Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 21 до 27 от общо 27
  1. #21
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    По въпроса с клиентите, които вече са попаднали в списъците за експедиция, и на които жив или умрял трябва да доставя майки или отводки:

    Количеството на майките и отводките в тези списъци е такова, щото да успея да го изпълня в рамките на сезона, но пак повтарям - В РАМКИТЕ НА СЕЗОНА. Нови клиенти не приемам под никаква форма, и това е така от много време. Със съществуващите обаче имам един много голям проблем:

    Всички искат да си получат заявеното ако може за вчера или най-късно за днес или утре !!!

    Да, ама това е невъзможно. Не мога да ги нарисувам тези майки или отводки. Много добре ги разбирам клиентите, защото повечето от тях са си платили на 50%, а една голяма част вече е платила и на 100%. Но дори и за тях няма достатъчно майки и отводки, така че фактора предплащане премества дадения клиент по-напред в списъка, но не може да му гарантира експедиция за след 2-3 дена.

    Самите експедиции вървят с максимално възможната скорост, която позволява наличието на готови отводки и времето на пчеларите, които работят по 12-13 часа на ден. По-бързо няма как да стане.

    Та искам да информирам всички мои клиенти, че ще си получат майките и отводките, но процеса ще продължи ДО КРАЯ НА СЕЗОНА (31 Юли за хората по програмите и дори и след това за тези, които не са по програмите). Ако някой не е съгласен с така създалата се неприятна ситуация, негово право е да си потърси друг доставчик, а аз ще му върна дадения аванс и ще му съдействам за разваляне на договора с мене посредством подписването на анекс за прекратяване по взаимно съгласие.

    Написах тези 2 постинга за да бъда честен с вас и да ви обясня съществуващата ситуация, с цел които пожелае да може си намери по-бърза алтернатива докато все още не е късно. Ако наистина част от хората си намерят друг алтернативен доставчик, останалите ще могат по-бързо да получат това, което са заявили.

  2. #22
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    А сега да кажа и последното, заради което всъщност написах всичко това:

    Има една малка част клиенти, които почти ежедневно ми пилят нервите, вдигат ми кръвното и се опитват да изпреварят другите от списъка посредством наглост, нахалство, скандали, заплахи по телефона и всякакви други подобни. Вече съм станал на кълбо от нерви и подскачам при всяко едно телефонно обаждане, което се случва средно веднъж на 5-10 минути. Това не може да продължава така, затова официално обявявам:

    От днес нататък моментално ще развалям договора с всеки, който се опита посредством наглост, нахалство и заплахи да изпревари останалите хора от списъка.

    Нервите ми не са за 1 ден и нямам намерение да получавам инфакт заради подобни хора. Така че от сега нататък няма да им се връзвам, а просто ще хлопвам телефона, ще ги изхвърлям от списъка и ще им връщам парите, ако са дали такива.

  3. #23
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Иначе списъците са разделени на някоколко под-списъка с нарастващ приоритет, като експедициите се правят от списъка с най-виск приоритет. Ето как изглеждат приоритетите към днешна дата:

    1. (Най-нисък приоритет) - това са хората, не са дали никакъв аванс. Те последни ще получат майки и отводки.
    2. Хора с аванс 50% или по-малко
    3. Хора с аванс над 50%
    4. Хора с аванс 100%
    5. Хора с аванс 100%, на които съм обещал скорошна експедиция (тоест звънили са ми по телефона и са ме притеснявали, но културно)
    6. Хора с аванс 100%, които са изнервени, нахални, нагли и/или са ме заплашвали

    Признавам си, че няколко човека от списък 6 вече успяха с нахалството си да получат майки или отводки, но от днес нататък този списък изчезва и се сменя със списък с име ХОРА, ИЗХВЪРЛЕНИ ОТ СПИСЪКА.

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Малко по позитивно г-н Матеев с тия нерви не само инфаркт може да си докарате.

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Г-н Матеев, в договорите, които сте сключили, има ли клауза "форсмажорни обстоятелства", защото в противен случай хората са си в правото. Все пак има хиляди примери за вложени и загубени средства, последния е случая с КТБ. Питам Ви аз, Вие нима не сте били на страната на купувача, в някой от другите си бизнеси? Спомнете си, тогава как сте реагирали. Нима не сте си търсили правото по всички възможни начини. Колегите, в случая купувачите, са вложили средства с надежда, че на среща, ще получат това, за което са платили. Вие искате те да Ви разберат и да Ви влязат в положението, а на тях кой ще им влезе в положението - НИКОЙ, след като трябва да изпълняват условия по други договори (не Вашите). Природа е това ейй, не е производството в цеха и тука математиката е безсилна!

    П.П. За уточнение: Аз не съм страна по договор.

  6. #26
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Искам да ви информирам какво е положенитео към днешна дата:

    ОТВОДКИ:
    Експедирането на готови отводки тече непрекъснато, но с по-бавни темпове от това, което е било през други години. Средно на ден се експедират по 50-60 отводки, а броя на всички останали неекспедирани отводки в списъка е около 1000. Това означава, че в следващите 20 дена всички останали клиенти ще си получат отводките. Тоест тука положението е овладяно и с известно закъснение всеки един клиент ще бъде удовлетворен.

    МАЙКИ:
    Ситуацията с майките продължава да бъде меко казано ТРАГИЧНА. Не искат да се оплождат и това е. Вчера от около 160 проверени нуклеуса, на които им беше дошла датата, излязоха само 20 майки. Това прави само 12.5% оплождане. Не знам какво да кажа, още повече че времето продължава да е студено и дъждовно. Тоест продължава дългата последователност от дни, през които майките не могат да излитат на брачен полет.

    Миналата година през месец май също беше държдовно, и оплождането също беше много нисък процент, но през юни започнаха слънчевите дни и майките се оплождаха на 80-90%. И така с малки изключения продължи чак до септември. Тази година хубавото време все още не е започнало, и по всичко изглежда, че ще е тотална катастрофа за майкопроизводството.

    За клиентите с майки мога само да ги посъветвам да си търсят алтернативи от майкопроизводители от по-южните и топли региони на страната. Друго не знам какво да кажа. Може и при мене да се оправят нещата, но това зависи от ГОСПОД, а не от мене. Ако той пожелае, ще мога да експедирам по 50-100 майки всеки божи ден. Ако не - ще продължават да излизат само по 50 майки на седмица, и да се чудя как да ги разпределям на клиенти, чакащи 1000-2000 майки и звънящи ми всеки ден.

  7. #27
    Автор
    Регистриран
    06.01.2015
    Мнения
    110
    Г-н Матеев тази година ще продавате ли маточници? Макар, че е още рано искам да знам за да си направя някакъв план.Интересува ме по специално месец май.

 

 
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •