Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 3 от общо 3
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    29.01.2014
    Мнения
    21

    Разрешително за подвижно пчелартво

    Здравейте,разбрах че за практикуването на подвижно пчеларство е нужно разрешително от съответната община където ще се практикува това но искам да знам дали е нужно и някакво разрешение от арендаторите на парцела с засята култура(да кажем слънчоглед) до която ще бъдат поставени кошерите.
    Питам това защото около блоковете със засадени култури си има черни пътища по който минават тракторите и да не стане проблем че на близо съм си сложил кошерите и да ме принудят да ги местя.

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Лично , аз не практикувам подвижно пчеларство , но запитай колегата Валентин .

  3. #3
    Преди да ги преместя в съответния парцел се обаждам на зърнопроизводителя, който го обработва и го питам дали е съгласен да ги поставя там и дали няма да му пречат. Ако е съгласен, тогава ги разполагам в съответния парцел. След като вече са там се обаждам и на другите зърнопроизводители, които обработват съседните парцели и ги информирам, че съм разположил пчели еди къде си и това са мои пчели. Уговаряме се с тях да ме информират в случай, че ще пръскат. А община, кметове, ДПФ, напоителни системи и др. засега съм се отказал да питам, защото или не разрешават (поради различни причини включително и това, че България е на първо място по корупция в Европейския Съюз) или казват, че ще ми се обадят да ми отговорят, но така и не го правят. Аз съответно не мога да ги чакам до безкрайност. Каква полза, че ще ми се обадят след като пашата е преминала?

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •