го продава за ниска цена, защото е непочистен. Следователно най-разумното е да го остави да отлежава във фризера, докато се наптрупа по-голямо количество.

    Иначе миналата година аз се опитах да получа много прополис, защото имах заявка за над 100 килограма. И поставих над 500 прополисови решетки, но нещо не ми се получи - извадих само няколко килограма. Не знам къде е причината за провала ми, и не ми се и занимава да я търся. Достатъчен ми е факта, че вложих (заплатих) страшно много труд по цялата операция, а финансовия резултат се оказа смешно малък. Така че за мене прополиса като пчеларска продукция вече е бита карта и за в бъдеще няма да си мъча семействата с опити за получаването му.

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    15.05.2014
    Мнения
    1
    Купуваш ли още?

  9. #9
    Автор
    Регистриран
    08.01.2014
    Мнения
    173
    Пчеларски район
    област Плевен
    Да, пиши ми на ЛС какво предлагаш.

  10. #10
    Наблюдател
    Регистриран
    23.01.2015
    Мнения
    10
    Пчеларски район
    Божурище
    "Така че за мене прополиса като пчеларска продукция вече е бита карта и за в бъдеще няма да си мъча семействата с опити за получаването му."

    Мисля, че има много хляб в прополиса..Има няколко неща, които го правят труден:
    - трябва да се снема на 2 дни макс..Аз сменях решетките веднъж седмично..
    - различните кошери (явно породата) даваха различно...Имаше един два кошера, средно по 200 грама на смяна на решетка
    - при мен се получава, че по рамките (понеже прополиса е леко мек) остава основното количество и се налага да се остъргват всички рамки (не е кои знаеш каква операция, но се подпушва да слезат пчелите надолу, което може да доведе до поява на миризма в меда ...)
    - решетките трябва да се слагат след средата на август, като мине първата хладна вълна в август. Реално при мен става така: през жегите махам таблите ма кошерите и слагам решетлите за прополис. Капака е върху тях, но слагам две три летви върху решетките да се получи разстояние до капака, за да излиза горещинеата от там. Когато захладнее , прополиса става повече, и започвам да го събирам.
    В жегите тръдно се снема от повдигача. С проплиса се губи доста време, трябва да се събира в нещо и да е насянка..
    И едно от важните неща...Дъната мрежести, така, че да се налага на пчелите да запушват решетките. НЕ знам в август от къде го намират, но някои кошери носят червеника, зеленикав, а някои го размесват с восък.
    Това е моя опит.

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •