Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 4 от общо 4
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    23.10.2011
    Мнения
    2

    ГОРНА ВЪЗГЛАВНИЦА НА ДБ КОШЕР

    Здравейте аз съм на 15 г начинаещ пчелар имам един кошер ,който няма горна възглавница и искам да ви попитам какви са размерите за изработка на горна възглавница за 10 рамков ДБ кошер и какво трябва да представлява горната възглавница прегледах темата „чертежи на кошери“ но ненамерих нищо за горна възглавница ще съм ви много благодарен ако ми помогнете . Имам и още един въпрос към вас ако може да ми кажете също и какви инструменти са ми необходими за изработката на един кошер?Благодаря предварително и очаквам вашите отговори!

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Зависи,как е направен кошерът в горната си част.Ако има жлеб на горният край на самите дъски,то надрамъчната дъска е с размерите на образувалият се правоъгълник,ако обаче няма такъв жлеб,то размера на таблата е по външните размери на кошера.
    Колкото до вторият ти въпрос-прочети ТУК

  3. #3
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Горна възглавница не ти трябва - само хваща влага и за нашия климат с нищо не помага, все пак не сме някоя северна държава. При дървен кошер възглавница ти е излишна (дървото "диша", влиза влага, а тя я задържа). Аз затоплящите материали съм ги изхвърлил от употреба от има няма 10-ина години, щото само нанасяха вреда.

    За изработка на кошер ти трябват: плания (абрихт), щайхмус, циркуляр, фреза (за фалцовете), прав ъгъл (или може да замерваш перпендикулярите с най-обикновена права летвичка, което е по-точно), винтоверт (ако ползваш видии), ножица за ламарина (за капака), забравих за стягата (за лепене на дъските) и шлайф.

    Може и само с теслата, но стават точно такива - като дялкани с тесла.

    Има и друг, по безопасен, вариант - да си поръчаш само елементите на кошера ( при някои фирми несглобените кошери са по-евтини, а ако има и отстъпка за количество, цената става близка до себестойността). Така ще си запазиш всички пръсти на мястото си.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    23.10.2011
    Мнения
    2
    Благозаря за отговорите. Бахте ми полезни със съветие!

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •