Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 33
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    18.11.2012
    Мнения
    16
    Пчеларски район
    Монтана

    Неръждаема ламарина

    Продава 5бр неръждаема ламарина с размери 2000*1000*2мм на цена 250лв. Ламарината е 316L. 3 листа са цели а два са огънати на цилиндър. Мислени са за машина за инвертиран сироп и центрофуга. Телефон 0882441384

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цената за брой или за всичките листи?

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    18.11.2012
    Мнения
    16
    Пчеларски район
    Монтана
    Цената е за брой.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    На тази цена , мога да си я купя от ,,Персей ,,. Нищо лично .

  5. #5
    Автор
    Регистриран
    27.08.2016
    Мнения
    127
    Пчеларски район
    Русе
    Два милиметра е много дебело за ламарина за центрофуга, както и за инвертор. Там няма никакви натоварвания, за да е толкова дебело!
    И е хубаво да се знае химичния състав, а не марката, защото това е по някакъв нов стандарт!
    Де факто е 08Х18Н10, като марка! Аустенитен клас неръждаема ламарина! Даже и за ножове не става, макар и с подходящата дебелина!

  6. #6
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Малко прецизност не е излишна - 316 съдържа молибден за по- добра корозоустойчивост. Затова може да се ползва във високо-агресивни среди като химическа промишленост и морско оборудване. Може и да се ползва в хранително-вкусовата промишленост като по-евтината стомана 304.

  7. #7
    Автор
    Регистриран
    27.08.2016
    Мнения
    127
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от BateMisho Виж публикацията
    Малко прецизност не е излишна - 316 съдържа молибден за по- добра корозоустойчивост. Затова може да се ползва във високо-агресивни среди като химическа промишленост и морско оборудване. Може и да се ползва в хранително-вкусовата промишленост като по-евтината стомана 304.
    Ако имаше едно Т накрая, щях да те подкрепя! 08Х18Н10Т. Ама го няма! Титана има много по-големи свойства да обира въглерода и да се разтваря в аустенита, под формата на титанов карбид, а въглерода да не е по границата на зърната, като хромов карбид, от където започва и корозията! А ако се търси съвсем голяма корозионна устойчивост, е необходимо да се подложи и на Термоо обработка, както навремето правехме с 5 и 6 контур на АЕЦ. Технологията за тази Термообработка съм я разработил аз!

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    20.01.2014
    Мнения
    18
    615L не е ли 03Х16Н15М3.....точно с молибден?

  9. #9
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Цитат Първоначално публикувано от различен Виж публикацията
    ...Титана има много по-големи свойства да обира въглерода и да се разтваря в аустенита, под формата на титанов карбид, а въглерода да не е по границата на зърната, като хромов карбид, от където започва и корозията! А ако се търси съвсем голяма корозионна устойчивост, е необходимо да се подложи и на Термоо обработка, както навремето правехме с 5 и 6 контур на АЕЦ. Технологията за тази Термообработка съм я разработил аз!
    Моите уважения за разработките и АЕЦ-а! Явно си специалист.
    Аз съм по-скромен и ползвам гугъл, където ясно се обяснява, че разликата е в молибдена. За титан не съм и споменавал.

    https://www.google.bg/search?q=разли...O7PY8Aeq67CoAw

    https://www.google.bg/search?q=diffe...GrPY8Aeq67CoAw

  10. #10
    Наблюдател
    Регистриран
    22.02.2015
    Мнения
    23
    Пчеларски район
    Родопи
    316L е аустенитна стомана легирана с молибден. Аустенитната стомана легирана с титан е 316Тi.

    А между другото на изложението в Плевен на някои български центрофуги, които тествах, горните планки на кошовете, изрязани с лазер, ги ловеше магнита. По-надолу не съм бъркал. "Неръждаемите" кранове за центрофуги и "неръждаемите" двойни цедки също ги ловеше магнита.

 

 
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •