Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 35

Тема: Геодезия

  1. #1
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас

    Геодезия

    Предстои ми геодезическо заснемане на парцел и сграда. Някой ползвал ли е такава услуга? Приблизителна цена? Тарифите на кв. метър ли са?

    Благодаря.

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Предстои ми геодезическо заснемане на парцел и сграда. Някой ползвал ли е такава услуга? Приблизителна цена? Тарифите на кв. метър ли са?

    Благодаря.
    Всяка фирма има различно ценообразуване. Общо казано, цената се определя в зависимост от броя на точките на заснемане, местонахождението на имота и т.н. Ориентировъчно около 20-30 лв на точка.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Всяка фирма има различно ценообразуване. Общо казано, цената се определя в зависимост от броя на точките на заснемане, местонахождението на имота и т.н. Ориентировъчно около 20-30 лв на точка.
    Какви са тези точки и от какво зависи броят им?

    Въпроса е за селски имот.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Ако предположим, че имота ти е с форма на четириъгълник, то точките са четири. Геодезиста определя на тези точки координатите. Аналогично за постройката, но там точките при всички случаи, ще са повече.
    ПП Всичко това после се нанася в кадастралната карта на населеното място.

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Ако предположим, че имота ти е с форма на четириъгълник, то точките са четири. Геодезиста определя на тези точки координатите. Аналогично за постройката, но там точките при всички случаи, ще са повече.
    Ясно, благодаря.

  6. #6
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Атанасов, мястото ни е с шест ъгъла и една масивна постройка. Поради няколко изменения на плана в годините, баща ми реши преди 7 - 8 години да оправи нещата. Извика геодезист и му излезе 240лв.

  7. #7
    Автор
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    178
    Пчеларски район
    1. общ. Левски и 2. общ. Роман
    За имот в регулация цената е грубо по 2(две) на точка в сравнение с имот извън регулация-нива, ливада и т.н. Някъде може и пазарлък с фирмата. Зависи и от колко далеко ще дойдат до имота.
    Предпочитам да пия от извора.

  8. #8
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    По важното е да искаш да ти даде подписани и подпечатани 3 бр. папки и дигитален файл в CAD формат на заснемането.
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Благодаря за насоките. Ще се заснема сграда (къща) с цел деклариране и плащане на данък, ако се сещате за още подробности -давайте.

  10. #10
    Автор
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    178
    Пчеларски район
    1. общ. Левски и 2. общ. Роман

    Smile

    Опита ми от преди 3-4 години за имоти в и извън регулация:
    Отиваш в общината по местонахождение на имота. В отдела, където издават скици(не помня името) питаш с коя/и лицензирани геодезисти работят, даже и координатите за връзка ще ти дадат. Чуваш ги за цени. Ако избереш някой от горните, нещата са отработени-геодезист-община и всичко е гладко и безпроблемно. Не знам и не ме интересува каква им е схемата. Зная, че лиценза на геодезиста важи за цялата територия на страната.
    Аз за единия имот намерих и извиках "неправилния" геодезист. Дойде от 30км.- съседната община, а не от 120км. като "правилния" от София. Излезе ми 20лв. на точка - 6 точки - за имот(празен двор) в регулация срещу 60лв./точка на "правилния". Намерих го в електронния регистър на лицензираните геодезисти. На "неправилния" с 300 зора и увъртания му дадоха от местната малка община първоначалните скици и отправни точки, без които не може да започне да мери. Добре, че излезе "гърмян заек" и си свърши работата.
    Все пак е възможно горното да е частен случай или вече да са се променили порядките...
    Предпочитам да пия от извора.

 

 
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •